ATLN (Excelsa nekretnine d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATLN (Excelsa nekretnine d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


I njih, da…ali ima i drugih razloga…no potrudite se malo sami, to je zdravo za moždane vijuge [wink]

potrudih se nedavnol i zato me ovo stanje i ne zamara previse

evo malo ljepih vijesti http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=4edd58a0-dd69-4faf-a87a-e4f0e8e5c888&RubricID=fec3107f-234e-4947-b8ea-639cd413e7c6&open=sec

Lijepih vijesti nikad dosta….sunce na obzoru? [cool]
Društvo Atlas nekretnine d.d. Sv. Đurđa 1, Dubrovnik (u daljnjem tekstu: Društvo) obavještava da je dana 15. veljače 2008. godine sklopilo ugovor o kupnji nekretnine, u naravi zgrade površine 220 m2 s pripadajućom okućnicom, koja se nalazi u Dubrovačkom predjelu Gruž.

UPRAVA DRUŠTVA

Dubrovnik, 18. veljače 2008.

[color=black][/color]

Kao što je ispravno rekla jedna naša ” Političarka ” , nekretnini u Dubrovniku nikad se nezna Vrijednost !
Koliko da ste platili nekretninu ” Jeftino ste kupili ” , koliko skupo da ste prodali nekretninu ” Jeftino ste prodali ” .
To je sasvim točna konstatacija , jer vi kupujuči i prodavajuči nekretnine u Dubrovniku , kupujete i prodajete ” Povijest “[smiley][smiley]

Lijepih vijesti nikad dosta….sunce na obzoru? cool
Društvo Atlas nekretnine d.d. Sv. Đurđa 1, Dubrovnik (u daljnjem tekstu: Društvo) obavještava da je dana 15. veljače 2008. godine sklopilo ugovor o kupnji nekretnine, u naravi zgrade površine 220 m2 s pripadajućom okućnicom, koja se nalazi u Dubrovačkom predjelu Gruž.[/i]

Objasni to onome ko je kupovao ovu dionicu na 300 kn kao dugoročnu investiciju, a sad mu ta investicija vijedi 70 kn !

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........


Lijepih vijesti nikad dosta….sunce na obzoru? cool
Društvo Atlas nekretnine d.d. Sv. Đurđa 1, Dubrovnik (u daljnjem tekstu: Društvo) obavještava da je dana 15. veljače 2008. godine sklopilo ugovor o kupnji nekretnine, u naravi zgrade površine 220 m2 s pripadajućom okućnicom, koja se nalazi u Dubrovačkom predjelu Gruž.[/i]

Objasni to onome ko je kupovao ovu dionicu na 300 kn kao dugoročnu investiciju, a sad mu ta investicija vijedi 70 kn !


Ne kužim ni ja ?Koje su to ljepe vijesti ?Ja sam kupovao po 180 i po 220 i kaj sad ?Ljepa vijest je jedino da nije roknulo na 55 kn !

Rio137, 18.02.2008. u 15:21
Lijepih vijesti nikad dosta….sunce na obzoru?
Društvo Atlas nekretnine d.d. Sv. Đurđa 1, Dubrovnik (u daljnjem tekstu: Društvo) obavještava da je dana 15. veljače 2008. godine sklopilo ugovor o kupnji nekretnine, u naravi zgrade površine 220 m2 s pripadajućom okućnicom, koja se nalazi u Dubrovačkom predjelu Gruž.

UPRAVA DRUŠTVA

Dubrovnik, 18. veljače 2008.

Ne želim biti pesimist, i sam imam manji broj dionica, ali ne vidim kako će pozitivno na cijenu dionice utjecati to što su kupili kuću u Gružu, ako nije utjecala informacija da su papiri za žičaru gotovi i da je Sutivan već dao pare u vidu kredita ?

Poslovna aktivnost ove firme je minimalna. Jedini poslovni potez osim ishođenja većeg dijela papira za žičaru i ovu kupnju kuće, jest i ta da zapošljavaju nekoga (?!) ( jednu (1) osobu) . Konačno! Inače, na platnoj listi ove firme su tri (3) osobe, od kojih dvije stvarno nešto i rade. Mogu vam ih i nabrojati.

