Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

https://m.vecernji.hr/premium/agrokor-adris-grupa-vjerovnici-fabris-perusko-1233154



Piše 3-4 %

Kolega nema to veze sa dosadasnjim dionicarima ..Tih 3-4% pripast ce dobavljacima a ostatak financijskim vjerovnicima..bar se tako da zakljucit iz clanka koji navodite..

"Prve procjene upućuju na to da će ukupni udjel manjinskih dioničara u novom holdingu iz redova dobavljača iznositi najviše između 3 i 4 posto.

Dakle, financijski vjerovnici držat će paket od čak 96 do 97 posto novog Agrokora, a od toga će ruske banke pojedinačno gledajući raspolagati s najvećim udjelom "

Dobavljači bez vlasništva u novom Agrokoru

Ramljak je morao otic da bi Rusi dobili svoje , moguce da je ono "prekomjerno granatiranje" i "specijalni informacijski rat " i bio organiziran s njihove strane ..ali za nas dosadasnje dionicare nista bolja opcija.

Pozdrav
[/quote]
Rusi dolaze i to ne bilo tko.nego Putin jer je Sperbanka ruska banka u državnom vlasništvu.
Za sada ovo izgleda kao potpuni promašaj Martine Dalić i vlade,jer je dobila rezultat potpuno drugačiji
rezultat od početnog cilja.
Da li će sud ići u korist malih dioničara da se barem djelomično sačuva hrvatsko vlasništvo u društvima
kćerima.Konkretno mislim na naše udjele u dionicama izlistanim na ZSE..Ledo,Jamnica,Zvijezda,BELJE,Vupik,a naročiti Konzum.Zaštita manjinaca postaje strateški interes????????Da li nam akcije skaču???????
Za Agrokor je prekasno.On je izbijen iz hrvatskih ruku.Da li ga je trebalo spašavati.Svakako,ali prilika je propuštenaj.Ipak,ništa nije gotovo.Utakmica tek počima..A kada odsvira kraj,ako mi manjinci ne budemo
korektno obeštećeni slijede produžeci produžetaka tj.sudski epilog i to kod hrvatskih sudova.


Rusi dolaze i to ne bilo tko.nego Putin jer je Sperbanka ruska banka u državnom vlasništvu.
Za sada ovo izgleda kao potpuni promašaj Martine Dalić i vlade,jer je dobila rezultat potpuno drugačiji
rezultat od početnog cilja.
Da li će sud ići u korist malih dioničara da se barem djelomično sačuva hrvatsko vlasništvo u društvima
kćerima.Konkretno mislim na naše udjele u dionicama izlistanim na ZSE..Ledo,Jamnica,Zvijezda,BELJE,Vupik,a naročiti Konzum.Zaštita manjinaca postaje strateški interes????????Da li nam akcije skaču???????
Za Agrokor je prekasno.On je izbijen iz hrvatskih ruku.Da li ga je trebalo spašavati.Svakako,ali prilika je propuštenaj.Ipak,ništa nije gotovo.Utakmica tek počima..A kada odsvira kraj,ako mi manjinci ne budemo
korektno obeštećeni slijede produžeci produžetaka tj.sudski epilog i to kod hrvatskih sudova.

Jel to znaci da Agrokor predajemo mafiji?
Jesu li upravo to htjeli Ramljak i Dalicka?

Agrokor nam pred ocima odlazi, nagodba upitne legalnisti i zakonitisti je pred vratima, a nitko ni a ni be…

Ako Plenkovic ovo dozvoli, sigurno gubi izbore, a ekonomija vec iduce godine s malim rastom kamatnih stopa u eurozoni odlazi u recesiju. Tuzbe ce samo dodatno zaciniti stvar. Slijedi potpuni raspad sistema…

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!



Rusi dolaze i to ne bilo tko.nego Putin jer je Sperbanka ruska banka u državnom vlasništvu.
Za sada ovo izgleda kao potpuni promašaj Martine Dalić i vlade,jer je dobila rezultat potpuno drugačiji
rezultat od početnog cilja.
Da li će sud ići u korist malih dioničara da se barem djelomično sačuva hrvatsko vlasništvo u društvima
kćerima.Konkretno mislim na naše udjele u dionicama izlistanim na ZSE..Ledo,Jamnica,Zvijezda,BELJE,Vupik,a naročiti Konzum.Zaštita manjinaca postaje strateški interes????????Da li nam akcije skaču???????
Za Agrokor je prekasno.On je izbijen iz hrvatskih ruku.Da li ga je trebalo spašavati.Svakako,ali prilika je propuštenaj.Ipak,ništa nije gotovo.Utakmica tek počima..A kada odsvira kraj,ako mi manjinci ne budemo
korektno obeštećeni slijede produžeci produžetaka tj.sudski epilog i to kod hrvatskih sudova.

