Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

https://m.vecernji.hr/vijesti/nogomet-hrvatima-vraca-optimizam-dosta-nam-je-agrokora-iseljavanja-1253852


Moze li TS predloziti dodatak nagodbi?
Odnosno naloziti da se dionicare ukljuci ili isplati?
Moraju se osvrnuti na male dionicare, a ne ignorirati kao IU

TS samo odlučuje u granicama zahtjeva, ali bi odluka TS morala biti na Zakonu. Ako.TS potvrdi nezakonje onda otvara bokove državi prema tužbama.

Niti Lex Agrokor niti bilo tko ne može isključiti pravo na naknadu štete manjinskim dioničarima.

Kako se doznaje, budući vlasnici Agrokora ponudili su Agram Investu da s 20 milijuna eura otkupe njegove vlasničke udjele u Agrolaguni i Žitnjaku, dvjema od osam Agrokorovih kompanija u kojima Agram ima udjele. U ostalih šest Agram Invest, kao i svi ostali manjinski dioničari, ostat će bez dionica jer su insolventne. Ne očekuje se da će Trgovački sud odbaciti nagodbu, a ne očekuje se ni to da ona neće biti prihvaćena ni na ročištu za glasovanje o nagodbi, koje bi se trebalo održati početkom srpnja. Pravo na glasovanje na ročištu ima oko 3500 vjerovnika, od kojih će većina dati nekome punomoć za glasovanje.

https://lider.media/aktualno/tvrtke-i-trzista/poslovna-scena/vikend-isforsirana-nagodba-repovi-ce-se-vuci-jos-godinama/

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...




Ako je sud samo JB i potvrdi ovu pljačku imat ćemo i puno tužbi. I s kamatama naknadu štete!

Da prostiš, imat ćeš ti naknadu i kamatu moj k…

Prvi ti nećeš dignuti tužbu, a onda i 99% svih ostalih koji ovdje laprdaju o tome.

A ako je i dignete – popušili ste.

Jesi li možda predao kaznenu prijavu protiv Todorića za početak?
Naravno da nisi, kao niti 100% svih ovdje prisutnih.

A sad, slobodno nastavite s laprdanjem …
[/quote]

Niti si pravni savjetnik, niti pravni stručnjak bilo koje vrste,
Tužba ne samo da je izgledna, već je i neminovna. U ovu tužbu gledam kao blue chip 10-godišnje ulaganje u državnu obveznicu gdje ću dobit glavnicu i pripadajuće kamate.

[/quote]

Dobro ti je Jubito napisa.Tebe sud nece vidit.

Veliki ce sigurno tuzit. Osobno su mi dva najveca to potvrdila. Ta dvojica nemaju nista protiv da im se mali prikljuce. Uskoro cemo trazit najbolji i najefikasniji model za sve.

Jedan cita ovaj forum, a drugi nikad u zivotu nije otvorio ovaj forum, al ono sto im je zajednicko da iako imaju ekstra puno novca, izuzetno su osjetljivi na male i ja se nadam da ce tako biti i u slucaju tuzbi koje ce podizati oni, ali i mali uz njihovu logisticku pomoc.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!





Ako je sud samo JB i potvrdi ovu pljačku imat ćemo i puno tužbi. I s kamatama naknadu štete!

Da prostiš, imat ćeš ti naknadu i kamatu moj k…

Prvi ti nećeš dignuti tužbu, a onda i 99% svih ostalih koji ovdje laprdaju o tome.

A ako je i dignete – popušili ste.

Jesi li možda predao kaznenu prijavu protiv Todorića za početak?
Naravno da nisi, kao niti 100% svih ovdje prisutnih.

A sad, slobodno nastavite s laprdanjem …
[/quote]

Niti si pravni savjetnik, niti pravni stručnjak bilo koje vrste,
Tužba ne samo da je izgledna, već je i neminovna. U ovu tužbu gledam kao blue chip 10-godišnje ulaganje u državnu obveznicu gdje ću dobit glavnicu i pripadajuće kamate.

[/quote]

Dobro ti je Jubito napisa.Tebe sud nece vidit.
[/quote]

kaznen prijace su prdac u vjetar, to je za malu djecu. ovdje govorimo o naknadi štete.

Ako agram uvali svoj edionice, šta misliš da ce medika, adris itd koji takoder imaju mahom BAS TE ISTE DIONICE da ce oni sjediti skrštenih ruku. tim putem će se ići i to je dobar put jer samo treba postaviti pitanje – kaako agramove dionice zitnjaka vrijede xy kuna, a mojed ionice zitnjaka vrijede 0 kn

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


Veliki ce sigurno tuzit. Osobno su mi dva najveca to potvrdila. Ta dvojica nemaju nista protiv da im se mali prikljuce. Uskoro cemo trazit najbolji i najefikasniji model za sve.

Jedan cita ovaj forum, a drugi nikad u zivotu nije otvorio ovaj forum, al ono sto im je zajednicko da iako imaju ekstra puno novca, izuzetno su osjetljivi na male i ja se nadam da ce tako biti i u slucaju tuzbi koje ce podizati oni, ali i mali uz njihovu logisticku pomoc.