Sada kada je jasno da su fondovi pomogli da dokapitalizacija malih dioničara ne uspije : i to prvi put kada nisu pisali t.j. uplatili dokapitalizaciju , te drugi put kada su sramotno srušili tržišnu cijenu , pitam se nema li tome svrhu skorašnja objava večinskog vlasnika o preuzimanju ??????
Da li kolege očekuju uskoro takav potez Večinskog vlasnika i po kojoj cijeni bi mogla biti ponuda Malim dioničarima za preuzimanje ????[smiley][smiley]

Kad već govorimo o preuzimanju,kako ide sve oko toga,da li se dionice moraju prodati većinskom vlasniku,kak se cijena određuje?


Sada kada je jasno da su fondovi pomogli da dokapitalizacija malih dioničara ne uspije : i to prvi put kada nisu pisali t.j. uplatili dokapitalizaciju , te drugi put kada su sramotno srušili tržišnu cijenu , pitam se nema li tome svrhu skorašnja objava večinskog vlasnika o preuzimanju ?????? Da li kolege očekuju uskoro takav potez Večinskog vlasnika i po kojoj cijeni bi mogla biti ponuda Malim dioničarima za preuzimanje ????[smiley][smiley]

Ne radi se tu o preuzimanju već o isttiskivanju (squeeze out), ako mali budu složni u tom slučaju mora se ponuditi fer cijena, a to znaći procjena stvarne današnje vrijednosti postoječih nekretnina (revaloriracija koja samo večinskom vlasniku je poznato iz kojeg razloga nije provedena do sada), a i onima koji znaju o čemu se tu radi.
Tu bi i HFP imao šta za reći , međutim tamo nema nitko pametan, odnosno vlada neoportunizam, brz obzira na značajni društveni interes.


Robin Hood: ” Sada kada je jasno da su fondovi pomogli da dokapitalizacija malih dioničara ne uspije : i to prvi put kada nisu pisali t.j. uplatili dokapitalizaciju , te drugi put kada su sramotno srušili tržišnu cijenu , pitam se nema li tome svrhu skorašnja objava večinskog vlasnika o preuzimanju ?????? Da li kolege očekuju uskoro takav potez Večinskog vlasnika i po kojoj cijeni bi mogla biti ponuda Malim dioničarima za preuzimanje ????[smiley][smiley] ” Ne radi se tu o preuzimanju već o isttiskivanju (squeeze out), ako mali budu složni u tom slučaju mora se ponuditi fer cijena, a to znaći procjena stvarne današnje vrijednosti postoječih nekretnina (revaloriracija koja samo večinskom vlasniku je poznato iz kojeg razloga nije provedena do sada), a i onima koji znaju o čemu se tu radi. Tu bi i HFP imao šta za reći , međutim tamo nema nitko pametan, odnosno vlada neoportunizam, brz obzira na značajni društveni interes.

Pardon kolega !
Koliko sam shvatio iz Vašeg odgovora ” nije Šija nego Vrat ” ! Kako oni znaju da mi znamo da to vrijedi puno više od sadašnje tržišne cijene , a na pomolu je novi Investicijski ciklus to sam pretpostavio da će rušeći cijenu na tržištu ” stvoriti privid o maloj vrijednosti firme ” ! Mislim da n aše kolege , koji su dionicu plačali preko 200-kuna nisu bili nimalo ” bedasti ” ! Prije ili kasnije ponuditi će otkup preostalih dionica , a onda će to ” masno platiti ” !
[smiley][smiley]

Rio137, 20.02.2008. u 12:31
Ne radi se tu o preuzimanju već o isttiskivanju (squeeze out), ako mali budu složni u tom slučaju mora se ponuditi fer cijena, a to znaći procjena stvarne današnje vrijednosti postoječih nekretnina (revaloriracija koja samo večinskom vlasniku je poznato iz kojeg razloga nije provedena do sada)

Bilo bi zanimljivo čuti od nekoga tko zna iz prve ruke neku procjenu što se tiče procjene vrijednosti imovine ovakave firme koja se bavi nekretninama?

Mislim, ako je računica tako jednostavna da se uzme tržišna cijena po kvadratu nekretnine i pomnoži sa brojem kvadrata, onda to bilo tko može: otvoriti prospekt i pomnožiti par brojeva.