Jel to znaci da Agrokor predajemo mafiji?
Jesu li upravo to htjeli Ramljak i Dalicka?

Agrokor nam pred ocima odlazi, nagodba upitne legalnisti i zakonitisti je pred vratima, a nitko ni a ni be…

Ako Plenkovic ovo dozvoli, sigurno gubi izbore, a ekonomija vec iduce godine s malim rastom kamatnih stopa u eurozoni odlazi u recesiju. Tuzbe ce samo dodatno zaciniti stvar. Slijedi potpuni raspad sistema…
[/quote]
Naravno da slijedi raspad sistema. Ne bjeze mladi bezveze. Citave obitelji.
Tko je ovaj put kriv? Turci? Mađari? Srbi?

Najveći krivci za raspad sistema su se odavno namirili od kompletne obitelji Todorić i svih njegovih uzih suradnika i svih direktora u drustvima i budu se namirili donekle dobavljaći koji su i te kako suućesnici pa preko fondova i banaka koji su također izazvali krizu, a nama oko 17 000 malih dionicara mazali oći i nema vise svedeni ste na nulu.
A sta da tih 17 000 malih dionićara bojkotira konzum dok ne povrate na neki naćin izgubljeno, opet su dobavljaći, fondovi i banke u banani tko će onda spasavat konzum i Agrokor.
Lijepo je udruga rekla tamo gdje je nastao dug tamo ga i vrati dobavljaćima i bankama, a to je Konzum i Agrokor, a ne ostala povezana drustva i osporavanje nelegalnih jamstava.
A ovi koji su potpisali jamstva u povezanim drustvima oduzet im svu pokretnu i nepokretnu imovinu i otvorit goli otok za primjer drugima.
Tko je u lijepoj nasoj odgovarao za privredni kriminal, mozda i je, ali stvarno neznam tko je i pravomoćno osuđen da se malo izlezava, nego setaju i sve fina gospoda.
Neka meni Konzum daje robu do navrsene 2080. godine pa ću im ja to sve platit, a mogu me banke sponzorirat do te godine, također ću im dat glavnicu + kamatu.
Steta da ne zarade na meni kad se dobrovoljno nudim, e upravo su oni do sada tako i sadili tikve pa neka ih i uberu kao plod, a ne otimaćina od 17 000 nevinih dionicara koji su bili izmanipulirani i prevareni od svih.



Rusi dolaze i to ne bilo tko.nego Putin jer je Sperbanka ruska banka u državnom vlasništvu.
Za sada ovo izgleda kao potpuni promašaj Martine Dalić i vlade,jer je dobila rezultat potpuno drugačiji
rezultat od početnog cilja.
Da li će sud ići u korist malih dioničara da se barem djelomično sačuva hrvatsko vlasništvo u društvima
kćerima.Konkretno mislim na naše udjele u dionicama izlistanim na ZSE..Ledo,Jamnica,Zvijezda,BELJE,Vupik,a naročiti Konzum.Zaštita manjinaca postaje strateški interes????????Da li nam akcije skaču???????
Za Agrokor je prekasno.On je izbijen iz hrvatskih ruku.Da li ga je trebalo spašavati.Svakako,ali prilika je propuštenaj.Ipak,ništa nije gotovo.Utakmica tek počima..A kada odsvira kraj,ako mi manjinci ne budemo
korektno obeštećeni slijede produžeci produžetaka tj.sudski epilog i to kod hrvatskih sudova.

Jel to znaci da Agrokor predajemo mafiji?
Jesu li upravo to htjeli Ramljak i Dalicka?

Agrokor nam pred ocima odlazi, nagodba upitne legalnisti i zakonitisti je pred vratima, a nitko ni a ni be…

Ako Plenkovic ovo dozvoli, sigurno gubi izbore, a ekonomija vec iduce godine s malim rastom kamatnih stopa u eurozoni odlazi u recesiju. Tuzbe ce samo dodatno zaciniti stvar. Slijedi potpuni raspad sistema…
[/quote]

Nema dizanja kamata u EU. Barem ne u dogledno vrijeme, iako bi Nijemci to htjeli jer imaju najvise kapitala koji im sada donosi malo ili nista.
A razlog je jednostavan: Italija.
130% javni dug. Jako anemican rast. Ide fondo ako se dignu kamate.
A onda nema vise EU.
Eto, kolega dragi. Sve drugo je nebitno.
E da, Draghi je Talijan. Samo jos to.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Pozdrav,

Imam dionice Todexa kupljene prije Lexa, pa se pitam koliko vrijede moje dionice i dionice Adrisa i
kakva je razlika između njih ?

ja mislim da je nema jer sam kupio dionice sa novcem i sada mi neka netko kaže, da ne valjaju ništa, ljudi pa di mi živimo u banani republiki ili u Europi,…..

