ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.05.2024. u 03:17
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,20
10.753
206
52,20
52,60
-0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Nisam ništa krivo napisao. Case closed.

Mislim da si previdio dvije činjenice.

1. Ja sam vec 3 godine kod istog brokera, radim pristojne promete i nije nikakav problem kupiti danas a platiti za 2-3 dana
2. Jos vaznije. Nakon prodaje ne treba slati novce na svoj racun ako mislis reinvestirati. Ja drzim novac nakon prodaje na transakcijskom racunu brokera i mogu sa njim raspolagati odmah.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"



Hanger, pa zar nisi cuo za daytrading? Ako ne znas nakon prodaje mozes odmah kupiti istu ili drugu dionicu

baš i ne može ako nije na online tradeu.
ja imam i brokera od krvi i mesa u rezervi koji, bogme, čeka vrijeme namire da mi prebaci lovu na račun. da nije vritualnog e-brokera, ništa od trejdanja.

[/quote]

Uh, i ti si kod malo jačeg brokera…

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb



ja imam i brokera od krvi i mesa u rezervi koji, bogme, čeka vrijeme namire da mi prebaci lovu na račun. da nije vritualnog e-brokera, ništa od trejdanja.

Uh, i ti si kod malo jačeg brokera…
[/quote]
taj je samo za rezervu, ako slučajno zakaže abacus.
uspio sam preko njega prodat dio ht-a prvi dan pa ga, ako zbog ničeg drugog, cijenim zbog toga i ne želim mijenjat ugovor po kojem mi lova sjeda drito na tekući.

hate red



Hanger, pa zar nisi cuo za daytrading? Ako ne znas nakon prodaje mozes odmah kupiti istu ili drugu dionicu

baš i ne može ako nije na online tradeu.
ja imam i brokera od krvi i mesa u rezervi koji, bogme, čeka vrijeme namire da mi prebaci lovu na račun. da nije vritualnog e-brokera, ništa od trejdanja.

[/quote]




ja imam i brokera od krvi i mesa u rezervi koji, bogme, čeka vrijeme namire da mi prebaci lovu na račun. da nije vritualnog e-brokera, ništa od trejdanja.

Uh, i ti si kod malo jačeg brokera…
[/quote]
taj je samo za rezervu, ako slučajno zakaže abacus.
uspio sam preko njega prodat dio ht-a prvi dan pa ga, ako zbog ničeg drugog, cijenim zbog toga i ne želim mijenjat ugovor po kojem mi lova sjeda drito na tekući.

[/quote]



Nisam ništa krivo napisao. Case closed.

Mislim da si previdio dvije činjenice.

1. Ja sam vec 3 godine kod istog brokera, radim pristojne promete i nije nikakav problem kupiti danas a platiti za 2-3 dana
2. Jos vaznije. Nakon prodaje ne treba slati novce na svoj racun ako mislis reinvestirati. Ja drzim novac nakon prodaje na transakcijskom racunu brokera i mogu sa njim raspolagati odmah.
[/quote]
kolege malo ste skrenuli s teme….o tome mozete i na pm,

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Slažem se.Mene sada najviše zanima jel će u ponedjeljak ATPL up ili down.
Čitala sam svašta na netu o brodariskom sektoru i moram priznati da više "od šume ne vidim drvo".
Kinezi ovo, Brazilci ono, termini rastu,BDI pada, brdo robe blokirano u lukama pregovori o cijeni rudače za 2009., dolar raste,nafta pada…………
I onda mi žao što sam to sve čitala jer nakon svega nisam ništa pametnija a čini mi se da sve to nema previše veze na kratkoročno kretanje cijene ATPL.
Pusa svima [kiss]


Novac sjeda nakon prodaje na račun kroz T+3 dana (koliko traje namira).

Nisam ništa krivo napisao. Case closed.

Ovo si krivo napisao. [cool]

Istog momenta nakon što sam nešto prodao, mogu staviti nalog za kupnju jer su mi sredstva odmah rapoloživa.

Ovaj komentar predstavlja mišljenje autora i nije nagovor na K/P, autor nema dionice u močvari.


Slažem se.Mene sada najviše zanima jel će u ponedjeljak ATPL up ili down.
Čitala sam svašta na netu o brodariskom sektoru i moram priznati da više "od šume ne vidim drvo".
Kinezi ovo, Brazilci ono, termini rastu,BDI pada, brdo robe blokirano u lukama pregovori o cijeni rudače za 2009., dolar raste,nafta pada…………
I onda mi žao što sam to sve čitala jer nakon svega nisam ništa pametnija a čini mi se da sve to nema previše veze na kratkoročno kretanje cijene ATPL.
Pusa svima [kiss]

Misliš da i drugi kaj o tome lamentiraju znaju išta više od tebe… sumnjam,
a kratkoročno kretanje cijene ATPL, kao uostalom i bilo koje druge, da ga j.b.s nitko ne može predvidjeti, pogoditi povremeno može,
tako da ukoliko igraš kratkoročno zapravo igraš loto, dok na malo duže staze ATPL je dobar izbor … e sad kad će doći to vrijeme, ako će doći, ne znam

strpljen spašen – kupuj kad imaš love i kad je jeftino i čekaj [undecid]