Mislite li da bi prilikom revalorizacije imovine ove firme dolazili i drugi parametri osim cijene po kvadratu u obzir, kao npr. neki oblik goodwilla. Neki posjedi Atlas nekretnina sigurno vrijede više od gole cijene po kvadratu, pa me zanima da li bi takve ‘nevidljive’ vrijednosti došle u obzir prilikom izračuna?


macro: ” Robin Hood: ” Sada kada je jasno da su fondovi pomogli da dokapitalizacija malih dioničara ne uspije : i to prvi put kada nisu pisali t.j. uplatili dokapitalizaciju , te drugi put kada su sramotno srušili tržišnu cijenu , pitam se nema li tome svrhu skorašnja objava večinskog vlasnika o preuzimanju ?????? Da li kolege očekuju uskoro takav potez Večinskog vlasnika i po kojoj cijeni bi mogla biti ponuda Malim dioničarima za preuzimanje ????[smiley][smiley] ” Ne radi se tu o preuzimanju već o isttiskivanju (squeeze out), ako mali budu složni u tom slučaju mora se ponuditi fer cijena, a to znaći procjena stvarne današnje vrijednosti postoječih nekretnina (revaloriracija koja samo večinskom vlasniku je poznato iz kojeg razloga nije provedena do sada), a i onima koji znaju o čemu se tu radi. Tu bi i HFP imao šta za reći , međutim tamo nema nitko pametan, odnosno vlada neoportunizam, brz obzira na značajni društveni interes. ” Pardon kolega ! Koliko sam shvatio iz Vašeg odgovora ” nije Šija nego Vrat ” ! Kako oni znaju da mi znamo da to vrijedi puno više od sadašnje tržišne cijene , a na pomolu je novi Investicijski ciklus to sam pretpostavio da će rušeći cijenu na tržištu ” stvoriti privid o maloj vrijednosti firme ” ! Mislim da n aše kolege , koji su dionicu plačali preko 200-kuna nisu bili nimalo ” bedasti ” ! Prije ili kasnije ponuditi će otkup preostalih dionica , a onda će to ” masno platiti ” ! [smiley][smiley]

Mislim, dragi kolega, da njih ne zanima ono što mi znamo, a tu je naša prednost,već njihova namjera,.
Bitno je da mi znamo o čemu se ovdje radi i da na vrijeme reagiramo ako bude potreba


macro, 20.02.2008. u 13:42
Ne radi se tu o preuzimanju već o isttiskivanju (squeeze out), ako mali budu složni u tom slučaju mora se ponuditi fer cijena, a to znaći procjena stvarne današnje vrijednosti postoječih nekretnina (revaloriracija koja samo večinskom vlasniku je poznato iz kojeg razloga nije provedena do sada)
Bilo bi zanimljivo čuti od nekoga tko zna iz prve ruke neku procjenu što se tiče procjene vrijednosti imovine ovakave firme koja se bavi nekretninama? Mislim, ako je računica tako jednostavna da se uzme tržišna cijena po kvadratu nekretnine i pomnoži sa brojem kvadrata, onda to bilo tko može: otvoriti prospekt i pomnožiti par brojeva. Mislite li da bi prilikom revalorizacije imovine ove firme dolazili i drugi parametri osim cijene po kvadratu u obzir, kao npr. neki oblik goodwilla. Neki posjedi Atlas nekretnina sigurno vrijede više od gole cijene po kvadratu, pa me zanima da li bi takve ‘nevidljive’ vrijednosti došle u obzir prilikom izračuna?
[/quote]

Upravo tako , dragi kolega, revalorizacija do sada nije provedena u poslovnim knjigama ATLASA, a tako ni u novoformiranom dd ATLN,.
Znalci znaju !!!!!, a ostali lutaju i kljucaju ko kokoši tražeći zlatno zrno.

Rio137, 20.02.2008. u 14:13
Upravo tako , dragi kolega, revalorizacija do sada nije provedena u poslovnim knjigama ATLASA, a tako ni u novoformiranom dd ATLN,.
Znalci znaju !!!!!, a ostali lutaju i kljucaju ko kokoši tražeći zlatno zrno

Pa da, ako će ići na istiskivanje, mislim da će tada morati raditi revalorizaciju da bi uopće moglo biti govora o tome koliko bi malim dioničarima trebalo isplatiti.

Pitanje je koliko dugo se namjeravaju potezati po ovim i nižim razinama. Jedini zdravorazumski motivi takvih poteza, pod pretpostavkom da management to radi/dopušta svjesno i namjerno jest ili squeeze out ili ulazak nekog velikog, a revalorizaciju će morati kad tad napraviti. U svakom slučaju i jedno i drugo je za male dioničare dobro, te bi sigurno bilo dobro kupovati po ovako smiješnim cijenama.

Moj je stav da čak ni nekakav inherentno nesposoban management nije u stanju upropastiti ovako vrijednu i potencijalno još vrijedniju imovinu.

New Report

Close