ARNT (Arenaturist d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ARNT (Arenaturist d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@Setac

Jasno vam je da uspoređujete različite biznis modele, odnosno kruške i jabuke? I da mogu onda po vašoj logici odmah svi prodati čak i RIVP (i sve ostale domaće turiste, a kamo li ovu bezveznu i bezobrazno skupu ARNT) i prebaciti se u PPHE?

RIVP
MCAP 4,97 mlrd
Prihodi 1,46 mlrd
EBITDA 477,68 mil

Pod nosom stoji nešto što je prilično izvjesno da će vrijediti duplo kroz par godina, a nitko to ne vidi…

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

@Šetač,
Kod PPHE je dug na >6xEBITDA – iz perspective LSE to je small cap i jako risky stock zbog visoke zaduženosti, likvidnost je nikakva – zbog toga je tako jako jeftina. U njoj nema institucionalnih investiora jer nema likvidnosti.
ARNT ce nakon dokapa imati neto dug na 1xEBITDA, a kada napravi CAPEX bi trebala imati značajno veću EBITDU i dug vjerovatno ispod 4x
Kod ARNT imaš home bias institucionalnih investiora – volatility cijene će biti sigurno manja nego kod PPHE na LSE.
EBITDA se ne bi trebala uspoređivati s tržišnom vrijednošću dioničke galvnice jer time favoriziraš jako zadužene komapnije u analizi – npr. ovaj tvoj odnos EBITDE i mcapa kod Agrokora bi bio fantastično visok. EBITDU treba gledati s ukupnim angažiranim kapitalom (tržišna vrijednost duga i dioničke glavnice).
I na kraju kao što Value Walk lijepo primijeti – EV/EBITDA koncept je logičniji u M&A svijetu, pogotovo kod LBO transakcija. Taj pokazatelj ne uzima u obzir činjenicu da dio ostvarene dobiti u podružnicama ne pripada majci, već manjinskim dioničarima, te ne uzima obzir različite porezne i kamatne režime koji mogu značajno smanjivati cash koji na kraju propadne na bottom line do earningsa iz koji se isplaćuje dividenda dioničarima. Zbog toga je P/E bolji i pošteniji koncept.
Npr. efektivni tax rate kod RIVP je 0, a kod Hiltona 45%, Hiton ima značajnu emortizaciju intangible asseta, iako su EV/EBITDE slične, earning koji pripadne dioničarima je značajno manji kod Hiltona – zbog toga je P/E kod RIVP oko 20, kod Hiltona (normalizirana) preko 50.


@Šetač,
Kod PPHE je dug na >6xEBITDA – iz perspective LSE to je small cap i jako risky stock zbog visoke zaduženosti, likvidnost je nikakva – zbog toga je tako jako jeftina. U njoj nema institucionalnih investiora jer nema likvidnosti.
ARNT ce nakon dokapa imati neto dug na 1xEBITDA, a kada napravi CAPEX bi trebala imati značajno veću EBITDU i dug vjerovatno ispod 4x
Kod ARNT imaš home bias institucionalnih investiora – volatility cijene će biti sigurno manja nego kod PPHE na LSE.
EBITDA se ne bi trebala uspoređivati s tržišnom vrijednošću dioničke galvnice jer time favoriziraš jako zadužene komapnije u analizi – npr. ovaj tvoj odnos EBITDE i mcapa kod Agrokora bi bio fantastično visok. EBITDU treba gledati s ukupnim angažiranim kapitalom (tržišna vrijednost duga i dioničke glavnice).
I na kraju kao što Value Walk lijepo primijeti – EV/EBITDA koncept je logičniji u M&A svijetu, pogotovo kod LBO transakcija. Taj pokazatelj ne uzima u obzir činjenicu da dio ostvarene dobiti u podružnicama ne pripada majci, već manjinskim dioničarima, te ne uzima obzir različite porezne i kamatne režime koji mogu značajno smanjivati cash koji na kraju propadne na bottom line do earningsa iz koji se isplaćuje dividenda dioničarima. Zbog toga je P/E bolji i pošteniji koncept.
Npr. efektivni tax rate kod RIVP je 0, a kod Hiltona 45%, Hiton ima značajnu emortizaciju intangible asseta, iako su EV/EBITDE slične, earning koji pripadne dioničarima je značajno manji kod Hiltona – zbog toga je P/E kod RIVP oko 20, kod Hiltona (normalizirana) preko 50.

