ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.05.2024. u 15:32
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,20
19.418
372
52,20
52,40
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


neznam za ostale ali nisam daytrader, i ovo čemu svjedoćimo…s jedne strane daytraderi, s druge j…ni fondovi, to je sramota tržišta kapitala!
podjednako mi je drago bilo dokupiti atpl po 37xx kao i neki dan po 19xx !!
no nikada što zbog "ulagačke zajednice-nas malih" što zbog naposljetku i mog financijskog interesa nije mi padalo na pamet rušiti cijenu u panici, jer naposlijetku "vrijeme radi za sve nas"! i sad mi je portfelj u crvenom, ali za godinu dana zelena travica biće posvuda…..
naročito mi je gnjusan članak neki dan o preporuci za kupnju dionica ATPL ("dođite djeco baki, baka ima fine jabuke…..)

a gle njih su prisilil mirovinci da prodaju povlačenjem sredstava.
nama su prodali jabuke ,ali ce od nas kupiti pitu od jabuka za jedno godinu dana , a možda i prije

Good artists copy. Great artists steal.

poštovani Nemesis-ZAHVALJUJEM na toploj podršci za našu atpl!

e a mirovinci drže moju, tvoju, ajme našu buduću mirovinu….mislim, ne nadam se ja da budemo vidjeli te novce ikada, ali kao što kažeš prodat ćemo pitu da imamo jednog dana-za invalidska kolica-zlatna! [lol]
ajde bar je Uprava malko pobrstila dionice (onih 6 kila je bilo lijepo za vidjeti [lol] [lol] ) i…. takooo bi likovao da počiste sve, da ove što prodaju stresu ko jabuke s drva, do kosti, do koske malene…… [lol]

hvali more, drž se altantske plovidbe.....

eto ovi preko bare su iopet puni euforije
sve je divno i krasno
do recimo prekosutra

Good artists copy. Great artists steal.



ATLANTSKA PLOVIDBA nije donju odluku donjela zato sto nema kuda trositi pametnije novce. Vec zato sto medju prvih 10 vlasnika samo 1. ima 10,04%, oni imaju 9,01%, a 3. i 4. po 4,92% i ostali po 3%.
Sve ukupno 49,48%. Izlozena je velikoj opasnosti da ju netko preuzme iz vana, a to ce se sigurno i dogoditi, a preuzimatelji se nece razotkriti dok ne udjemo u EU, Amerikanci bi dali svaku lovu za nas Dubrovacki biser, i zato Swingeri malo pameti u glavu.
Pa zamislite da se sazna vec bi sada bila po 7000 kn

Na temelju čl. 233. st. 1. Zakona o trgovačkim društvima ("Narodne novine" br. 111/93., 34/99., 52/00., 118/03. i 107/07; dalje: Zakon), Glavna skupština ATLANTSKA PLOVIDBA dioničko društvo Dubrovnik, donosi
ODLUKU O DAVANJU OVLAŠTENJA UPRAVI
ZA STJECANJE VLASTITIH DIONICA
I. Ovlašćuje se Uprava ATLANTSKA PLOVIDBA d.d. da može stjecati vlastiite dionice Društva, serije A, nominalne vrijednosti 300,00 kn, putem jedne ili više kupnja bez daljnjih posebnih suglasnosti Glavne skupštine i to pod sljedećim uvjetima:
a) ukupni broj dionica kupljenih temeljem ove Odluke zajedno s dionicama koje Društvo već posjeduje ne smije prijeći 10% (deset posto) temeljnog kapitala Društva;
b) Uprava treba stjecati vlastite dionice u pravilu na organiziranom tržištu vrijednosnih papira;
c) ovlašćuje se Uprava da može dionice stjecati i mimo organiziranog tržišta ukoliko su uvjeti kupnje u tom slučaju povoljniji za Društvo;
d) najviša plativa cijena za dionicu po ovoj Odluci iznosi 3.500,00 kn;
e) najniža plativa cijena za dionicu po ovoj Odluci iznosi 2.000,00 kn;
……………………

Atlantska plovidba d.d. – održana Glavna skupština
Društvo Atlantska plovidba d.d. dostavilo je obavijest da je dana 18. srpnja 2008. godine, sa početkom u 18,00 sati, u sjedištu Društva održana Glavna skupština Atlantske plovidbe d.d. Na sjednici su u cijelosti prihvaćeni (bez glasova „protiv“) prijedlozi Odluka u tekstu kako su to predložili Uprava i Nadzorni odbor Društva.

kako je trezor uspio kupiti 6000 d. po 1850 kn., kada je po odluci skupštine kupnja na organiz. tržištu VD najmanja dopuštena cijena 2000kn??
da li je time prekršena odluka skupštine i od koga su u blok trans. uspjeli kupiti po tako smiješnoj cijeni
baš me zanima , tko je i zašto im prodao
zna li itko?

