ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.05.2024. u 05:43
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,20
10.753
206
52,20
52,60
-0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

nismo bolje ni zaslužili kad ih komentari dva,tri forumaša mogu navesti u paničan bijeg!!!
zamisli da svi krenemo pisati da slijedi katastofa na Atlanskoj!mislim da bi došla na 1500,00 kn!!!!
ha,ha,ha,…. [lol] [lol] [lol]

Four Star General


nismo bolje ni zaslužili kad ih komentari dva,tri forumaša mogu navesti u paničan bijeg!!!
zamisli da svi krenemo pisati da slijedi katastofa na Atlanskoj!mislim da bi došla na 1500,00 kn!!!!
ha,ha,ha,…. [lol] [lol] [lol]

Užas što je nastalo od ovog foruma.
A novi dizajn je točka na i

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

U strahu su velike oči i svi poslušaju kada ih se plaši, a kada im nešto objašnavaš da valja ne vjeruju,
ali zato se uplaše u trenutku……..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Drys je morao staviti 14 brodova u long poziciju radi osiguranja kredita za kupovinu Ocean Rigsa jer se po tom pitanju nije smio kockati na spotu.Vidim BDI je pao za citava 22 boda i odmah je pocelo po bidu.Ocekujem jednu manju korekciju BDI sto je i normalno jer ne moze stalno rasti a nakon toga opet rast.

Inace danas se ocekuje da bi DRYS mogao dobro potegnuti.

U premarketu su svi u zelenom…

Jel netko zna radi li burza u petak?
Za 1.svibanj su si i oni spojili produženi vikend.

Malo sam ovih dana istrazivao zasto su toliko nasi brodari podcijenjeni u odnosu na svjetske.

Pa da podijelim zakljucak sa zajednicom.

Kako doci do fer vrijednosti ATPL.Svi se slazu da je po NAVU najbolje(mislim da po tom pitanju imamo konsenzus).Ako se vani brodari trze izmedju 1,3 NAVA i 1,6 NAVA uzecemo NAV kao glavni pokazatelj.

Znamo da je NAV ATPL cca 4500 to ljepo pomnozimo sa 1.45 i dobijemo 6525kn
I sada ide ono najbitnije od tih 6525 kn odbijemo 40%.Zasto?Zato jer sam saznao da stranci traze toliki popust zbog nelikvidnosti nase burze.

Tako kada oduzmemo 40% od 6525kn dobijemo target od 3915kn sve ispod toga je podcijenjeno.
Jasno da sa vrjednoscu NAVA raste i target.I ako bi kojim slucajem doslo do povecanja likvidnosti da bi ovaj diskont padao.

Nadam se da sam pomogao.

SAM PROTIV SVIH

ja sam isto uložio u ove pomorske belosvetske lađare…imadem i ja akcija oti naši lađari na Dunavu, al su ovi vaši bolji

Mnogi forumaši imaju multinickove, a samo ja Sisoje imam, bre, multiforumaše

@geronimo

Slažem se u potpunosti, no mislim da su strani investitori na duži rok pobjegli glavom bez obzira sa našeg tržišta, krpajući tim kapitalom rupe u svojim domaćim portfeljima, te da zbog te činjenice niti ATPL a niti druge dobre i perspektivne dionice kod nas neće doći niti blizu tih vrijednosti još dugo, dugo vremena. Nama koji smo u ovim dionicama s namjerom da zaradimo na njima, ne preostaje ništa drugo nego ostati tu gdje jesmo i dokupljivati na nižim razinama ovisno o raspoloživom cashu.

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"


Jel netko zna radi li burza u petak?
Za 1.svibanj su si i oni spojili produženi vikend.

Radi.


Jel netko zna radi li burza u petak?
Za 1.svibanj su si i oni spojili produženi vikend.

ček… ti pokusavas konstruktivno sudjelovati u raspravi a nisi u stanju otici na http://www.zse.hr i provjeriti radno vrijeme? Koliko onda vremena trošiš proučavajući sektor da mi je znati…

Hvala administratorima foruma na mogućnosti ocjenjivanja postova [thumbsup]

Nego, je li se to meni čini ili ćemo opet slijepo pratiti što nam u otvaranju rade ameri?

preko bare sve se zeleni
Symbol Time Trade Change % Chg Volume
DRYS 9:43AM ET 104.79 Up 5.54 Up 5.58% 1,293,891

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

A gledajte sad DRYS
http://finance.yahoo.com/q?s=DRYS+DSX+EGLE+ESEA+EXM+GNK+NM+QMAR+TBSI&d=t

Vidimo se u petak [thumbsup]

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj

New Report

Close