ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 14.05.2024. u 23:34
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,40
2.777
53
52,40
52,80
-1,13%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Baltic Dry -1,8 % (34) 1.839

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Kplega Malibu ja se bas i nebi slozio sa vama. SWOT analiza je katastrofalna i radjena od totalnog nepoznavatelja materije. A i za poziv na kupnju nije bas usrecio one koji su ga slijedili. Inreresantno bi bilo vidjeti kako je njihov fond hendlao ATPL dionice u vremenu kad su objavili analizu??? Za mene i vas nije greda ako pogrijesimo. No fondovska masinerija (nisam gledao ali pretpostavljam da i oni imaju nekakav fond) koja baca novce i na gluplje stvari moze kupiti vjerodostojnu analizu od analiticara specializiranih za doticnu granu industrije.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

ATPL kupila još 932 komada dionica. Da ne vrijede ne bi dokupljivali. [thumbsup]

sutra je novi dan.

Kolega Vinski moguce da ste u pravu. Ipak ima i vidjenje iz drugog kuta. Mozda pokusavaju zaustaviti dalnji pad jer kad pada upravu boli puno vise od drugih s obzirom na broj dionica. A mozda su zakljucili da je jeftino pa zato kupuju. I nakon toga to pretankaju sebi kroz bonus dionice. Zivot na zalost nije jednostavan i nije lako zakljuciti sta je kupac imao na umu.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Kplega Malibu ja se bas i nebi slozio sa vama. SWOT analiza je katastrofalna i radjena od totalnog nepoznavatelja materije. A i za poziv na kupnju nije bas usrecio one koji su ga slijedili. Inreresantno bi bilo vidjeti kako je njihov fond hendlao ATPL dionice u vremenu kad su objavili analizu??? Za mene i vas nije greda ako pogrijesimo. No fondovska masinerija (nisam gledao ali pretpostavljam da i oni imaju nekakav fond) koja baca novce i na gluplje stvari moze kupiti vjerodostojnu analizu od analiticara specializiranih za doticnu granu industrije.

Ma to stoji da se nitko nije usrećio sa njihovim Buy preporukom,ali u ovom izvješču ima najviše informacija,od strukture firme,flote,prodanih brodova,hotela,ukupno zaposlenih,to su osnovne informacije koje nisu inače dostupne,na stranici Atlant.hr još im stoji u floti brod koji je prodan prije 2 godine

Nego mene zanima ako znate koliko bi mogli zarađivati ovi Heavy Lift brodovi,oni su dani u dugoročan najam SAL-u,brodovi su čak popiturani u boje firme,sve sam prekopao ali nisam našao niti jedan ugovor za sličan tip broda

http://www.sal-shipping.com/eng/fleet/132

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham


moram priznati da si stvarno elokventan i da ti mozak brzo razmišlja ali to da si dobar poslovni savjetnik mi je smiješno kao prvo sebi bi posavjetovao i već bi desetine miliona zaradio i nebi ih baš djelio badava pa jedna je Majka Terezija i daj molim pet analitičara koji su predvidjeli ovakvu krizu ja znam samo jednog a to nisi ti a ni ja

Kolega pisanje mi se dopada i da nisam strojar nebi imao nista protiv da sam novinar. Vise ili manje uspljesan bog zna ali dobar lektor bi bio mandatory. Ljutis me kad mi stavljas u usta neizgovorenu rijec ili u pero nenapisanu. Klonim se savjeta ko vrag tamjana Ali zato pisem ono sta mislim. Pisati i savjetovati je velika razlika. Ako neki moje pisanje uzimaju kao savjet kako postupiti e tu ja nisam kriv. No i takvi ukoliko ih ima mogu biti sigurni da ne pisem zbog neke skrivene namjere vec dijelim svoja saznanja i misljenje sa drugima.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

… više manje bla-bla … atpl NIJE DIONICA koja se kupuje za držat u trezoru i njome školovati djecu, ili unučad, ili je davat kćeri u miraz! njena likvidnost i volatilnost su zanimljive za kratkoročno / srednjeročno ulaganje, prateći up/down cikluse … danas burze od usa, preko japana do eu padaju zbog
"brige" oko svinjske gripe … šta bi onda trebalo očekivati da kod nas raste, skupa s atpl!!? burza je prvenstveno sentiment na kojem neki zarađuju, neki gube … a da ne govorimo o djetinjim bolestima zse … kakve koristi od saznanja da bi po likvidaciji cjelokupne imovine atlantska mogla isplatiti svakog pojedinačnog dioničara u višestrukoj vrijednosti od one koliko trenutno vrijedi pojedinačna dionica!? lupetanja i kvazi "analize" ovdje prisutne su bezpredmetne. gubljenje vremena, ili napuhavanje pojedinačnih minornosti. čekajmo da se burze stabiliziraju i da počne trajni uzlazni trend, o čemu već imamo naznake pa će sve doć na svoje. i na kraju – tko ne vjeruje u pomorski prijevoz taj ne razmišlja o načinu kako se transportiraju materijalna dobra uzduž planete. pa ne valjda avionima (pardon, oko 0,5%)! ili pak t/man & co misle da nam predstoji sukob civilizacija s vanzemaljcima? al tko zna – po babi vangi 2010. najesen predstoji 3. svjetski …

kolega starmaster, pa i nije to baš tako kako se na prvi pogled čini, uz dužno poštovanje.

sutra je novi dan.


ATPL kupila još 932 komada dionica. Da ne vrijede ne bi dokupljivali. [thumbsup]

ili se boje izvješča pa djele lekcije solidarnosti na burzi……

na 4300 sve prodajem...

Ovdje upišite svoj komentar…Vaš link



ATPL kupila još 932 komada dionica. Da ne vrijede ne bi dokupljivali. [thumbsup]

ili se boje izvješča pa djele lekcije solidarnosti na burzi……
[/quote]
ima bit da je to onih 932 komada od neki dan, ali je tek danas objavljeno na ZSE.

sutra je novi dan.


Ovdje upišite svoj komentar…Vaš link


Nema veze, vozićemo nešto lakše, trošit će se manje goriva. [lol]

sutra je novi dan.

E,vozit ćemo lakše…,al bojin se i rijeđe [lol] [sealed]


Može li sličnija analiza KV firme kao i na JDPL…

Moze ali kao timski rad. Za JDPL mi je bilo lako, u gradu mi je, znam nekretnine a sa brodovima sam doma. Ako ce netko procjenit upravnu zgradu, hotel, zemljista, avione ja mogu brodove pa da sve stavimo zajedno. Brain storm.

@ vinski

Necemo voziti lakse terete i stedit gorivo vec ce mo ukrcat vise tereta za isti trosak. Za to su nam dali rjesenje analiticari Erstea u svojoj SWOT analizi. U strenght su napisali:

Quote

Double-hull ships (all ships in the pipeline) can transport more cargo than single-hull ships

Unquote

Direktor Erstea bi se trebao zapitati tko stavlja ovakve nebuloze na papir sa logom njegove banke.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Nego mene zanima ako znate koliko bi mogli zarađivati ovi Heavy Lift brodovi,oni su dani u dugoročan najam SAL-u,brodovi su čak popiturani u boje firme,sve sam prekopao ali nisam našao niti jedan ugovor za sličan tip broda

http://www.sal-shipping.com/eng/fleet/132

oko 9K Eur prema info koju ja imam. ako je krivo nek orguljaši isprave.

I'LL BE BACK

New Report

Close