ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 22.05.2024. u 02:32
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,20
3.915
75
52,20
52,60
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Evo , da prijavim ja danas opet ušao u AP ….!

pa kud grlom u jagode, vidi kakav je pokolj brodara preko bare

http://finance.yahoo.com/q/cq?s=DRYS,DSX,EGLE,ESEA,EXM,GNK,NM,QMAR,TBSI&d=v1

forumsko pisanje nije financijsko savjetovanje za ulaganje na tržištima kapitala


danas iz dulista:

– Atlantska plovidba bi u sljedećoj godini zbog situacije na globalnom brodarskom tržištu mogla biti u gubitku od nekih tridesetak milijuna dolara – rekao je Duško Vladović – Relja član Uprave Atlantske plovidbe za financijske poslove, dodajući kako dubrovački brodar sljedećih godinu do dvije, koliko su procjene trajanja krize u brodarstvu može „prebroditi“ zahvaljujući i ovogodišnjoj dobiti. No utjecaj svjetske krize osjetiti će se i u hotelskom portfelju, pa primjerice lanac Hitlon na svjetskoj razini već je nekoliko puta smanjivao svoje planove za iduću godinu.

—-OCITO DA UPRAVA DRUKA KAKO BI PODIJELILA STO VISE DIONICA SEBI IZ OVOGODISNJE DOBITI, JER NJIMA PAD CIJENE ODGOVARA. npr: dobit 720000000kn x 0,04=28 000 000 / 5(clanova uprave) =
5 700000 / 610(cijena dionice)= 9442 kom. -ZNACI CIJENA DIONICE MANJA = VISE DIONICA.

PA ZAR VAM NIJE ČUDNO ZASTO JEDINO JERKOVIC I EKIPA IZ UPRAVE GOVORE O MINUSU, GUBITKU ITD.

NEKIMA NIKAD NIJE DOSTA!!!!!!

Možeš li mi molim te objasniti kako to Jerkoviću odgovara pad
ATLANTSKA PLOVIDBA D.D./REDOVNA ATPL-R-A

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 140.111 10,04 Osnovni račun
2. ATLANTSKA PLOVIDBA D.D. 132.070 9,46 Osnovni račun
3. CROATIA OSIGURANJE D.D. 68.681 4,92 Osnovni račun
4. CROATIA OSIGURANJE D.D. – ŽIVOTNO OSIGURANJE 68.680 4,92 Osnovni račun
5. USKOKOVIĆ ŽELIMIR 58.701 4,21 Osnovni račun
6. JERKOVIĆ ANTE 54.868 3,93 Osnovni račun
7. VLADOVIĆ-RELJA DUŠKO 50.000 3,58 Osnovni račun
8. LONZA VLAHO 48.842 3,50 Osnovni račun
9. PBZ D.D. 34.251 2,45 Skrb. račun
10. ŠMOK DAMIR 29.965 2,15 Osnovni račun
Ukupno: 49,

BDI Futures closing prices

http://www.imarex.com/home/bdi_futures_closing_prices

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham


hoće li dolar pasti ?!?!?

USD – Euro 0.7523 -0.0165 (-2.15%)

Izgleda da se Benjamin čvrsto drži. [huh]

Sveti Vlaho učini nešto, il je sruši na 500 il je digni na 5000.




Iz današnjeg Večernjeg lista:

Predstavnik uprave Atlantske plovidbe Duško Vladović Relja zbog pada vozarina već je najavio kako dubrovački brodar u 2009 očekuje oko 3 milijuna dolara gubitaka, a njihov turistički portfelj, gdje je i dubrovački Hilton, već je ove godine bio u problemima. – Kakva nas turistička godina očekuje, govori podatak kako je grupacija Hilton za 2009. godinu već tri puta od kolovoza revidirala planove, smanjivala ih, a u svjetskim razmjerima očekuje se kako će dno kriza dosegnuti tek 2010. godine – rekao je Relja

obožavam te cikličke dionice, u dobroj godini dobit 150 milja dolara, u lošoj gubitak 3 milje. tako bi od ove dobiti mogli još do 2060 gubiti.

ah da, i mcap 150 milja.
[/quote]

kolega,samo ispravak netocnog navoda;ocekivani gubitak u 2009 30m$,a ne 3m$.link:http://dulist.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=2934&Itemid=65
[/quote]

da, vidio i ja poslije da im je ispala nula. naravno, to ako ostane ovakva crkavica i prekine se oporavak vozarina. dakle ova godina nam u tom slučaju pokriva gubitke ako samo do 2014. a ne do 2060.

ali svejedno sam zadovoljan ako u vrhunskoj dobroj godini profitiramo pet puta više nego što u katastrofalnoj izgubimo.



