ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 14.05.2024. u 16:54
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,40
2.777
53
52,40
52,80
-1,13%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


explorer
gdje ti to vidis?


hita streamer

IMT?

KUPNJE (6.890kom)

I noga u guzicu je korak naprijed


KUPNJE (6.890kom)

Prodaje?

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


KUPNJE 6.958 kom

Nema to veze jer netko može staviti nalog od 10.000 komada po 1kn… Bio je jučer takav na Magmi, ne znam je li još uvijek.

ako je zarada po dionici 515,64 kn plus vrijednosti brodova i nekretnina koliko bi trebala biti realna vrijednost firme po dionici ?

I noga u guzicu je korak naprijed



KUPNJE (6.890kom)

Prodaje?
[/quote]
K 7113
P 12672

IMT?


Rezultati su jasni.
Jasna je i situacija na TK.
Sad me u ovim ludim vrimenima samo zanima kolika će biti dividenta ako misle biti ozbiljna firma sa pravim imageom….

Što se mene tiče, iako mi dividenda ne bi loše došla, ne mislim da je moraju isplatiti. Isplaćivali su je svjetski brodari u velikim iznosima pa bi sada mogli kuburit s bankrotima. S obzirom da je stanje na marketu i dalje katastrofalno, možda je bolje čuvat pare za eventualne gladne godine, nitko nije siguran koliko će ovo trajati. Stabilizacijom tržišta, kada se vidi da sve ide u dobrom smjeru, lako se može izglasati dividenda, redovna, izvanredna, kakva god.

Hvala.
To već pratim nekoliko dana.
Nekako mi smrdi da se netko potpuno novi ukrcava u atpl i da ćemo se iznenaditi uskoro.
Tko???

Stranac sigurno.
Mirovnici nebi držali cijenu i kupovali jer su lopovi, fodnovi nemaju love, mi mali smo u banani a ipak svaki dan 10k + dnevno protrgovanih dionica.
hmmm

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Nema ukupan broj naloga na k i p više veze s ničem…..
Prije je to imalo veze, no sada se tim previše manipulira da bi bio bilo kakav pokazatelj…. [bye]

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

ne znam što vi mislite ali mene jako brine što ATPL ne probija 900 kn s ovako fantastičnim rezultatima?
što bi reć, da su već uračunati u cjenu?
što onda očekivati drugi tjedan kad rezultati padnu u zaborav?
kupovao sam na 1000 i nadao se da će cjena danas opet bar na toliko da dođem na nulu ali ništa [cry]

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!


febo
ti se razumiješ u računovodstvo pa mi molim te pokušaj objasniti stavak iz FI – Novčani tok…kupnja materijalne i nematerijalne dugotrajne imovine (to bi trebalo biti brod ili brodovi) iznos 650.523.000 kn ili cca.117 miliona $ … pitam se može li ta stavka bit Cape čiji su ugovor otkupili ? cijenom približno odgovara a možda je namjerno plaćen iz dosadašnje dobiti jer se novac na računu uz silnu dobit podebljao za samo 73 miliona kuna…ili je samo rezervirana lova ako nije plaćen u cjelosti? može li se to tako proknjižiti?
knjiži li se kreditno zaduženje za brodove u ovu rubriku ili negdje drugdje? jer ako su otplate kredita u nekim drugim rubrikama ovo sa capeom bi moglo biti točno a to u neku ruku značajno može umanjiti teret otplate u narednim godinama…jer uz sve ove kupovine dugoročne obaveze su narasle samo za cca. 35 miliona $ a sam Cape je imao cijenu sigurno preko 110 milja…
jednostavnim riječima to bi značilo da je za tromjesečnu dobit kupljen Cape i ostalo je još 13 milja $ dobiti koja je pripisana novcu na računu…
znam da day trederima ovo ništa ne znači ali dugoročnim ulagačima bi dobro došlo znati neke činjenice…

CF Statement=Izvještaj o novčanom toku-Unutra ulaze samo promjene na Cashu (znači računovodstvene stavke poput rezerviranja se ne unose)

Znači imamo na AOP 072 smanjenje casha za 651 ml i to iz invest.aktivnosti-ulaganje u dugotr.imovinu. istovremeno na AOP 076 povećanje casha za prodaju dogotr.imovine.
Najvjerojatnije je riječ o brodovima kupljenim i prodanim isključivo u razdoblju 01-09/2008.
Odgovor na pitanje o kojim je brodovima riječ treba uputiti upravi ako vas zanima i oni vam kao dioničarima moraju odgovoriti. To nije vidljivo iz TFI-POD-a nego jedino iz Analitičke Bruto Bilance a
ona se ne objavljuje javnosti.

Ajmo dalje-Novčani tok iz financ.aktivnosti

Povećani zajmovi za 197 ml kuna u pasivi, smanjeni zajmovi za 123 ml kuna (AOPi 081 i 083)
Neto povećanje zaduženja za 74 ml kuna.
Vjerojatno djelom također radi financiranja kupnje djela dugotr.imovine.

That’s it. Odgovore u što su točno uložili a što su prodali treba tražiti u upravi a nešto o tome piše i u bilješkama u TFI-POD-u.

Aj živjeli!!

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


ne znam što vi mislite ali mene jako brine što ATPL ne probija 900 kn s ovako fantastičnim rezultatima?
što bi reć, da su već uračunati u cjenu?
što onda očekivati drugi tjedan kad rezultati padnu u zaborav?
kupovao sam na 1000 i nadao se da će cjena danas opet bar na toliko da dođem na nulu ali ništa [cry]

baš interesantno da ima toliko prodaje i stvarno neznam dokle će trajati takvo iskrcavanje.Neki ljudi
kao da negledaju poslovne rezultate ili ih možda mi drugi neznamo. Svakako P/E 1,38 …

na 4300 sve prodajem...

imam špurijus da nije bilo izvješća da bi danas imali opet sinking.
znači danas je vjerojatno obranjena cijena.
ponedjeljak je novi dan.
sve ovisi o BDI-ju i grčkim indijancima danas.
That’s my oppinion. [smiley]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


ne znam što vi mislite ali mene jako brine što ATPL ne probija 900 kn s ovako fantastičnim rezultatima?
što bi reć, da su već uračunati u cjenu?
što onda očekivati drugi tjedan kad rezultati padnu u zaborav?
kupovao sam na 1000 i nadao se da će cjena danas opet bar na toliko da dođem na nulu ali ništa [cry]

hrpa ljudi je kupovala na 3k i vise,postedi nas svojih muka sa minus par posto.

KADA NARASTEM BIT ČU BROKER

Program sluzi za skidanje dnevnih vrijednosti dionica kojima se trguje na ZSE u formatu TDOHLCV za uvoz u Metastock
Za ispravan rad na racunalu mora biti instaliran NetFramework 2.0

U datoteku Dionice.txt unosimo oznake dionica za koje zelimo skinut povijesne vrijednosti, a skinute vrijednosti spremaju se u datoteku DnevneVrijednosti.txt

http://rapidshare.com/files/15878057…_v1.1.rar.html

Meni ovo radi super, molio bi neki komentar.

Sveti Vlaho učini nešto, il je sruši na 500 il je digni na 5000.

New Report

Close