ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 09.05.2024. u 02:25
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,80
158
3
52,40
52,80
0,76%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Biti će i sutra pozitivnih blokada.


-A targeti …???? …Je li pogodio ….. [smiley]
.Dr M Wagner

Mozda pogodi!
Nemam ATPL, ali cestitam na rastu danas.

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.


DRYSHIPS INC +4% na otvaranju… [proud]

Ima velikih razlika u kvaliteti brodara na NYSE. Primjerice DRYS je trenutačno na 20-ak% od 52w ATH, dok je Diana na 40% i to nije slučajno, baš kao što će i ATPL brzo na 50% ATH.

Nazdravimo uz čašu Plavca malog za ovaj bogom dani dan. Ja sam bacio sve na Atlansku, pa Gospari su imali svoju Republiku, rođeni i mudri trgovci na sigurno.

Sveti Vlaho učini nešto, il je sruši na 500 il je digni na 5000.


Nazdravimo uz čašu Plavca malog za ovaj bogom dani dan. Ja sam bacio sve na Atlansku, pa Gospari su imali svoju Republiku, rođeni i mudri trgovci na sigurno.

u sridu 🙂 [thumbsup]

[thumbsup] [smiley] [wink]Atlantska plovidba narasla 20,2 posto

Da li zbog izbora u SAD-u ili zbog toga što su vodeći svjetski indeksi zabilježili blagi rast, današnje trfgovanje na domaćem tržištu kapitala bilo je više nego euforično. Uz relativno solidan promet od 81 milijuna kuna Crobex je danas doživio eksploziju i porastao za visokih 7,46 posto.

Burzovni indeks dan je završio na zaključnih 2,399 bodova, polako se odmičući od psihološke granice od 2.000 bodova. Najzaslužnija za njegov porast je bila Atlantska plovidba koja je porasla za visokih 20,2 posto uz promet od 12,5 milijuna kuna, čime je ujedno postala najlikvidnija dionica dana. Budući da kompanija još uvijek nije objavila kvartalno izvješće, razlog za ovakav porast, pogotovo ako se u obzir uzme loše stanje u sektoru, stvarno nije dokučiv. No, zanimljiva je činjenica da je ovo već drugi puta ove godine kako Atlantska bilježi porast nekoliko dana uoči objave rezultata, tako da postoji sumnja(koju bi Hanfa trebala ispitati) da su neki od burzovnih igrača došli do tih podataka prije ostalih investitora.

Dionicom HT-a trgovano je u ukupnom iznosu od 11 milijuna kuna uz porast cijene od visokih 6,07 posto, na zaključnih 243,02 kune. Sektor građevinara danas je također zabilježio dobre rezultate. IGH je u plusu za 9,95 posto ( 7,3 milijuna kuna prometa), Dalekovod za 9,52 posto ( 6,5 milijuna kuna prometa), a Ingra za 10,21 posto ( 5,7 milijuna kuna prometa).Dionicom Ericssona Nikole Tesle trgovano je u ukupnom iznosu od 4,5 milijuna kuna uz porast cijene od 5,73 posto. Povlaštena dionica Adrisa je prikupila 4,2 milijuna kuna prometa uz porast cijene od 6,9 posto.

Tvornica šećera Viro danas je objavila da je od tvrtke Agroholding kupila još 6,8 posto dionica županjske Sladorane te je tako povećala svoj udjel u toj kompaniji na više od 44 posto. To se je odrazilo i na cijenu njihove dionice koja je uz 1,9 milijuna kuna prometa porasla za 7,59 posto.

