ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Uvijek me zanimao psihološki profil ulagača koji kupuje dionicu u trenutku kada je rekordna dobit već ostvarena,a istovremeno najavljen veliki gubitak za nadolazeću godinu.

Uvijek me zanimao psihološki profil ulagača koji postavlja ovakva pitanja. Naročito na atlantskoj plovidbi…

neto efekt po kapital i rezerve sa tim gubitkom jest 275 ml U$D na kraju

Jesi li malo razmislio o tome kako bi izgledali kapital i rezerve da se napravi revalorizacija brodova na cijene po kojima se trže na secondhand tržištu. Moja je procijena da će gubici kod ATPL u 2009. biti puno veći nego ih se trenutno najavljuje. Eto koliko vrijedi P/E 2 ili 3 kod cikličkih sektora u tren pređeš iz niskog P/E u negativni, nevjerojatno je samo koliko se neiskusne mlađarije navuklo na ovu dionicu.
Ovo je igra za teške špekulante i ogromni broj forumske ekipice je popušio ili će popušiti gadno, jednostavno vjerojatno nekakav zakon fizike.


Danas će BDI biti od presudnog značaja ako bude išao gore mislim da će mo završiti na 720 ako padne po meni negdje oko 700.

Mislim da ne budu tako male razlike u tom slučaju [thumbsup]

A i ti si isto našao gdje češ vrijeme gubiti. Bolje da si otišao na seminar o razmnožavanju jednojajčanih algi, nego na BRA


Koji drukeri na JDPL i ATPL, pa šta stvarno misle da će nas/me uhvatiti panika kad vidim 20 dionica na BID po 100kn na JDPL ili 5 dionica na BID-u ATPL-a po 500.
Hebite se malo…

Kolega mislite na ASK ,jel?

KADA NARASTEM BIT ČU BROKER


neto efekt po kapital i rezerve sa tim gubitkom jest 275 ml U$D na kraju

Jesi li malo razmislio o tome kako bi izgledali kapital i rezerve da se napravi revalorizacija brodova na cijene po kojima se trže na secondhand tržištu. Moja je procijena da će gubici kod ATPL u 2009. biti puno veći nego ih se trenutno najavljuje. Eto koliko vrijedi P/E 2 ili 3 kod cikličkih sektora u tren pređeš iz niskog P/E u negativni, nevjerojatno je samo koliko se neiskusne mlađarije navuklo na ovu dionicu.
Ovo je igra za teške špekulante i ogromni broj forumske ekipice je popušio ili će popušiti gadno, jednostavno vjerojatno nekakav zakon fizike.
[/quote]
Neiskustvo se vidi po kolegici koja je 30% dobra(hvali se na sva zvona)i ne prodaje..ne znam sto se ceka,dobit od 30% se na ovakvom trzistu kapitalizira,ovako se samo dovodimo u situaciju,da ce nam oni koji su kupovali na 500 pretovarit svoje,i pustit nas da sami odradimo pad.Sto zbog nedostatka rasta,sto zbog panike..ledite si pare,a para nam fali.

KADA NARASTEM BIT ČU BROKER

Kak’ ide ona pjesmica:
…odbili smo se od gornjeg boolingera
trend je ….
[undecid]


Neiskustvo se vidi po kolegici koja je 30% dobra(hvali se na sva zvona)i ne prodaje..ne znam sto se ceka,dobit od 30% se na ovakvom trzistu kapitalizira,ovako se samo dovodimo u situaciju,da ce nam oni koji su kupovali na 500 pretovarit svoje,i pustit nas da sami odradimo pad.Sto zbog nedostatka rasta,sto zbog panike..ledite si pare,a para nam fali.

pa zašto bi sada kapitalizirala dobit kad su joj vrli, čili i mili PBZ brokeri rekli da do Nove ide na 1000,00. To je još 50% u odnosu na trenutačno stanje [lol] [lol]

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]


neto efekt po kapital i rezerve sa tim gubitkom jest 275 ml U$D na kraju

Jesi li malo razmislio o tome kako bi izgledali kapital i rezerve da se napravi revalorizacija brodova na cijene po kojima se trže na secondhand tržištu. Moja je procijena da će gubici kod ATPL u 2009. biti puno veći nego ih se trenutno najavljuje. Eto koliko vrijedi P/E 2 ili 3 kod cikličkih sektora u tren pređeš iz niskog P/E u negativni, nevjerojatno je samo koliko se neiskusne mlađarije navuklo na ovu dionicu.
Ovo je igra za teške špekulante i ogromni broj forumske ekipice je popušio ili će popušiti gadno, jednostavno vjerojatno nekakav zakon fizike.
[/quote]

Dobro vidim da si navodno jako dobro procijenio buduće poslovanje ATPL što implicira da si napravio DCF analizu budučih novčanih tokova, može izračun ovdje na forum nama kojima matematika nije jača strana [yawn]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Nisam tip koji zaboravlja, bas kao i neki:

prosjecna potrosnja Pracata je 39 tona, ona najniza klasa.

