ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.05.2024. u 09:58
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,80
2.640
50
52,80
53,00
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Imam lagani osjećaj da su svi negativni komentari koji se gomilaju ovih dana samo krinka za one koji se lagano krcaju ili potiho dokupljuju i smanjuju prosjek……
Uostalom, svi znaju što će prvo krenuti gore, kad se nas konačno reflektira ovo današnje Evropsko, a čini se i Američko zelenilo….

prava info se placa….za sve ostalo tu je forum….citirano…

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak



Upravo Vlaho Lonza na Dnevniku HRT1 priča o problemima brodara. Ništa što se ovdje već nije komentiralo.

Pravi (negativnu) reklamu za ATPL ….. iskrcao se covjek slucajno …. na 2400 sad za to će dobiti za to duplo više dionica ….a, cilj mu je izgleda 3x više dionica….. trebao bi ga Novoselac uzeti za PR
[/quote]
Moram priznati da je i meni pomalo sumnjiva tolika negativna reklama na temu brodara. Jedne novine, druge novine, večeras TV.

Just an opinion.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off





I komentar vrsnog analiticara koji nezna zbrojiti dva broja u bilanci kako su brodari kod nas amnje pali nego u americi (vjerojatno misli na DRYS).
mozda bi mu netko mogao poslati podatke o atpl hotelima i avionima te o deep drillingu drys-a pa da vidi da to nije isto.
Sramotno, koje veze ima pad od pocetka godine.
majko mila koji lik.

niti jednu analizu jos nije javno dao a brije na nekog analiticara

Treba slusat s pozorno i s razumijevanjem: receno je da su nasi brodari U ODNOSU NA PAD VOZARINA pali bitno manje nego americki sto je istina.
[/quote]

Zbog takvih analitičara ćemo sutra na otvaranju opet značajno pasti… [cry]
[/quote]

1. premisa – vozarine su pale skoro 10x od ATH
2. premisa – americki brodari su pali cca 8x od ATH
3. premisa – ATPL je pala malo vise od 3x od ATH
Konkluzija by pocetnik5: sutra ce ATPL pasti zato kaj je jedan od analiticara rekao trenutnu realnost na TV a koja se poklapa s navedenim premisama.

E sad ti zakljuci sam koliko ti konkluzija ima veze s logikom.
[/quote]

4. premisa- brodari vani već treći dan u zelenom
5. premisa – atpl je pala malo više od 3x od ATH zato jer je 3x i narasla za razliku od njih koji su rasli 10 (deset) puta.
6. premisa – nemrem više, moram ić Zloroku objasnit zašto je Tisak na 75kn najbolesniji TG što sam čuo od svih tehničara, iako su ovi na trendsignalima prognozirali ATPL na -200 kn (minus 200 kuna).

I'LL BE BACK


a balgač je govorio? pa on inače najbolje kuži sektor, čudilo bi me da on govori gluposti. morat ću pogledati dnevnik na netu kad ga stave. a sigurno je i na forumu ili bar aktivno čita, već duže sumnjam na neke forumaše [rolleyes]

A kad smo kod Balgača, on je prvi supportirao tezu da će eto BDI poletiti čim prođu olimpijske. Doduše, istovremeno je milion vanjskih analitičara držalo isti stav. Pa su tako i mene navukli na gubitke.

Ali meni je sada jasno da BDI ima svoj život, odn. ovisi isključivo o ponudi i potražnji. I rapidno reagira na istu. I nema na svijetu analitičara koji će ga moći predvidjeti. Niti jednog. Ima samo onih koji imaju više sreće u pogađanju ili manje sreće.

Oprez!

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off



I komentar vrsnog analiticara koji nezna zbrojiti dva broja u bilanci kako su brodari kod nas amnje pali nego u americi (vjerojatno misli na DRYS).
mozda bi mu netko mogao poslati podatke o atpl hotelima i avionima te o deep drillingu drys-a pa da vidi da to nije isto.
Sramotno, koje veze ima pad od pocetka godine.
majko mila koji lik.

niti jednu analizu jos nije javno dao a brije na nekog analiticara

Treba slusat s pozorno i s razumijevanjem: receno je da su nasi brodari U ODNOSU NA PAD VOZARINA pali bitno manje nego americki sto je istina.
[/quote]
I sto zelis rec????
pa i AIG je pao vise od CROS-a i JDOS-a
jesu nase banke ubijene ko americke????
Kod njih ima puno vise razloga za brigu i taj pad nego kod nas….nemam ja mamu i tatu pod hipotekom ko oni…
Osim toga , meni njegove izjave zadnjih par dana smrde da nemoze vise….
sve mi se cini da se neko njegov trpa unutra…bit ce interesantno pratiti ne samo TOP 10. nego mozda i one manje…
Inace Alien zahvaljujem na vasim informacijama, puno mi pomazete u donosenju odluke kaj da kupim.
[thumbsup]

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.


http://files.irwebpage.com/reports/shipping/08l26Pvi9u/ImarexOct20.pdf
¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸
ništa lijepo za vidit 🙁

tvoj komentar je pretpostavljam ironično mišljen? meni ovo izgleda baš lijepo.