Hilton i Riviera nisu uopće usporedive, jer je jedno hotelska franšiza, a drugo Realestate turistička kompanija. PPHE jest nelikvidan i smallcap je, al ni Arena nije puno veća i radi se zapravo o tome da očito njima nitko ne želi dati vise tamo novac, jeftino, pa će eto iskoristiti naivne lokalne igrače da od njih uzmu novce za svođenje dugova u podnošljive okvire. Sve je to super, al nek onda naprave dokap po fer cijeni.

Lijepo su oni to sve upakirali, al ja i dalje ne vidim tu neki upside. To je još jedna LRH sa nešto ambicioznijim i riziku sklonim menadžmentom, po mojem sudu sa dvojbenim konačnim scorom. Ne možeš u tradicionalnoj industriji, u sporednoj ulozi, bez brenda, napraviti natprosječan posao ili je takav uspjeh malo vjerojatan.

Snažan interes stranih ulagača za dionice Arene


Ako je to sve preskupo i precijenjeno zašto je velik interes za dokapitalizaciju.Jeli strani investitori znaju nešto šta mi neznamo?Mislim da se ode vodi kampanja kako bi se oborila cijena a da bi ti isti jako jeftino kupili,a zna se na koga to mislim i na njegove pajdaše ili se taj isti krije pod više nikova!


@Šetač,
Kod PPHE je dug na >6xEBITDA – iz perspective LSE to je small cap i jako risky stock zbog visoke zaduženosti, likvidnost je nikakva – zbog toga je tako jako jeftina. U njoj nema institucionalnih investiora jer nema likvidnosti.
ARNT ce nakon dokapa imati neto dug na 1xEBITDA, a kada napravi CAPEX bi trebala imati značajno veću EBITDU i dug vjerovatno ispod 4x
Kod ARNT imaš home bias institucionalnih investiora – volatility cijene će biti sigurno manja nego kod PPHE na LSE.
EBITDA se ne bi trebala uspoređivati s tržišnom vrijednošću dioničke galvnice jer time favoriziraš jako zadužene komapnije u analizi – npr. ovaj tvoj odnos EBITDE i mcapa kod Agrokora bi bio fantastično visok. EBITDU treba gledati s ukupnim angažiranim kapitalom (tržišna vrijednost duga i dioničke glavnice).
I na kraju kao što Value Walk lijepo primijeti – EV/EBITDA koncept je logičniji u M&A svijetu, pogotovo kod LBO transakcija. Taj pokazatelj ne uzima u obzir činjenicu da dio ostvarene dobiti u podružnicama ne pripada majci, već manjinskim dioničarima, te ne uzima obzir različite porezne i kamatne režime koji mogu značajno smanjivati cash koji na kraju propadne na bottom line do earningsa iz koji se isplaćuje dividenda dioničarima. Zbog toga je P/E bolji i pošteniji koncept.
Npr. efektivni tax rate kod RIVP je 0, a kod Hiltona 45%, Hiton ima značajnu emortizaciju intangible asseta, iako su EV/EBITDE slične, earning koji pripadne dioničarima je značajno manji kod Hiltona – zbog toga je P/E kod RIVP oko 20, kod Hiltona (normalizirana) preko 50.

znate vi hrv ili je poanta sto vise se pres… na pidin engleski

volatility
risky stock
earnings

vidjela žćaba da se netko potkiva

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Snažan interes stranih ulagača za dionice Arene


Ako je to sve preskupo i precijenjeno zašto je velik interes za dokapitalizaciju.Jeli strani investitori znaju nešto šta mi neznamo?Mislim da se ode vodi kampanja kako bi se oborila cijena a da bi ti isti jako jeftino kupili,a zna se na koga to mislim i na njegove pajdaše ili se taj isti krije pod više nikova!

To ti se zove PR!

Neće valjda reci da interesa nema dok traje upis. Je bas će nas nekolicina ovdje rušiti cijenu… stvarno si faca s placa.

A reci ti meni oćeš se svima izviniti ako ova dokapitalizacija uspije ?

Ne, ne pada mi napamet. Ja i dalje mislim da su to trebali ili ponuditi jeftinije jer to toliko ne vrijedi, a s potencijalima se možeš samo tješiti. Oni mogu napucati dionicu i na 1000 kuna odmah nakon dokapa, al to jednostavno ne vrijedi te novce. Ne u ovoj državi, s takvim rizicima i poslovnim modelom kojeg oni predlažu. Ima boljih priča i dosta jeftinijih.