Druga brodarska dionica među “milijunašima” danas je bila Tankerska plovidba koja je također pratila trend svog većeg brata. Uz 1,8 milijuna kuna prometa Tankerska je porasla za 18,92 posto.Današnje trgovanje ponovno je pokazalo da ulagači nimalo ne mare za poslovne rezultate firmi. Naime, relativno dobri rezultati nekih kompanija nimalo nisu utjecali na cijene njihovih dionica proteklih dana, a današnji rast se može okarakterizirati kao da je potaknut smirivanjem globalne krize i izborima u SAD-u, a ne nekim događajima na domaćoj poslovnoj sceni. (Amir Kulenović*) [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba



DRYSHIPS INC +4% na otvaranju… [proud]

Ima velikih razlika u kvaliteti brodara na NYSE. Primjerice DRYS je trenutačno na 20-ak% od 52w ATH, dok je Diana na 40% i to nije slučajno, baš kao što će i ATPL brzo na 50% ATH.
[/quote]

Čuj, pajdo, iz tvojih Božje uši. Ja sam u brodarima do grla ( dakle slobodno mogu reći u govnima do grla) pa ako bude tako ja ću se lupat nogama u guzicu od sreće. Ali mislim, usprkos ovih 20ak posto danas i mogućih 10ak sutra, da nije vrijeme euforiji. Vozarine su i dalje jako niske te padaju, a niko nije siguran kada će u pravi uzlet. Ja vjerujem da će ATPL dostići svoj ATH, (zato sam je i kupovao), samo koliko ćemo se načekati do tada. Ovih sam dana postao kako ona grčka lopina, direktor i suvlasnik DRYSA, kaže kako bi se situacija trebala promijeniti nabolje. I ja mislim tako ali niko nam to ne garantira, i iako mislim da je 1000 kn super cijena za ATPL za onoga ko razmišlja dugoročno, nisam uvjeren u neki brzi oporavak, osim rasta uvjetovanog euforijom radi nekog razloga koji nema veze s branšom. A što se tiče brodara na NYSE mislim da je Atlpl jača od ijednoga, većina ih je nemilo dužna, npr DRYS ima keša 250 mil a dužna 2.8 miljardi, ajme užasa.

Eto, nadam se da sam sve falio i da će ATPL sljedećih 10 dana svaki put u pozitivnu blokadu
[wink]

Evo novih novosti FFA se oporavlja i dalje………..
http://www.imarex.com/home/bdi_futures_closing_prices

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Šta mislite,hoće li ova dionica prije do 1400 ili do 700?

drago mi je radi vas,ja uzeo po 678 i izašao na 779..sretno


DRYSHIPS INC +4% na otvaranju… [proud]

Na zatvaranju – 6,92% niže od onog što si naveo….. ili u biti samo -2,92% i na moju žalost i ostalih gleda se zatvaranje ,a ne otvaranje …. [angry]

Očigledno je da je prevelik skok danas sutra će biti zanimljivo ( nekim tužno nekim veselo …)


Biti će i sutra pozitivnih blokada.

Na kojim dionicama ???? Brodarima …. [thumbsup] [lol] puno je šupljeg … nema tereta prazan brod

@dalmatico. Dalmosu cini se meni da si ti prodao a nemas m… uci nazad. Moje je misljenje da ce potegnuti do oko 1700 jer to nitko ne ocekuje pa opet zveknuti i to na 600-700 ali tamo negdje u Sijecnju/Veljaci 2025 [cool]

VIVA LA REVOLUCION !!!


Šta mislite,hoće li ova dionica prije do 1400 ili do 700?

sredina…..

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Paragon Shipping Inc. +0.32 (4.78%) 190.47M
Euroseas Ltd. +0.52 (9.84%) 176.50M
Aries Maritime Transport Ltd +0.26 (23.64%) 38.92M
FreeSeas Inc. +0.08 (3.31%) 52.93M
Safe Bulkers, Inc. +0.89 (13.32%) 412.57M
Navios Maritime Holdings Inc. -0.15 (-5.12%) 286.31M
OceanFreight Inc. -0.14 (-2.13%) 93.67M
Diana Shipping Inc. +0.60 (3.61%) 1.28B
Navios Maritime Partners L.P. -0.11 (-1.42%) 104.01M
Star Bulk Carriers Corp. +0.17 (4.19%)

I noga u guzicu je korak naprijed

New Report

Close