The impact of waning commodity prices is two-fold. Falling prices normally indicate decreasing demand,
but restricted access to capital (letters of credit, financing, etc) could very well be the main reason behind
such drastic falls in commodity prices. If this is the case, we could see a surge in commodity buying and
dry bulk related fixtures once financing comes back on line
–-as long as demand in emerging markets is
still there. If pent up commodity demand is still there, coal, grain, and iron ore is looking pretty cheap
right now. No signs of any surge just yet however. The world’s bank account is much poorer these days
– we’ll see how much buying interest there is once financing becomes more readily available.
Dry Bulk FFAs
Contract Close Current Diff
======================================
BDI Oct 2075 2075 -0
BDI Q4 1900 2000 +100
BDI Q1 2225 2350 +125
CS4 Q4 $17,313 $18,000 + $687
CS4 Cal 09 $23,391 $23,750 + $359
PM4 Q4 $12,725 $13,000 + $275
PM4 Cal 09 $15,900 $16,500 + $600
SM6 Q4 $12,990 $13,750 + $760

Kad mediji javno iznose podatke koji ulagače direktno ili indirektno navode na kupnju, vrijeme je za prodaju ili zaobilazak iste, a kad se isto radi tako da se konstantno objavljuju negativne informacije, ti kupi. Ovo je bio savjet meni od jednog iskusnog i uspješnog ulagača. Da li je ovakav pristup ispravan, vjerujem da ćemo uskoro otkriti na ovoj dionici.

genijalan je bio taj prilog u dnevniku, sada sam ga vidio. pogotovo biser u onom dijelu prije brodara: "banke su smanjile međusobno pozajmljivanje što je znak stabilizacije"!? da li ti ljudi i jednu vijest sami napišu ili baš samo prevode stvari koje uopće ne razumiju?

a lonza je rekao samo da je razlog za pad vozarina kreditna kriza i ništa drugo.

ovakav amaterski senzacionalizam u trenutku skoka svjetskih brodara za 20-25% me podsjeća na to kako je htv prije par mjeseci doveo do vrhunca histeriju oko inflacije i skupog benzina u trenutku kada se u svijetu već brinulo zbog moguće deflacije a nafta se strmoglavljivala.

dobro je, dobro, bit će sutra jeftinih brodara he he!



Postao je najbogatiji na svijetu šišajući ovce. Dobro, da je još živ, da možemo slijediti njegove poteze.

samo ti šišaj onda. problem je samo što je ovaca sve manje. zlatno doba šišanja odavno je iza nas. ma koliko mi šutjeli o tome.
[/quote]

Evo kolega febo. Kada smo pričali zadnji put ATPL je bio oko 1900 kn. Obečao sam, da ću ti javiti kada idem u šoping, pa mogu ponosno reći, da je bio danas taj dan za šišanje. Ako krene još dolje imam još municije. [cool]



http://files.irwebpage.com/reports/shipping/08l26Pvi9u/ImarexOct20.pdf
¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸
ništa lijepo za vidit 🙁

tvoj komentar je pretpostavljam ironično mišljen? meni ovo izgleda baš lijepo.

The impact of waning commodity prices is two-fold. Falling prices normally indicate decreasing demand,
but restricted access to capital (letters of credit, financing, etc) could very well be the main reason behind
such drastic falls in commodity prices. If this is the case, we could see a surge in commodity buying and
dry bulk related fixtures once financing comes back on line
–-as long as demand in emerging markets is
still there. If pent up commodity demand is still there, coal, grain, and iron ore is looking pretty cheap
right now. No signs of any surge just yet however. The world’s bank account is much poorer these days
– we’ll see how much buying interest there is once financing becomes more readily available.
Dry Bulk FFAs
Contract Close Current Diff
======================================
BDI Oct 2075 2075 -0
BDI Q4 1900 2000 +100
BDI Q1 2225 2350 +125
CS4 Q4 $17,313 $18,000 + $687
CS4 Cal 09 $23,391 $23,750 + $359
PM4 Q4 $12,725 $13,000 + $275
PM4 Cal 09 $15,900 $16,500 + $600
SM6 Q4 $12,990 $13,750 + $760
[/quote]
hard to find good news……, u kompletnom zelenilu jedino mi tonemo i to nema veze s našim novinama ni tv, ironija ? kak se uzme…..


Kad mediji javno iznose podatke koji ulagače direktno ili indirektno navode na kupnju, vrijeme je za prodaju ili zaobilazak iste, a kad se isto radi tako da se konstantno objavljuju negativne informacije, ti kupi. Ovo je bio savjet meni od jednog iskusnog i uspješnog ulagača. Da li je ovakav pristup ispravan, vjerujem da ćemo uskoro otkriti na ovoj dionici.

tako i buffet nekako kaze,samo nejgovi horizonti cekanja su beskonacni 🙂
ne sumnjam da ce rasti,pitanje je kada.
nisam gledao dnevnik ali vidim da je bilo veselo.noze neki sazetak.koja tv postaja ? ak e nova nemorate mi nis govorit 🙂

Good artists copy. Great artists steal.

ATPL-R-A 21.10.2008 1 20.10.2008 1.198,87 1.078,98 1.318,76
Današnji raspon blokada?
Zbog amera bi mogli u pozitivnu blokadu a zbog priloga na dnevniku u negativnu… tko zna gdje ćemo završiti…

New Report

Close