ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 17.05.2024. u 13:42
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,20
10.753
206
52,20
52,60
-0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Vaš link

I noga u guzicu je korak naprijed


Febo, to ne moze nitko sa sigurnoscu reci. Jasno je da ATPL nece rasti ukoliko se BDI ne oporavi, uostalom tko bi i kupovao dionicu bilo koje firme bez naznaka da ce se poslovanje u skoroj buducnosti oporaviti? Toga moramo biti svjesni.

Drugo pitanje je isto zanimljivo. Po meni sve ce ovisiti o raspolozenju na ZSE. Ukoliko bude neki veci udar na Crobex (sto dosta ljudi ocekuje) tesko da ce i ATPL izbjeci sudbinu iste. Ali, ako i kada Crobex dozivi nekakvu stabilizaciju (flat), bez obzira na kojoj razini, onda je prilicno izvjesno da ce ATPL potegnuti gore – naravno u slucaju oporavka BDI-a.

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


mene brine kako ćemo se mi ponašati u 2009. kad očekujem bolje vozarine i općenito bolju klimu za poslovanje ATPL a na domaćem terenu mislim da će se tek početi otkrivati problemi u građevinarstvu i nekim drugim djelatnostima … mislim da bi loši rezultati firmi mogli štopati rast crobexa a time posredno i ATPL … što mislite koliko mogu domaći problemi usporiti ATPL čak i kad se vozarine oporave?

Vjerojatno hoce. Medjutim to te ne bi trebalo previse zabrinjavati ako vjerujes u oporavak svjetskog bulk trzista. Naime, primjecujem da u posljednje vrijeme nema pretjerano losih druk postova na dole, vjerojatno je sada i najtupljem covjeku doslo do glave sto moze znaciti ova kriza za sve nas. Jer, dok se bulk trziste ne oporavi, nema izlaska iz recesije (da ne kazem nesto losije).

U slucaju da se ove tvoje pretpostavke obistine, imat ces dionice firme koja dobro posluje, koja ce isplatiti dividendu za 2009. godinu sto na ovim razinama moze biti sasvim solidna. Nadalje, ako se svijet izvuce iz svega ovoga, bit ce opet stranog novca koji ce ulaziti u neke nase firme a vjerujem da je ATPL jedna od njih.

Zato, ako vjerujes u ATPL i oporavak vozarina a ulaz ti je visok (i bojis se udara na ZSE) skupi nesto novaca i cekaj ATPL (nisko, jako nisko – ne zelim govoriti o cijeni na kojoj treba cekati jer je to samo pretpostavka). Pazi, nekad je za 10 dionica ATPL trebalo 37 000, pa potom 20 000 kn….

Naravno, ovo definitnivno nije nagovor na kupnju ili prodaju, niti zelim reci da i ja ocekujem oporavak ili cak neki boom u brodarstvu (a niti da ne ocekujem oporavak). Probao sam sagledati situaciju ako skocim u Lecontove cipele…

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


Ali moguće je i da je preuzimanje u igri.

Znaci i ti si cuo pricu da Galinec preuzima Drys?
[wink]

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje



Ali moguće je i da je preuzimanje u igri.

Znaci i ti si cuo pricu da Galinec preuzima Drys?
[wink]
[/quote]

Tako je.
Nudi svakom dioničaru Drys-a 11,20 $ po dionici.
Samo se još ne zna da li će mu SEC odobriti preuzimanje.
U svrhu preuzimanja DRYS-a osnovana je tvrtka Navigator d.o.o.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 




Ali moguće je i da je preuzimanje u igri.

Znaci i ti si cuo pricu da Galinec preuzima Drys?
[wink]
[/quote]
Tako je.
Nudi svakom dioničaru Drys-a 11,20 $ po dionici.
Samo se još ne zna da li će mu SEC odobriti preuzimanje.
U svrhu preuzimanja DRYS-a osnovana je tvrtka Navigator d.o.o.
[/quote]
Sve će se znati danas nakon Skupštine, strpite se još malo!
NEMA PREDAJE, NEMA PRODAJE! [thumbsup]

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!





Ali moguće je i da je preuzimanje u igri.

Znaci i ti si cuo pricu da Galinec preuzima Drys?
[wink]
[/quote]
Tako je.
Nudi svakom dioničaru Drys-a 11,20 $ po dionici.
Samo se još ne zna da li će mu SEC odobriti preuzimanje.
U svrhu preuzimanja DRYS-a osnovana je tvrtka Navigator d.o.o.
[/quote]
Sve će se znati danas nakon Skupštine, strpite se još malo!
NEMA PREDAJE, NEMA PRODAJE! [thumbsup]
[/quote]
—-ako FAZAN se složi sa vama [shocked]

Kune nisu problem, kuna nema

nalozi za prodaju su opali, a za kupnju porasli. danas opet idemo gore.

KUPNJE (2.813)
PRODAJE (9.730)

I noga u guzicu je korak naprijed

hehe cim su cijene krenile prema gore – forum ozivio…..[thumbsup]

jucer u poslovnom klubu g. Kardum je spomenio forumase koji govore da se ne prodaje po niskim cijenama – na koga li je samo mislio?! [wink]

Na Bloombergu kažu da je blizu dogovor između Kineza i rudara pa pretpostavljam da zato brodari preko bare rastu.

IMT?


Na Bloombergu kažu da je blizu dogovor između Kineza i rudara pa pretpostavljam da zato brodari preko bare rastu.

I ne samo preko bare : GOGL u prvom satu + 8 % !

A vidi sad..
KUPNJE (4.024) – ATPL-R-A
PRODAJE (10.139) – ATPL-R-A

I noga u guzicu je korak naprijed

New Report

Close