Ovo što je Peruško uradio sa Sberbankom je nešto što je po meni normalno, a treba uraditi još dosta toga između ostalog treba se pitati o malim dionićarima ( fondi, banke, umirovljenci, stari – mladi ljudi, štednja mnogih,….) ili smo mi po razmišljanju g. Peruška zadnje sviralo u državi,

neki imaju lovu na banki, neki u obveznicah, neki na burzi,…s svi smo dali svoju lovu ,……a sud je taj na samom kraju koju će reći kako je sa jamstvima,…lp




Rusi dolaze i to ne bilo tko.nego Putin jer je Sperbanka ruska banka u državnom vlasništvu.
Za sada ovo izgleda kao potpuni promašaj Martine Dalić i vlade,jer je dobila rezultat potpuno drugačiji
rezultat od početnog cilja.
Da li će sud ići u korist malih dioničara da se barem djelomično sačuva hrvatsko vlasništvo u društvima
kćerima.Konkretno mislim na naše udjele u dionicama izlistanim na ZSE..Ledo,Jamnica,Zvijezda,BELJE,Vupik,a naročiti Konzum.Zaštita manjinaca postaje strateški interes????????Da li nam akcije skaču???????
Za Agrokor je prekasno.On je izbijen iz hrvatskih ruku.Da li ga je trebalo spašavati.Svakako,ali prilika je propuštenaj.Ipak,ništa nije gotovo.Utakmica tek počima..A kada odsvira kraj,ako mi manjinci ne budemo
korektno obeštećeni slijede produžeci produžetaka tj.sudski epilog i to kod hrvatskih sudova.

Jel to znaci da Agrokor predajemo mafiji?
Jesu li upravo to htjeli Ramljak i Dalicka?

Agrokor nam pred ocima odlazi, nagodba upitne legalnisti i zakonitisti je pred vratima, a nitko ni a ni be…

Ako Plenkovic ovo dozvoli, sigurno gubi izbore, a ekonomija vec iduce godine s malim rastom kamatnih stopa u eurozoni odlazi u recesiju. Tuzbe ce samo dodatno zaciniti stvar. Slijedi potpuni raspad sistema…
[/quote]

Nema dizanja kamata u EU. Barem ne u dogledno vrijeme, iako bi Nijemci to htjeli jer imaju najvise kapitala koji im sada donosi malo ili nista.
A razlog je jednostavan: Italija.
130% javni dug. Jako anemican rast. Ide fondo ako se dignu kamate.
A onda nema vise EU.
Eto, kolega dragi. Sve drugo je nebitno.
E da, Draghi je Talijan. Samo jos to.
[/quote] Štovani kolega
Ne bih se složio s vama oko podizanja kamatnih stopa ECB-a. FED je najavio 4 podizanja samo ove godine, posljedično tome dići će ih i ECB.
Draghi je guverner samo do listopada ove godine, a onda na njegovo mjesto dolazi Nijemac. https://www.jutarnji.hr/biznis/financije-i-trzista/trazi-se-nasljednik-marija-draghija-najvise-sansi-za-sefa-europske-sredisnje-banke-ima-nijemac-sef-bundesbanka/7053374/

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.





Rusi dolaze i to ne bilo tko.nego Putin jer je Sperbanka ruska banka u državnom vlasništvu.
Za sada ovo izgleda kao potpuni promašaj Martine Dalić i vlade,jer je dobila rezultat potpuno drugačiji
rezultat od početnog cilja.
Da li će sud ići u korist malih dioničara da se barem djelomično sačuva hrvatsko vlasništvo u društvima
kćerima.Konkretno mislim na naše udjele u dionicama izlistanim na ZSE..Ledo,Jamnica,Zvijezda,BELJE,Vupik,a naročiti Konzum.Zaštita manjinaca postaje strateški interes????????Da li nam akcije skaču???????
Za Agrokor je prekasno.On je izbijen iz hrvatskih ruku.Da li ga je trebalo spašavati.Svakako,ali prilika je propuštenaj.Ipak,ništa nije gotovo.Utakmica tek počima..A kada odsvira kraj,ako mi manjinci ne budemo
korektno obeštećeni slijede produžeci produžetaka tj.sudski epilog i to kod hrvatskih sudova.