—-OCITO DA UPRAVA DRUKA KAKO BI PODIJELILA STO VISE DIONICA SEBI IZ OVOGODISNJE DOBITI, JER NJIMA PAD CIJENE ODGOVARA. npr: dobit 720000000kn x 0,04=28 000 000 / 5(clanova uprave) =
5 700000 / 610(cijena dionice)= 9442 kom. -ZNACI CIJENA DIONICE MANJA = VISE DIONICA.

PA ZAR VAM NIJE ČUDNO ZASTO JEDINO JERKOVIC I EKIPA IZ UPRAVE GOVORE O MINUSU, GUBITKU ITD.
NEKIMA NIKAD NIJE DOSTA!!!!!!

Mozda, a jesi li i ti napravio vlastitu kalkulaciju za 2009. godinu ako vozarine ostanu iste?

[/quote]

meni se 30 milja dolara čini malo previše. to je preko 80000 po danu. a s TC ugovorima po trenutnim cijenama još se može ploviti oko nule, ako sam pokupio prave informacije.

a pitanje je i njihove strategije, hoće li davati što više mogu u tc ili će čuvati dobar dio za sada na spotu i nadati se rastu.

kako bi izgledalo kada bi bilo moguće recimo da cijelu 2009. daju u TC po prosječnoj cijeni ovog kvartala?

Poslah ti PM sa kalkulacijom.

Ma gle, moje je stajaliste da, bez obzira na motiv Relje, ovo je zapravo dobra vijest. Zasto? Zato sto ce ovi gubitci biti ukalkulirani u cijenu dionice i bolje je da se sada ispucaju sve lose vijesti. Onima koji ionako prate dionice u sadasnjem vremenu, odnosno gledaju BDI, trenutne vozarine, postaju brodare na NYSE odnosno nadaju se dnevnim ili tjednim pomacima to ionako nece nista znaciti. I oni ce i dalje prosipati zuc ovdje na forumu…

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje



Evo , da prijavim ja danas opet ušao u AP ….!

pa kud grlom u jagode, vidi kakav je pokolj brodara preko bare

http://finance.yahoo.com/q/cq?s=DRYS,DSX,EGLE,ESEA,EXM,GNK,NM,QMAR,TBSI&d=v1
[/quote]

htio sam jučer malo zatrejdati ali sam nakraju ostao kratkih rukava sa dionicama na računu.
Kako danas stoje stvari mislim da ću sutra zaroniti i ne znam po koji put otići u minus…

na 4300 sve prodajem...

Hoće li danas DRY postati dionica ispod dolara…



Evo , da prijavim ja danas opet ušao u AP ….!

pa kud grlom u jagode, vidi kakav je pokolj brodara preko bare

http://finance.yahoo.com/q/cq?s=DRYS,DSX,EGLE,ESEA,EXM,GNK,NM,QMAR,TBSI&d=v1
[/quote]

jesam i ja i boli me kuraQ , i još ću dokupljivati…bez rizika nema zarada, a kad trend promijeni smijer, što najviše raste?
zna se….brodari i građevinci
naravno da sam izašao kad sam procijenio da će se stmopizditi sa 2000 prema 1000 i niže, ali sada više ne mogu puno izgubiti kupnjom na razinama 600,500 ili niže…

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 




Evo , da prijavim ja danas opet ušao u AP ….!

pa kud grlom u jagode, vidi kakav je pokolj brodara preko bare

http://finance.yahoo.com/q/cq?s=DRYS,DSX,EGLE,ESEA,EXM,GNK,NM,QMAR,TBSI&d=v1
[/quote]

jesam i ja i boli me kuraQ , i još ću dokupljivati…bez rizika nema zarada, a kad trend promijeni smijer, što najviše raste?
zna se….brodari i građevinci
naravno da sam izašao kad sam procijenio da će se stmopizditi sa 2000 prema 1000 i niže, ali sada više ne mogu puno izgubiti kupnjom na razinama 600,500 ili niže…
[/quote]
rujemo po dnu…….50-100 kn gore dole……samo dokup……

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak




Evo , da prijavim ja danas opet ušao u AP ….!

pa kud grlom u jagode, vidi kakav je pokolj brodara preko bare

http://finance.yahoo.com/q/cq?s=DRYS,DSX,EGLE,ESEA,EXM,GNK,NM,QMAR,TBSI&d=v1
[/quote]

jesam i ja i boli me kuraQ , i još ću dokupljivati…bez rizika nema zarada, a kad trend promijeni smijer, što najviše raste?
zna se….brodari i građevinci
naravno da sam izašao kad sam procijenio da će se stmopizditi sa 2000 prema 1000 i niže, ali sada više ne mogu puno izgubiti kupnjom na razinama 600,500 ili niže…
[/quote]

evo 100-ka za ovaj post [thumbsup]

JEST ĆU JA I ŽIREVA AKO TREBA

New Report

Close