Agrokorov financijski dug lani je dosegao 1,4 milijarde eura

Naslovnica Forum Komentari članaka Agrokorov financijski dug lani je dosegao 1,4 milijarde eura

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

KAKO SAM SPOSOBAN!!!!!!!!!!!!!!!!

nije kriv Ivica, narod slabo kupuje, a menadžera sve pametniji jedan od drugoga, treba to plaćati

Slovenski izvori sigurno nisu objektivni i dobronamjerni. Koliko sam zamjetio sve tvrtke osim Belja u koji ulaze imaju mu dvocifrenu dobit! Katastroficari mu već godinama predvidjaju propast bez ikakvog temelja

balon sapunice napuhao se do maximuma…a kad uskoro pukne (iznimke nema – u biciklo ekonomiji:) smrad koji se proširi biti će neizdrživ….

ko s vragom tikve sadi…..

Evo pravog razloga zašto se tečak kuna/eur čuva..

Nema još velike brige ako su ga vjerovnici limitirali na neto dug od 4x EBITDA. Alarm se pali tek kada firma dođe do 5x jer tu negdje onda praktički samo drži glavu iznad vode i posluje da bi otplatila kamate, a love nema ni za reinvestiranje. Kada se dođe do duga od 5x EBITDA, jedini izlazi su ili povećanje profitabilnosti ili svježi kapital. Naravno, to je samo okvirni limit uz prosječni trošak zaduživanja od 10% i bez potreba za reinvestiranjem, tj. uz manje kamate otvara se više prostora, a potrebe za reinvestiranjem ga smanjuju.

Napisao sam ti na drugoj temi da je situacija dosta teška, dijele masu otkaza, ljudi im rade bez ikakve motivacije jer rade svaki dan prekovremeno neplaćeno, imaju ogroman pad dobiti, za plaće dižu zajmove itd itd. Napisao sam ti i više nego što sam trebao.
Nije da mu želim nesreću ali neke stvari će trebat reorganizirat jer je malo pretjerao sa širenjem.


Napisao sam ti na drugoj temi da je situacija dosta teška, dijele masu otkaza, ljudi im rade bez ikakve motivacije jer rade svaki dan prekovremeno neplaćeno, imaju ogroman pad dobiti, za plaće dižu zajmove itd itd. Napisao sam ti i više nego što sam trebao.
Nije da mu želim nesreću ali neke stvari će trebat reorganizirat jer je malo pretjerao sa širenjem.

Gdje si ti to vidio ogroman pad dobiti kod njega?

New Report

Close