Jel to znaci da Agrokor predajemo mafiji?
Jesu li upravo to htjeli Ramljak i Dalicka?

Agrokor nam pred ocima odlazi, nagodba upitne legalnisti i zakonitisti je pred vratima, a nitko ni a ni be…

Ako Plenkovic ovo dozvoli, sigurno gubi izbore, a ekonomija vec iduce godine s malim rastom kamatnih stopa u eurozoni odlazi u recesiju. Tuzbe ce samo dodatno zaciniti stvar. Slijedi potpuni raspad sistema…
[/quote]

Nema dizanja kamata u EU. Barem ne u dogledno vrijeme, iako bi Nijemci to htjeli jer imaju najvise kapitala koji im sada donosi malo ili nista.
A razlog je jednostavan: Italija.
130% javni dug. Jako anemican rast. Ide fondo ako se dignu kamate.
A onda nema vise EU.
Eto, kolega dragi. Sve drugo je nebitno.
E da, Draghi je Talijan. Samo jos to.
[/quote] Štovani kolega
Ne bih se složio s vama oko podizanja kamatnih stopa ECB-a. FED je najavio 4 podizanja samo ove godine, posljedično tome dići će ih i ECB.
Draghi je guverner samo do listopada ove godine, a onda na njegovo mjesto dolazi Nijemac. https://www.jutarnji.hr/biznis/financije-i-trzista/trazi-se-nasljednik-marija-draghija-najvise-sansi-za-sefa-europske-sredisnje-banke-ima-nijemac-sef-bundesbanka/7053374/
[/quote]

Ne znam sto se niste slozili.
I Nijemac ce morati paziti na Italiju.
Americka ekonomija je u punom zaletu, a EU bas i ne. I Nijemci ce balansirati da Euro ne ojaca previse jer bi izgubili na konkurentnsti.
Fed dize sigurno. Ecb cemo tek vidjeti, i to ako, tek next year.
Sve je u tajmingu.
Odite na Tradingeconomics i pogledajte kako stvari stoje fundamentalno, gdp, inflacija itd.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Naravno da slijedi raspad sistema. Ne bjeze mladi bezveze. Citave obitelji.
Tko je ovaj put kriv? Turci? Mađari? Srbi?

Peronospora, maslinov moljac, suša i poplava… nedostatak wi-fi u ruralnim područjima, smanjenje naknade za nezaposlene…nemogućnost besplatnog dobivanja potvrde o invalidnosti 20 i više godina od ….

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Ovo što je Peruško uradio sa Sberbankom je nešto što je po meni normalno, a treba uraditi još dosta toga između ostalog treba se pitati o malim dionićarima ( fondi, banke, umirovljenci, stari – mladi ljudi, štednja mnogih,….) ili smo mi po razmišljanju g. Peruška zadnje sviralo u državi,

Još mi ne znamo što je u pozadini sukoba s Sberbankom i što je Peruško napravio da se taj sukob izgladi, kao što se piše po tisku.
Naime, nije ramljak sve tražbine Sberbanka osporio zbog DVOSTRUKE LITISPENDENCIJE – oko 1,5 milijardi kuna je osporeno zbog NEUSKLAĐENOG STANJA TRAŽBINA I OBVEZA U POSLOVNIM KNJIGAMA!
Dakle opravdano se postavlja pitanje gdje je taj novac završio ?

