ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.05.2024. u 11:08
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,80
15.206
288
52,80
53,00
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.




Ja neznam za Vas ali ja sam sve više odlučniji da prodam sve moje dionice i da se suočim sa velikim gubitkom.

Ja to napravih na 2000-2150 i za sad mi uopce nije zao
[/quote]

i ja to napravih a trebao sam puno ranije. ostalo mi je simboličnih 5 komada koje čuvam za unuke
[/quote]

Ja izašao na potezu 1950 – 2000, pregrizao minus. Na ovoj dionici se najbolje zarađuje, ali i najbolje puši, no na to sam bio spreman i kad sam ulazio, pa si ne zamjeram previše. Rado bih se vratio zbog sposobne uprave, ali recentna događanja vani me nagone na razmišljanje da će trebati biti vraški strpljiv što se oporavka brodara tiče. BTW, ja nemam unuke. [wink]

Svima koji ostaju, sretno!

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

također svima sretno, rekoh to i ranije [thumbsup]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Ma stvarno se pročita interesantnih razmišljanja…

No dobro, kad su već svi otvorili dušu reći ću i ja šta mislim.

Ja ne prodajem niti jednu jedinu dionicu dok ne zaradim barem nešto na njoj. Niti sam do sada to radio, niti ću u budućnosti. Dok ne prodaš nisi izgubio, prema tome, nisam izgubio ni kune. Ako se 2015.g. osvrnem i vidim da mi planovi i procjene nisu bili dobri reći ću si da sam budala, a do tada…
[yawn]

Inače, velika većina koja je prodavala s minusom vjerojatno će i dalje kupovati dionice sa strahom i vjerojatno će naposlijetku ponovo prodavati s minusom. To vam ljudi nije ulaganje…

Inače, velika većina koja je prodavala s minusom vjerojatno će i dalje kupovati dionice sa strahom i vjerojatno će naposlijetku ponovo prodavati s minusom. To vam ljudi nije ulaganje…

svatko ima svoj princip ulaganja (ili nazovi to kako hoćeš), ja likvidiram poziciju ako nema nekih naznaka da ću na njoj zaraditi. jednostavno luksuz mi je imati zarobljen novac u imovini koja ne donosi dobit već stalno deprecira. u slučaju ATPL oklijevanje je bilo predugo te sam malo odstupio od svojih uobičajenih principa.. to je rezultiralo večim gubitkom od onoga koji bih bio realizirao da sam ostao dosljedan svojem stilu ulaganja(ili mešetarenja ako tako hoćeš). poštujem sve koji imaju drugačiji stil i nemam namjeru ikoga uvjeravati da je moj pristup tome najbolji ali do sada kad god sam odstupio od svojeg načina, loše sam tržio.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

E moj roosteru. U srpnju ove godine, u vrijeme kada je Lonza prodavao kod cijene 2350-2400, drukao si kako ATPL vrijedi.

Za razliku od tebe ja ne izlazim dok ne zaradim.

Decki, vi koji ste izlazili,ok mozda ste u pravu.ali kupovali ste dionice kad je krobex bio 5k, a mlijeko kipuce, a sada vam se ne svidjaju na 3k,a mlijeko postalo jogurt [wink]




možda da stanem na loptu na jedno vrijeme dokle se naslovi sa dnevnih tiska ne proljepšaju u kraj recesije itd. itd. ……..

Šališ se?
[/quote]
Ne ne šalim se a vidim da nisam jedini koji tako razmišlja….. [sad]
[/quote]
Ma sve OK, ali kupovati kad se naslovi tiskovina proljepšaju? Jel to znači da si i prodao jer su naslovi tiskovina ružni? [shocked]

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!


Decki, vi koji ste izlazili,ok mozda ste u pravu.ali kupovali ste dionice kad je krobex bio 5k, a mlijeko kipuce, a sada vam se ne svidjaju na 3k,a mlijeko postalo jogurt [wink]

Iz jogurta je lakše izaći, iz sira malo teže.

@quo vadis

ATPL vrijedi po meni mnogo više nego je njezina trenutna cijena a ponajviše je takva zbog prikika na financijskim tržištima. Najgore je to što je ATPL svoju najbolju poslovnu godinu ikada odradila tako reći u bear marketu. kako će biti slijedeće (i dalje vjerojatno dobre poslovne godine) kad objavi da je poslovala malčice lošije nego li lani u istom razdoblju (naravno ako objavi), kako će se to odraziti na cijenu dionice. to su bile moje dileme.


@knele

buraz, kupovao sam je na 3800,2800,2500,2300,2200 i 1850 a izlazio prvi put u svibnju (ili lipnju) na 2900 (manjim djelom, da sam bar tad kompletno izašao). pa opet dokupljivao i na kraju sve odrezao na ponderu od cca 2050. ostalo mi 5 komada.
naravno kompletni saldo na ATPL u 2008. mi je priličan gubitak.
nije mi žao.

ponavljam, sretno svima, prvi ću priznati da sam progriješio ako cijena ode gore slijedečih nekoliko mjeseci.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 



Decki, vi koji ste izlazili,ok mozda ste u pravu.ali kupovali ste dionice kad je krobex bio 5k, a mlijeko kipuce, a sada vam se ne svidjaju na 3k,a mlijeko postalo jogurt [wink]

Iz jogurta je lakše izaći, iz sira malo teže.
[/quote]

ako si preživio kipuce mlijeko,prezivjet ces i sir, sad je vrijeme za poceti graditi dugrocne portfelje,ja ne kazem da nece nize ,ali ovo je vrijeme za temelje i prvi kat

ebo[/b]]
Umem da kažem samo dve reči….ATPL…ATPL[/b] [lol] [lol] [lol]
Pozdrav iz Potpićna! [bye]

Bilo je daleke 10.09.2008 godine

http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=1128&pg=576




Decki, vi koji ste izlazili,ok mozda ste u pravu.ali kupovali ste dionice kad je krobex bio 5k, a mlijeko kipuce, a sada vam se ne svidjaju na 3k,a mlijeko postalo jogurt [wink]

Iz jogurta je lakše izaći, iz sira malo teže.
[/quote]

ako si preživio kipuce mlijeko,prezivjet ces i sir, sad je vrijeme za poceti graditi dugrocne portfelje,ja ne kazem da nece nize ,ali ovo je vrijeme za temelje i prvi kat
[/quote]

Slažem se s tebom.

Međutim, izašao sam na dosta višim razinama pa mi nije problem pričekati jasan znak preokreta, budući i dalje smatram da će dolje.

New Report

Close