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


neto efekt po kapital i rezerve sa tim gubitkom jest 275 ml U$D na kraju

Jesi li malo razmislio o tome kako bi izgledali kapital i rezerve da se napravi revalorizacija brodova na cijene po kojima se trže na secondhand tržištu. Moja je procijena da će gubici kod ATPL u 2009. biti puno veći nego ih se trenutno najavljuje. Eto koliko vrijedi P/E 2 ili 3 kod cikličkih sektora u tren pređeš iz niskog P/E u negativni, nevjerojatno je samo koliko se neiskusne mlađarije navuklo na ovu dionicu.
Ovo je igra za teške špekulante i ogromni broj forumske ekipice je popušio ili će popušiti gadno, jednostavno vjerojatno nekakav zakon fizike.
[/quote]

u jedno kod atpl možeš biti siguran, a to je da ti uprava uvijek daje najgori scenarij. uostalom jerković je to sam rekao, taj gubitak samo ako ne dođe do oporavka. i sada kupuje svatko tko ne misli da će BDI vječno ostati na ovim niskim razinama. a vjeruj mi to je velika većina i naivaca i "teških špekulanata".

a igra je vrlo jednostavna, ovo je igra za one koji ne prodaju jeftinije nego što su kupili. takvo ponašanje obično se zove "zdrav razum". tvoje je pravo da je zdrav razum za tebe "teška špekulacija". NHF.

Kupnja
690,00 1
689,00 20
688,07 10
688,04 50
688,01 45
688,00 23
687,30 15
687,04 10
687,00 120
686,00 15

Prodaja
694,97 435
694,98 363
694,99 200
695,00 50
698,97 11
699,00 55
699,80 41
699,90 35
699,98 15
699,99 37

Blokada na 671,57…
Kolike su šanse da je netko otjera u blokadu?

A kolika je sada, nakon što je skinuto 500 komada sa aska?

Europske burze povećavaju minuse znači pad se produbljuje.Čisto je normalno da u takovim uvjetima napuhana Atlanska plovidba danas završi na 600,00 kuna a u ponedjeljak na 500,00 kuna.Danas je još super prilika za prodati u odnosu na ponedjeljak.

u jedno kod atpl možeš biti siguran, a to je da ti uprava uvijek daje najgori scenarij. uostalom jerković je to sam rekao, taj gubitak samo ako ne dođe do oporavka. i sada kupuje svatko tko ne misli da će BDI vječno ostati na ovim niskim razinama. a vjeruj mi to je velika većina i naivaca i "teških špekulanata".

a igra je vrlo jednostavna, ovo je igra za one koji ne prodaju jeftinije nego što su kupili. takvo ponašanje obično se zove "zdrav razum". tvoje je pravo da je zdrav razum za tebe "teška špekulacija". NHF.

Da uprava je kupovala u trezor na 2000kn i Capesize u mjesecu sa najvišim cijenama brodova u povijesti brodarstva jer zna kakav je najgori scenari. Ovo je prvi puta da uprava daje negativne prognoze kako znaš koliko će biti točni kada je ovo prvi puta?

Vidim da polako nastaje histerija, dakle vrijeme je za prodaju.


Europske burze povećavaju minuse znači pad se produbljuje.Čisto je normalno da u takovim uvjetima napuhana Atlanska plovidba danas završi na 600,00 kuna a u ponedjeljak na 500,00 kuna.Danas je još super prilika za prodati u odnosu na ponedjeljak.

Prije početka slijedeće godine neće atlanska pasti ispod 600 kn, jednostavno netko to ne želi dopustiti.. ali poslije… tko zna gdje je kraj… čak je moguće (ovisno o kretanju amera i europe) da atlanska dođe do 800…

New Report

Close