AGROKOR D.D. SBERBANK BANKA D.D. – DUNAJSKA CESTA 128A, LJUBLJANA 149.811.066,59 TRAŽBINA SE OSPORAVA ZBOG NEUSKLAĐENOG STANJA TRAŽBINA I OBVEZA U POSLOVNIM KNJIGAMA.
AGROKOR D.D. SBERBANK BIH D.D. 57120721400 FRA ANĐELA ZVIZDOVIĆA 1,SARAJEVO,BIH 59.345.931,13 TRAŽBINA SE OSPORAVA ZBOG NEUSKLAĐENOG STANJA TRAŽBINA I OBVEZA U POSLOVNIM KNJIGAMA.
AGROKOR D.D. SBERBANK EUROPE AG – SCHWARZENBERGPLATZ 3, VIENNA AUSTRIA 1.097.687.843,82 TRAŽBINA SE OSPORAVA ZBOG NEUSKLAĐENOG STANJA TRAŽBINA I OBVEZA U POSLOVNIM KNJIGAMA.
AGROKOR D.D. SBERBANK SRBIJA A.D. 51006942578 BULEVAR MIHAJLA PUPINA 165G,BEOGRAD,RS 37.174.720,00 TRAŽBINA SE OSPORAVA ZBOG NEUSKLAĐENOG STANJA TRAŽBINA I OBVEZA U POSLOVNIM KNJIGAMA.
JAMNICA D.D. SBERBANK BANKA D.D. – DUNAJSKA CESTA 128A, LJUBLJANA SLOVENIJA 149.811.066,59 TRAŽBINA SE OSPORAVA ZBOG NEUSKLAĐENOG STANJA TRAŽBINA I OBVEZA U POSLOVNIM KNJIGAMA.
JAMNICA D.D. SBERBANK SRBIJA A.D. 51006942578 BULEVAR MIHAJLA PUPINA 165G,BEOGRAD,RS 37.174.720,00 TRAŽBINA SE OSPORAVA ZBOG NEUSKLAĐENOG STANJA TRAŽBINA I OBVEZA U POSLOVNIM KNJIGAMA.
PIK VRBOVEC D.D. SBERBANK BANKA D.D. – DUNAJSKA CESTA 128A, LJUBLJANA SLOVENIJA 149.811.066,60 TRAŽBINA SE OSPORAVA ZBOG NEUSKLAĐENOG STANJA TRAŽBINA I OBVEZA U POSLOVNIM KNJIGAMA.
PIK VRBOVEC D.D. SBERBANK SRBIJA A.D. 51006942578 BULEVAR MIHAJLA PUPINA 165G,BEOGRAD,RS 37.174.720,00 TRAŽBINA SE OSPORAVA ZBOG NEUSKLAĐENOG STANJA TRAŽBINA I OBVEZA U POSLOVNIM KNJIGAMA.

To su iznosi osporeni zbog neusklađenog stanja.
Čude me ovi indentični iznosi kod Agrokora, Jamnice i PIK Vrbovca – kao da je došlo do višestrukog knjiženja?


Pozdrav,

Imam dionice Todexa kupljene prije Lexa, pa se pitam koliko vrijede moje dionice i dionice Adrisa i
kakva je razlika između njih ?

ja mislim da je nema jer sam kupio dionice sa novcem i sada mi neka netko kaže, da ne valjaju ništa, ljudi pa di mi živimo u banani republiki ili u Europi,…..

Ovo što je Peruško uradio sa Sberbankom je nešto što je po meni normalno, a treba uraditi još dosta toga između ostalog treba se pitati o malim dionićarima ( fondi, banke, umirovljenci, stari – mladi ljudi, štednja mnogih,….) ili smo mi po razmišljanju g. Peruška zadnje sviralo u državi,

neki imaju lovu na banki, neki u obveznicah, neki na burzi,…s svi smo dali svoju lovu ,……a sud je taj na samom kraju koju će reći kako je sa jamstvima,…lp

Adris nije kupio nikakve dionice Agrokora, a ni bilo kojeg ovisnog društva, a dao je pozajmicu Agrokoru i osigurao je razlučnim pravima nad dionicama ovisnih društava Agrokora. Samim time, ukoliko se dug ne vrati, Adris se može naplatiti u dionicama. Očito se sad igra da se ne “naplati” u starim dionicama ovisnih društava, koje su trenutno bezvrijedne, nego u nekim novim, što je i logično. I Peruško nije još ništa napravio sa Sberbankom, samo ih opetovano pokušava privoliti da sjednu za nagodbeni odnosno pregovarački stol.


Pozdrav,

Imam dionice Todexa kupljene prije Lexa, pa se pitam koliko vrijede moje dionice i dionice Adrisa i
kakva je razlika između njih ?

ja mislim da je nema jer sam kupio dionice sa novcem i sada mi neka netko kaže, da ne valjaju ništa, ljudi pa di mi živimo u banani republiki ili u Europi,…..

Pozdrav,

Imam dionice Enrona kupljene prije bankrota, pa se pitam koliko vrijede moje dionice i dionice Berkshire Hathawaya i kakva je razlika između njih ?

Ja mislim da je nema jer sam kupio dionice sa novcem i sada mi neka netko kaze, da ne valjaju nista, ljudi pa di mi živimo u banani republiki ili Americi,…..


neki imaju lovu na banki, neki u obveznicah, neki na burzi,…s svi smo dali svoju lovu ,……a sud je taj na samom kraju koju će reći kako je sa jamstvima,…lp

I tu leži temeljni problem – nerazumijevanje raznih oblika ulaganja. Banka, burza, obveznica – jednostavno ne idu u istu rečenicu ni po pitanju sigurnosti ulaganja, ni po pravnom obuhvatu zaštite ulaganja, ama baš po ničemu.

New Report

Close