ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.04.2024. u 01:34
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
44,68
40.879
915
43,70
45,00
1,35%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Danas je trebala biti vidljiva promjena u SDA , ali nije .

jača tečaj kune,znači stranci dolaze-pitanje je samo,jel idu na plažu ili na burzu..ja mislim i jedno i drugo…da su ovi imalo bili pametni,istovarali bi se po 4000 kuna,a ne za ovu siću..mogli bi vrlo brzo čupat kosu,ako je imaju…jerković ima još dosta,pa njemu to ne predstavlja neku bitnu stavku u životu,a mi trzamo na svaki mig..još je strah u kostima,ali što prije izađe,bit će bolje…

Opet iskrcaj člana obitelji, jel smo mi ostali glupi..ili !!!!!


50%

Da li netko može napisati udio Atlantske u poduzećima gdje nije 100% vlasnik?

Atlantska plovidba vlasnik 45% tvrtke LAUS CC
Dubrovnik Airlines, 70% postotni vlasnički udio Atlantske
"Atlantska plovidba" je vlasnik 65% hotela "Hilton"
Hotel Lapad … trenutno 56,22 posto dionica u vlasništvu ATPL
Grand Hotel na Lopudu je mislim 100% u vlasništvu
[/quote]
"Atlantska plovidba" je vlasnik 86% hotela "Hilton"otkupili su Strabagov dio prije godinu ipo.

IMT?


Zamoljavam vrsnog poznavatelja brodarskog sektora i cijenjenog forumaša Gekka ( gogo ) da se očituje povodom porasta cijene ove dionice. [tongue]
Ujedno zamoljavam odgovorne na poslovnom da maknu reklamu za Fimu . Izluđuje me.

kolega malo ste se zaletili gdje vidite rast ove dionice [lol]

živjeli!!!


Danas je trebala biti vidljiva promjena u SDA , ali nije .

Iza 20h ali je danas petak pa ne znam.

who dares, wins






po meni je atpl na ovoj razini dobra kupnja,a to što predsjednik uprave izbaciva vatru,i ne mora biti loš znak,samo je malo zakočio dionicu,kada je trebala uzletjeti..eto tko nam ne da preko 900,00..naš kapetan…strah je većinu vas napravio neuračunljivima,bdi raste već desetak dana za redom,a atpl pada..tko je tu lud?

Mislim da je zbog velike likvidnosti, pala ipak manje nego druge, sada se očigledno malo štopa, jer evo, ako bi se ravanala po JDPL, trend je bio u korist ATPL, a sada je trend u korist JDPL, baš kao što je bio slučaj DLKV i KOEI-ja, pitanje je dana kad će početi jednako rasti i padati.
[/quote]
Niste shvatili što je pjesnik htio reći.
Dok vozarine ne budu toliko visoko da nakon otplate kamata poluga ne počme stvarati dobit ATPL
će loše poslovati.Međutim,vi zanemarujete da će istovremeno taj eventualni rast BDI utjecati i na
porast dobiti u JDPL.Za JDPL i ATPL kritična toćka visine BDI nije ista.Za JDPL je niža jer je zaduženje manje i nema negativnog utjecaja poluge i dok on ostvaruje dobit ATPL i dalje gubi ,ali
sve manje.Tek sa probojem kritične točke BDI koja je za svakog brodara različita,a što je veće zaduženje to je viša počima eksponencijalni rast dobiti.To je ATPL imala prošle godine kada je
BDI bio na ATH i zato je ATPL prošle godine imala onako visoku dobit od preko 300 kn po dionici
iz osnovnog poslovanja.Međutim,ako do toga dođe onda će ATP na 2.000 a JDPL na 600.Naime,
takav je omjer bio u ta vremena.A danas je taj omjer poremećen na štetu JDPL,a trebalo bi biti
obrnuto.
Da se razumijemo.
Nemam ATPL,a JDPL sam proda pred dva tri dana.
zašto!
[/quote]
Zato jer JDPL ima NAV od 400 kn i više.
ATPL prije dvadesetak dana ne više od 750,a sada s obzirom na rast BDI od 40% i blizu 900.
JDPL na 400 ,ATPL na 900 .
Tek sa probijanjem BDI od 3.000 ATPL bi trebala brže rasti jer bi tada poluga/veliko zaduženje/počela
raditi u korist tj.povečavati dobit,s sada povečava gubitke.[/quote]

pa eto sam si si razriješio proturječje u cijenama koje te već tako dugo muči. zar misliš da itko kupuje bilo kojeg brodara vodeći se perspektivama s BDI-jem ispod 3000?
[/quote]

Većina anketiranih na Hellenic shipping news predviđa krajem ljeta BDI 3000-4000.

Hellenicshippingnews.com

uh puno je ovdje negativnih poteza iskrcavanja dioničara bliskih upravi, gubitaka, a opet bdi ide gore! oprez kolege oprez! [cool]
sljedeći tjedan bi mogao biti prijeloman za sljedeće razdoblje, neću ništa prognozirati ali ostajem sa nešto municije u čeki ne ulazim za sad to je jedino sigurno [thumbsup]

živjeli!!!

JDPL u blokadi.

sutra je novi dan.

može jedno piatanje? znam da je dosadno ali…
da li bi tko mogao po prilici reći kada će biti dividenda tj. kada bi mogla biti

bdi?


može jedno piatanje? znam da je dosadno ali…
da li bi tko mogao po prilici reći kada će biti dividenda tj. kada bi mogla biti

mislim da je bolje da na taj dio ne računaš previše, jer mislim te neće baš pretjerano obradovati. [lol]

sutra je novi dan.

Baltic Exchange Dry Index 2786 UP 79
BCI Baltic Exchange Capesize Index 4343 UP 352
BPI Baltic Exchange Panamax Index 2293 DOWN 80
BSI Baltic Exchange Supramax Index 1837 DOWN 17
BHSI Baltic Exchange Handysize Index 869 UP 7

New Report

Close