ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 17.06.2024. u 17:58
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,89
32.317
611
53,00
53,20
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

@tech
imas li onda info o dobiti ATPL z aovu godinu do 9 mjeseca? [proud]

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Ma BDI je "mean reverting". Uvijek se vrati ka dugorocnom prosjeku. I nije bas istina da nitko to nije kuzio, treba pratit P/E brodara… Kad pocne padat, R&B.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


1981 pocela je naj veca kriza u modernom shippingu. Vrhunac je dozivila 1982 i trajala je do 1989 godine.

Sto je bio uzrok krizi od 8 godina?
Je li bio unutarnji (ponuda i potraznja za brodskim prostorom) ili vanjska (globalna recesija)?
[/quote]
Oboje. Naj prije udarila recesija i stvorila visak prostora. U svakom slucaju bilo grdo i dugotrajno.


@caccone

Sigurno izvrsna i nadprosjecna dobit.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Izvrsena primopredaja m/b Miho Pracat

Vaš link

I noga u guzicu je korak naprijed

e jel vam jaka disperzija, trebali ste još disperzirati ulaganjem i u strane brodare [lol]

inače disperzija se ne provodi ulaganjem svih sredstava samo u različite dionice, kako vidite dali
ste dreku pljusku [wink]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


Izvrsena primopredaja m/b Miho Pracat

Vaš link

još kad mi ovu vijest začinio +bdi danas, što je lako moguće



Ma nema dvojbe da će 2009 godina biti loša godina za brodare, pa što, eto ja imam neke podatke za 2010 ali ih ne iznosim da ne proglase drukerom up, zato dokupljujem i još ću kupovati, samo ako bude padala veće količine. Istina je uvijek u sredini, pa ako uzmemo ATH za BDI i ovaj sad najniži dođemo do zlatne sredine,a ona je jako povoljna za brodare, eto to očekujem u jednom razumnom periodu i zato dokupljujem. No, oni što predviđaju BDI na 500 naravno prodaju, sve je to igra, netko mora pušiti, takav je život. [tongue]

Ako mislis na mene da pusem u BDI 500 nisi u pravu. Moje pisanje pokusavam bazirati na cinjenicama koje imaju glavu ili rep. Namjerno sam stavio ili jer smo danas zasuti kisom kontradiktornih informacija i nije uvjek lako dokuciti gdje je istina. Nemoj mislit da meni odgovara BDI 500. Imam i ja dionice brodara i to u puno vecem broju nego ih mogu dokupiti. Kako sam profesionalno vezan za sektor imam pristup informacijama i nastojim ih nesebicno dijeliti uz moje komentare koji su vise ili manje tacni. Sakai me prozvao da sam pricao o izvrsnoj 2009 godini za brodare. Ne samo ja vec nitko nije spominjao crne oblake do pocetka kreditne krize. Mogu samo zaliti Kanadsku banku koja je potpisala FF deal za 2009 na 45000 dnevno za 5 handya ili mozda oni znaju sta mi neznamo u sto danas zaista sumljam. Kad profesionalci na bazi cijih procjena banke plasiraju milione dolara omanu sta kazati za raznorazne Techmane, Spancire Sakaie?
[/quote]

Ovako, kad si se već sam prepoznao, mislio sam i na tebe, jer držim da kao poznavatelj sektora znaš koliko je ova firma podcijenjena, pa bi morao ukazati i na drugu stranu medalje. Moje info dolaze uglavnom iz londonskih bankarskih i brokerskih (pomorskih) krugova i nisu rijetki ni t/c za panamaxe na godinu dana od 18000-20000, pa valjda i ti naručitelji nešto predviđaju i štite svoje interese.
Hipotetski kriza može potrajati i 5 godina, tu se slažemo, premda ja vjerujem u pravi oporavak već 2010 i to sam već napisao, no kad bi kriza bila duga i duboka kao zadnja 97/03 to bi ATPL preživjela, sad je bitno opstati na tržištu. Sve da ATPL teoretski(ne vjerujem u taj scenarij i ne razmatram ga uopće) proda pola flote da bi preživjela krizu, na početku nove konjukture vrijedila bi po dionici min.3000 kuna, zato pokušavam objasniti kolegama forumašima da ne prodaju dionice na ovim razinama, zaista je to bagatelno, pa sama ATPL je trezor napunila nedavno na znatno većim razinama, a oni u Upravi sigurno imaju ipak bolje i relevantnije info od svih nas zajedno na forumu.
Još nešto, Zagreb navodno ide ubrzo na prvo putovanje, smatraš li da bi ga ugovorili na putovanje da ne očekuju oporavak i stabilizaciju marketa. Da Uprava ne vjeruje u oporavak nakon izbora u USA dala bi ga u t/c na godinu dana i za 15000, samo problem je što su dioničari i poslovanje na Vi. Šteta, jer tu gube svi, a profitiraju samo špekulanti.

evo ovak…
@Tech…dobit vec sad znam i odlicna je…
ak je za vjerovat yahoo forumima….
IZGLEDA DA JE BDI KONACNO
BDI up today +176

ne drukam…briga me oce ko kupit ili ne

Pisac tekst je vlasnik dionica ATPL [thumbsup]

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.




Hipotetski kriza može potrajati i 5 godina, tu se slažemo, premda ja vjerujem u pravi oporavak već 2010 i to sam već napisao, no kad bi kriza bila duga i duboka kao zadnja 97/03 to bi ATPL preživjela, sad je bitno opstati na tržištu. Sve da ATPL teoretski(ne vjerujem u taj scenarij i ne razmatram ga uopće) proda pola flote da bi preživjela krizu, na početku nove konjukture vrijedila bi po dionici min.3000 kuna

te pocjene o dionici po 3000kn nakon rasprodaje flote odnose se na razdoblje prije ove krize, koliko brodovi vrijede sada, koliko će biti ako se kriza produbi (a produbljuje se) i hoće li ih uopće netko htjeti kupiti…

previše je ovo sumnjivo,kako je otišlo gore moglo bi još brže dole,ovakav scenarij je već bio prije cirka mjesec dana ,stoga i dalje čekam 500kn [shocked]

malo je rano za BDI! Vjerovatno lokalni druker izneo na forumu.

e baš i nisi drugar moj živote...

čekaj smotani , čekaj samo..

strpljen, ….. [bye]

New Report

Close