[/quote]

Sukladno ZTD-u, mogu stjecati vlastite dionice i bez odluke glavne skupštine ako je to potrebno da bi se od društva otklonila teška šteta koja neposredno predstoji.

Pod ovim se može podrazumjevati između ostaloga i "neprijateljsko" preuzimanje.

nekako sam se izvukao iz gliba zvan INA i sada sam ovdje sa 60% casha a ostatak čekam ako ode dolje još malo i ulazim do kraja, tada gasim komp jer ovo nije za svakog , ostario sam i to znatno, unazad godinu dana, ali nadam se procvatu ovdje za godinu dana..nekako slutim da bi ova ljepotica mogla i prva na ATH od svih zvijezda ZSE ali strpljenja kao nikada




ATLANTSKA PLOVIDBA nije donju odluku donjela zato sto nema kuda trositi pametnije novce. Vec zato sto medju prvih 10 vlasnika samo 1. ima 10,04%, oni imaju 9,01%, a 3. i 4. po 4,92% i ostali po 3%.
Sve ukupno 49,48%. Izlozena je velikoj opasnosti da ju netko preuzme iz vana, a to ce se sigurno i dogoditi, a preuzimatelji se nece razotkriti dok ne udjemo u EU, Amerikanci bi dali svaku lovu za nas Dubrovacki biser, i zato Swingeri malo pameti u glavu.
Pa zamislite da se sazna vec bi sada bila po 7000 kn

Na temelju čl. 233. st. 1. Zakona o trgovačkim društvima ("Narodne novine" br. 111/93., 34/99., 52/00., 118/03. i 107/07; dalje: Zakon), Glavna skupština ATLANTSKA PLOVIDBA dioničko društvo Dubrovnik, donosi
ODLUKU O DAVANJU OVLAŠTENJA UPRAVI
ZA STJECANJE VLASTITIH DIONICA
I. Ovlašćuje se Uprava ATLANTSKA PLOVIDBA d.d. da može stjecati vlastiite dionice Društva, serije A, nominalne vrijednosti 300,00 kn, putem jedne ili više kupnja bez daljnjih posebnih suglasnosti Glavne skupštine i to pod sljedećim uvjetima:
a) ukupni broj dionica kupljenih temeljem ove Odluke zajedno s dionicama koje Društvo već posjeduje ne smije prijeći 10% (deset posto) temeljnog kapitala Društva;
b) Uprava treba stjecati vlastite dionice u pravilu na organiziranom tržištu vrijednosnih papira;
c) ovlašćuje se Uprava da može dionice stjecati i mimo organiziranog tržišta ukoliko su uvjeti kupnje u tom slučaju povoljniji za Društvo;
d) najviša plativa cijena za dionicu po ovoj Odluci iznosi 3.500,00 kn;
e) najniža plativa cijena za dionicu po ovoj Odluci iznosi 2.000,00 kn;
……………………

Atlantska plovidba d.d. – održana Glavna skupština
Društvo Atlantska plovidba d.d. dostavilo je obavijest da je dana 18. srpnja 2008. godine, sa početkom u 18,00 sati, u sjedištu Društva održana Glavna skupština Atlantske plovidbe d.d. Na sjednici su u cijelosti prihvaćeni (bez glasova „protiv“) prijedlozi Odluka u tekstu kako su to predložili Uprava i Nadzorni odbor Društva.

kako je trezor uspio kupiti 6000 d. po 1850 kn., kada je po odluci skupštine kupnja na organiz. tržištu VD najmanja dopuštena cijena 2000kn??
da li je time prekršena odluka skupštine i od koga su u blok trans. uspjeli kupiti po tako smiješnoj cijeni
baš me zanima , tko je i zašto im prodao
zna li itko?

[/quote]

Sukladno ZTD-u, mogu stjecati vlastite dionice i bez odluke glavne skupštine ako je to potrebno da bi se od društva otklonila teška šteta koja neposredno predstoji.

Pod ovim se može podrazumjevati između ostaloga i "neprijateljsko" preuzimanje.
[/quote]

ATPL, Trezor, HFP i CROS (čitaj država) imaju priličan %, članovi Uprave dodatni %, pa je bilo kakovo preuzimanje isključeno, osim toga u USA trenutačni ima mali miljun boljih prilika. Jedno nagradno pitanje. Što misliš tko se krije iza silnih skrbničkih računa?



Što misliš tko se krije iza silnih skrbničkih računa?

