ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.05.2024. u 03:46
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,20
10.753
206
52,20
52,60
-0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Dry bulk market shows signs of recovery

From its lowest point of 663 points on Dec 5, the BDI had shown marginal increase of 26.1% to 836 points on Dec 17.

This was then supported by the sentiment of iron ore demand. China, the world’s biggest steelmaker, imported 32.5 million tonnes of iron ore in November, up 6.2% from October.

Some experts predicted that the dry bulk rates were likely to recover this year when China replenished its dwindling iron-ore inventory and demand for thermal coal started to pick up.

According to TA Securities’ latest Malaysian Bulk Carriers Bhd (Maybulk) update, China’s iron ore inventory was still stalling at around 70 million tonnes while steel production and iron ore imports were in a downward trend.

Maybulk is the biggest dry bulk shipping company in the country.

“It is reported that Chinese steel companies are seeking to change the commencement of the iron ore term contract for this year, as prices of the steel-making raw materials dropped sharply in recent months,” said the report.

China would usually conduct price negotiations with the top three iron ore producers – BHP, Vale and Rio Tinto – in April every year.

The report said if the negotiation was successful, it would give short-term positive sentiment that would help revive the collapsed dry bulk freight market as steel mills could buy raw materials at more favourable prices.

“This will in turn benefit the dry bulk shipping companies such as Maybulk,” it said.

Meanwhile, the report said the International Energy Agency (IEA), in its latest monthly report, indicated that China’s exports were expected to slow down as its main export markets in Europe and the US were expected to slow sharply this year.

“Nonetheless, we believe the stimulus plan of 4 trillion renminbi announced by the Chinese government to revive the economic growth might cushion the poor condition in the long run,” it said.

http://thestar.com.my/maritime/story.asp?file=/2009/1/5/maritime/2933688&sec=maritime

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham


I ja trgujem s ovom dionicom, al ne očekujem od nje da zadrži neku cijenu dugo isto iz navedenih razloga…dok kad čitaš postove uvaženih kolega imaš dojam da ak ne uđeš drugi tjedan ode voz…vlakić nikad neće otić…jedino će ekipa na sljedećim stanicama plaćati kartu više za relaciju crobi 1750 – crobi 5300+ no cilj nam je isti…a za kolege koliko znam još nisu izumili transportaciju kao u star treku ili je guvernator dopeljal tehnologiju iz 24.st pa smo sutra na crobiju 5300…

Kolega, malo termostat ulijevo i nema straha za TK

I'LL BE BACK



No ja trenutno tipujem na brodare. Za Rego nisam čuo pa ne znam, niti imam baš raspoloživog casha trenutno jer još sutra idem u dokup ATPL i to bi bilo to za sada.

Nisam mogao itdržati a da se ne osvrnem na to kako governor, cijeli dan, kuha Vas kolege za svoj sutrašnji istovar na oko 760-780 na otvaranju[wink]
Vjerojatno je kupio jučer oko 720 pa sada brzo van [lol]
[/quote]

Zašto bih prodavao kolegama sa topica sutra po 760 kad ću za koji dan ili tjedan to moći vama po 960,a ako budem strpljiv i po 1360 u 2Q?

Malo više leda u whiskey kolega.

I'LL BE BACK

Kolega guberne, može vaše mišljenje u vezi budućeg kretanja ove dionice na tržištu ( subjektivan stav molim)- može i na PM.

Hvala

zanimljivo…

Na putu prema gore

Ljudi moji pa jeli ovo moguce? [wink]
1300 730,00
5 726,00
5 721,11
19 721,00
200 719,01
300 719,00
12 718,11
15 718,00
68 717,01
1 711,26
Cijena Prodaja
726,00 37
729,50 20
730,00 64
734,00 310
735,00 81
736,10 69
737,00 39
738,00 4
739,87 13
740,00

netko kupuje atpl za 1 000 000 kn na 730?!?!? Ili je navlakuša? Time will tell..

ovaj post nije ni u kojem smislu poziv na kupnju ili prodaju dionica.

1300, konjica na atpl…..

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

nemam priliku vidjeti pa molim kolege da postaju je li prošao ovaj nalog od 1300 ili se povukao…


nemam priliku vidjeti pa molim kolege da postaju je li prošao ovaj nalog od 1300 ili se povukao…

Niti jedno niti drugo.
Bio je prvo na 730 pa na 737 ali može se samo nadati.
Bojim se za njega da će ipak morat malo po ask-u ako želi atpl-

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

@ gubernator

Kupio danas 500 komada atpl po preporuci cijena 758,24 s provizijom, pa da vidimo…

Friška analiza prometa po cjenovnim razinama za zadnja 3 mjeseca.

[img]http://i51.servimg.com/u/f51/13/01/91/22/volume11.png[/img]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

New Report

Close