Je, tebi je netko nešto potvrdio 🙂 Daj još neku da se nasmijemo. Ne poznaješ ti ni predstavnika stanara svoje zgrade, a kamoli neke veće face.

Uz to što su vjerovatno neki ovdje i izgubili dosta u dionicama, pa još onda pokoji možda i polagao neke nade u te tvoje objave, možemo sasvim sigurni biti da u samo provociraš te koji su izgubili.

Kao i svaka tvoja najava koja se obistinila do sada.


Ovaj komentar miriše ( ili smrdi) na zluradost. Jubito, ako ti nisi izložen prema Agrokoru, budi toliko dobrostiv pa se suzdrži komentara i ne ubijaj ljudima nadu. Hvala

Nije to zluradost nego sarkazam.
Svi će kao nešto tužit, a nitko od ovih laprdatora ništa do sada nije poduzeo, niti će poduzeti, nego čekaju milost božju i da im drugi odrade posao.

I još se uz to nadaju da im dionice nešto vrijede.

A imali su priliku dobiti barem nešto do zadnje blokade trgovine, ali ne, čekali su da im netko drugi vrati sve te silne milijarde dugova i jamstava pa da im dionice opet vrijede kao što su prije vrijedile.

Kad bolje razmislim, imaš ti pravo, treba biti zlurad nad takvim biserima.

halfte trinken, halfte Šarcu geben


Nije to zluradost nego sarkazam.
Svi će kao nešto tužit, a nitko od ovih laprdatora ništa do sada nije poduzeo, niti će poduzeti.
I još se uz to nadaju da im dionice nešto vrijede.

A imali su priliku dobiti barem nešto do zadnje blokade trgovine, ali ne, čekali su da im netko drugi vrati sve te silne milijarde dugova i jamstava pa da im dionice opet vrijede kao što su prije vrijedile.

Kad bolje razmislim, imaš ti pravo, treba biti zlurad nad takvim biserima.

Zlonamjerno laprdalo si upravo ti. Suza suza goni jer tvoje smece od dionica nece vise rasti na ovoj tzv. kladionici ?

Pa ajmo netodexovci, gdje su vam prometi, bez nas ni milja kuna dnevno. Burkedžije, niste bili u Jamnici ili Ledu jer je trebalo ispalit 100 000 ili 10 000 kn, a to ni na ostavinskoj raspravi niste vidjeli, a kamoli na osobnom štednom računu. Držite se vi Optime i slične garniture gdje su 2 kune dosta.

Isplaćeno preko 8 milijardi kuna….
Adris je bio 100% u pravu….
Odakle još 3,5 milijarde…..
Od falsificiranih izvješća za 2016?


Veliki ce sigurno tuzit. Osobno su mi dva najveca to potvrdila. Ta dvojica nemaju nista protiv da im se mali prikljuce. Uskoro cemo trazit najbolji i najefikasniji model za sve.

Jedan cita ovaj forum, a drugi nikad u zivotu nije otvorio ovaj forum, al ono sto im je zajednicko da iako imaju ekstra puno novca, izuzetno su osjetljivi na male i ja se nadam da ce tako biti i u slucaju tuzbi koje ce podizati oni, ali i mali uz njihovu logisticku pomoc.

Meni je osam najvećih potvrdilo da neće.

Meni 71 najveci da hoce.

@ecobarbar

Ma ja sam nebitan. Bitno je sto ce se dalje dogadjati. Ljudi neka prate javno dostupne informacije i to ce biti sasvim dovoljno 😉

A ne sta neki Zvrc pise hahaha 🙂

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Postavit cemo neka pitanja.

Sto ako postoje dokumenti koji su nastali kao direktna posljedica sastanka od 30. ozujka 2017. godine i sto ako procure u javnost :))))

Postoje li? Hoce li procuriti? Kada? Kakve ce posljedice imati?

Pitanja puno, hocemo li dobiti odgovore? Hoce li se nervoza umijesanih povecavati?

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!


i da, sto se grupnih tuzbi tice koju ovdje svi nesto zazivaju…. ispravite me ako grijesim, ali znam da u sporovima vezanim uz nekretnine i radno pravo, grupne tuzbe lako padaju ako se samo jedan tuzitelj predomisli – pretpostavljam da isto vrijedi i za koju god osnovu po kojoj bi dionicari tuzili…

to znaci pojedinacne parnice, s time da bi realno trebalo cekati potencijalne parnice velikih igraca koji si mogu priustit dugacku pravnu bitku s drzavnom, te tek po mozebitnom uspjehu istih malim dionicama se isplati tuziti… no, tu opet dolazimo da problema zastare, ne znam koliko je u ovom slucaju, ali sam prilicno siguran da ce 2024 ili 2028 (sto zvuci kao znanstvena fantastika, ali to je ustvari 6-10 godina – toliko vam treba da pravomocno rijesite ogradu sa susjedom ako imate srece) to vec biti pomalo problem.

Hahaha
Ajde ne mlati. Ako netko povuče svoj tužbeni zahtjev, kakve to ima veze s ostalima koji tuže po istoj pravnoj osnovi. I naravno da će se ići na nekakvu zajedničku tužbu.

Ovo je čisti zicer za dioničare.

New Report

Close