PBZ investor klijenti?
[lol]





ATLANTSKA PLOVIDBA nije donju odluku donjela zato sto nema kuda trositi pametnije novce. Vec zato sto medju prvih 10 vlasnika samo 1. ima 10,04%, oni imaju 9,01%, a 3. i 4. po 4,92% i ostali po 3%.
Sve ukupno 49,48%. Izlozena je velikoj opasnosti da ju netko preuzme iz vana, a to ce se sigurno i dogoditi, a preuzimatelji se nece razotkriti dok ne udjemo u EU, Amerikanci bi dali svaku lovu za nas Dubrovacki biser, i zato Swingeri malo pameti u glavu.
Pa zamislite da se sazna vec bi sada bila po 7000 kn

Na temelju čl. 233. st. 1. Zakona o trgovačkim društvima ("Narodne novine" br. 111/93., 34/99., 52/00., 118/03. i 107/07; dalje: Zakon), Glavna skupština ATLANTSKA PLOVIDBA dioničko društvo Dubrovnik, donosi
ODLUKU O DAVANJU OVLAŠTENJA UPRAVI
ZA STJECANJE VLASTITIH DIONICA
I. Ovlašćuje se Uprava ATLANTSKA PLOVIDBA d.d. da može stjecati vlastiite dionice Društva, serije A, nominalne vrijednosti 300,00 kn, putem jedne ili više kupnja bez daljnjih posebnih suglasnosti Glavne skupštine i to pod sljedećim uvjetima:
a) ukupni broj dionica kupljenih temeljem ove Odluke zajedno s dionicama koje Društvo već posjeduje ne smije prijeći 10% (deset posto) temeljnog kapitala Društva;
b) Uprava treba stjecati vlastite dionice u pravilu na organiziranom tržištu vrijednosnih papira;
c) ovlašćuje se Uprava da može dionice stjecati i mimo organiziranog tržišta ukoliko su uvjeti kupnje u tom slučaju povoljniji za Društvo;
d) najviša plativa cijena za dionicu po ovoj Odluci iznosi 3.500,00 kn;
e) najniža plativa cijena za dionicu po ovoj Odluci iznosi 2.000,00 kn;
……………………

Atlantska plovidba d.d. – održana Glavna skupština
Društvo Atlantska plovidba d.d. dostavilo je obavijest da je dana 18. srpnja 2008. godine, sa početkom u 18,00 sati, u sjedištu Društva održana Glavna skupština Atlantske plovidbe d.d. Na sjednici su u cijelosti prihvaćeni (bez glasova „protiv“) prijedlozi Odluka u tekstu kako su to predložili Uprava i Nadzorni odbor Društva.

kako je trezor uspio kupiti 6000 d. po 1850 kn., kada je po odluci skupštine kupnja na organiz. tržištu VD najmanja dopuštena cijena 2000kn??
da li je time prekršena odluka skupštine i od koga su u blok trans. uspjeli kupiti po tako smiješnoj cijeni
baš me zanima , tko je i zašto im prodao
zna li itko?

[/quote]

Sukladno ZTD-u, mogu stjecati vlastite dionice i bez odluke glavne skupštine ako je to potrebno da bi se od društva otklonila teška šteta koja neposredno predstoji.

Pod ovim se može podrazumjevati između ostaloga i "neprijateljsko" preuzimanje.
[/quote]

ATPL, Trezor, HFP i CROS (čitaj država) imaju priličan %, članovi Uprave dodatni %, pa je bilo kakovo preuzimanje isključeno, osim toga u USA trenutačni ima mali miljun boljih prilika. Jedno nagradno pitanje. Što misliš tko se krije iza silnih skrbničkih računa?

[/quote]

Nije mi namjera bila da impliciram da bi se radilo o preuzimanju.

Napisao sam isto u kontekstu prethodno posta, pokušavajući objasniti zbog čega je moguće stjecati dionice van odluke skupštine.

Jasno, stjecanje vlastitih dionica bez odluke glavne skupštine, dakle, izvan limita utvrđenih postojećom odlukom glavne skupštine o stjecanju dionica, moguća je i iz drugih razloga (stjecanje radi dodjele dionica zaposlenicima itd.).

Međutim, što ako HFP i CROS odluče prodavati svoj udio (Sanaderu bi moglo zatrebati para u proračunu)? Pokušaj preuzimanje tada ne bi bilo isključen.

Vjerovatno bi onda saznali za nekoga iza ovih skrbničkih računa.


jomii,neke rijeci nemaju #j# u sebi..molim te pripazi na to

koJe?

[wink]




Što misliš tko se krije iza silnih skrbničkih računa?

PBZ investor klijenti?
[lol]
[/quote]
ja nisam !



jomii,neke rijeci nemaju #j# u sebi..molim te pripazi na to

koJe? hahahahaha pa da KOJE??????????

[wink]
[/quote]

hoće li mi netko posuditi 100 000 kn da uđem u prvih 100?prepustih se totalnom riziku,i kupih danas još…in god we trust…

New Report

Close