@Šetač,
Kod PPHE je dug na >6xEBITDA – iz perspective LSE to je small cap i jako risky stock zbog visoke zaduženosti, likvidnost je nikakva – zbog toga je tako jako jeftina. U njoj nema institucionalnih investiora jer nema likvidnosti.


izgubio sam novce na Ledu upravo zbog toga jer sam kupovao zdrave dionice nezdrave majke. greengo, vidim da navijački raspoložen, ali nakon Agrokora izabrao si pogrešan način.

vauvau tvrdoglavo se nepopravljiv ,mislim da ćes na burzi imat malo uspjeha,neznam od kada si na burzi ali tvoje financisko godišnje izvješće mislim da će biti kao kod ingre.Tvoj p/e 1000!Ne želim te omalovažit ali tako stvarno mislim.

Ja sam uspješan na burzi jer ne kupujem skupe dionice i čekam godinama da se procjene ne ostvare.

A ako se ti kladis na to da će netko nakon IPOa napucavati cijenu onda ti je bolje otići u kladionicu i odigrati koji nogometni par.


Ne, ne pada mi napamet. Ja i dalje mislim da su to trebali ili ponuditi jeftinije jer to toliko ne vrijedi, a s potencijalima se možeš samo tješiti. Oni mogu napucati dionicu i na 1000 kuna odmah nakon dokapa, al to jednostavno ne vrijedi te novce. Ne u ovoj državi, s takvim rizicima i poslovnim modelom kojeg oni predlažu. Ima boljih priča i dosta jeftinijih.

Možemo čuti VauVau što je po vama trenutno najbolje, 2-3 dionice? Kada kažete da ima boljih priča i dosta jeftinijih…

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Ne možete. Ja “lajem” samo za novce, a ne iz altruizma. I sigurno ne radi reklame, poput vas ovdje prisutnih.

Može na inozemnim burzama. Recimo : PYPL



@Šetač,
Kod PPHE je dug na >6xEBITDA – iz perspective LSE to je small cap i jako risky stock zbog visoke zaduženosti, likvidnost je nikakva – zbog toga je tako jako jeftina. U njoj nema institucionalnih investiora jer nema likvidnosti.


izgubio sam novce na Ledu upravo zbog toga jer sam kupovao zdrave dionice nezdrave majke. greengo, vidim da navijački raspoložen, ali nakon Agrokora izabrao si pogrešan način.
[/quote]

Kadija, kako Ledo moze biti zdrava dionica pored toliko garancija danih kreditorima majke i grupe? To uopce nije investibilna prica, osim ako Agrokor nema solidni kreditni rejting. Pod solidni – mislim barem investment grade, sto nije bio slucaj.



@Šetač,
Kod PPHE je dug na >6xEBITDA – iz perspective LSE to je small cap i jako risky stock zbog visoke zaduženosti, likvidnost je nikakva – zbog toga je tako jako jeftina. U njoj nema institucionalnih investiora jer nema likvidnosti.
ARNT ce nakon dokapa imati neto dug na 1xEBITDA, a kada napravi CAPEX bi trebala imati značajno veću EBITDU i dug vjerovatno ispod 4x
Kod ARNT imaš home bias institucionalnih investiora – volatility cijene će biti sigurno manja nego kod PPHE na LSE.
EBITDA se ne bi trebala uspoređivati s tržišnom vrijednošću dioničke galvnice jer time favoriziraš jako zadužene komapnije u analizi – npr. ovaj tvoj odnos EBITDE i mcapa kod Agrokora bi bio fantastično visok. EBITDU treba gledati s ukupnim angažiranim kapitalom (tržišna vrijednost duga i dioničke glavnice).
I na kraju kao što Value Walk lijepo primijeti – EV/EBITDA koncept je logičniji u M&A svijetu, pogotovo kod LBO transakcija. Taj pokazatelj ne uzima u obzir činjenicu da dio ostvarene dobiti u podružnicama ne pripada majci, već manjinskim dioničarima, te ne uzima obzir različite porezne i kamatne režime koji mogu značajno smanjivati cash koji na kraju propadne na bottom line do earningsa iz koji se isplaćuje dividenda dioničarima. Zbog toga je P/E bolji i pošteniji koncept.
Npr. efektivni tax rate kod RIVP je 0, a kod Hiltona 45%, Hiton ima značajnu emortizaciju intangible asseta, iako su EV/EBITDE slične, earning koji pripadne dioničarima je značajno manji kod Hiltona – zbog toga je P/E kod RIVP oko 20, kod Hiltona (normalizirana) preko 50.

znate vi hrv ili je poanta sto vise se pres… na pidin engleski

volatility
risky stock
earnings

vidjela žćaba da se netko potkiva
[/quote]

Šetač, odlični argumenti – uživam u diskusiji 😉 imaš još što za primijetiti?

New Report

Close