[/quote]
kolege malo ste skrenuli s teme….o tome mozete i na pm,
[/quote]

Kolega nema ljutnje. Edukacije nikad dosta. To je čak prepoznao i nas potencialni gradonacelnik Kerum. Kazao je ako bude izabran da ulaže u znanje i da če izgradit u Splitu sve vakultete koji nedostaju. Kad su ga pitalo zasto i on nema fakultet, Kerumko je rekao da njemu ne treba jer je prirodno pametan [smiley]

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Bojim se da sad kad ste kolegi hangeru objasnili blagodati dajtrejdanja isti se polakomiti za brzom zaradom i…
ma sve u svemu neće dobro završiti…
vjeruj mi imam iskustva [smiley] [thumbsup]

semper fidelis



Nisam ništa krivo napisao. Case closed.

Mislim da si previdio dvije činjenice.

1. Ja sam vec 3 godine kod istog brokera, radim pristojne promete i nije nikakav problem kupiti danas a platiti za 2-3 dana
2. Jos vaznije. Nakon prodaje ne treba slati novce na svoj racun ako mislis reinvestirati. Ja drzim novac nakon prodaje na transakcijskom racunu brokera i mogu sa njim raspolagati odmah.
[/quote]

Imate pravo, krivo sam napisao, ovisi dosta o brokeru. Ovdje sam bit će pogriješio (inače ne trejdam).

Dobro, onda se nekolicini ova situacija izgleda ipak isplatila. Osobno to ipak nikad ne bih radio jer mi više liči na ruski rulet ili kolo sreće nego na ulaganje. Prodavati nešto jeftino, a što vrijedi puno više, u nadi da će biti još jeftinije, ima osnove samo u jako dobrom ´čitanju´ psihičkog raspoloženja i stabilnosti ulagača u danom trenutku. Po meni to nije bit ulaganja, ali evo tko voli nek izvoli.

Moje iznešene misli su ipak bile usmjerene prema onima koji žele relativno sigurno dugoročno ulagati. Ubuduće se ograđujem od komentiranja kratkoročnog kretanja cijene ATPL i smisla kratkoročnog ulaganja (trejdanja), pa vam posve prepuštam navedenu temu.


Slažem se.Mene sada najviše zanima jel će u ponedjeljak ATPL up ili down.
Čitala sam svašta na netu o brodariskom sektoru i moram priznati da više "od šume ne vidim drvo".
Kinezi ovo, Brazilci ono, termini rastu,BDI pada, brdo robe blokirano u lukama pregovori o cijeni rudače za 2009., dolar raste,nafta pada…………
I onda mi žao što sam to sve čitala jer nakon svega nisam ništa pametnija a čini mi se da sve to nema previše veze na kratkoročno kretanje cijene ATPL.
Pusa svima [kiss]

Da se nadovežem na prethodno rečeno. Ako ćeš kratkoročno ulagati onda imaš problem, podaci koje navodiš su međusobno kontradiktorni i teško možeš izvući pametne zaključke za opravdano ulaganje. I zato od šume ne vidiš drvo.

Ako ćeš dugoročno ulagati kreni računati step-by-step da li ti se isplati (a svi vjeruju da se isplati, inače ne bi toliko ovdje komentirali), pa ako vidiš da tvoja računica ima smisla kupi i čekaj.


Ako ćeš dugoročno ulagati kreni računati step-by-step da li ti se isplati (a svi vjeruju da se isplati, inače ne bi toliko ovdje komentirali), pa ako vidiš da tvoja računica ima smisla kupi i čekaj.

kolega, osobno ne znam nikoga tko je proturječan da je ATPL-R-A dobar izbor.
Zato je danas toliko dioničara u ATPL-R-A.
Međutim isto tako je bilo i lani u 6i 7 mjesecu, svi su govorili da je ovo godina brodara i da su brodari zicer.
Najveći prometi su protrgovani iznad 3.300 kn a velika većina i na 3.500kn.
BURZA je nepredvidiva i kad svi sve znaju najčešće nas demantira.
Dugoročno (5-10 godina) igraju fundamenti a kratkoročno samo psihologija.
Velike i poznate firme nikad ne bi bile velike dionice da nemaju fundamente, međutim u fazama uspona i padove i one su na burzama padale po 60%.
Cikličnost karaktera zarade i gubitaka odnosno „kola sreće se stalno vrti“ i baš zato kad svi sve znaju treba biti najviše oprezan .

p.s.
Atlanska plovidba je jedna od najboljih firmi u RH što je vidljivo iz financijskih izvještaja i odličnih poteza uprave te kupovnine novih brodova i ulaska u ostale sektore turizma (uskoro se otvara i hotel Lapad), te ulaganja u zračni promet odnosno poveznicu sa hotelsnim smještajem i charter letovima

p.s.
nama dionice ATPL-R-A i namam namjeru kupovati jer ne poznam dobro brodarski sektor

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

New Report

Close