Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kad se ubrzo kula sruši, glavnica + kamate joj joj što li će to biti. Ima da leti peruško ovaj mislim perje. Arbitraža + ostalo, Ivek dobiva sve više medijske pažnje. S obzirom da će opet težiti milijarde znaju mediji prepoznati sponzora. Nadam se da će se i bosanac ramo javiti, da ne bi pobjegao preko grane. Kad ostariš a ispadneš naivac za sitnu lovu, drugi pokupe sve a ti dobiješ mrvice, kako je spavati sa tim osjećajem🙄🙃

Je, da…ali država će u tom nemalo vjerojatnom scenariju morati platiti naknadu štete Todi… A država – to smo mi!

Hvalili su se kako je Lex Agrokor i vani prepoznat kao fenomenalan način za rješavanje krize 5og konzorcija..svi su im pljeskali.. a sad se iz pljeska pretvorilo u pljusku iza uha. Lik je dobio taj tzv. ulagački spor u Washingtonu. A RH je obvezana odlukama tog suda. Nisam čitao tu odluku, ali hoću.

Dioničari uništenih Agrokorovih kompanija se ne bi trebali nadati previše, ali Toda će se sigurno u jednome trenutku naplaćivati od države. U to sam uvjeren. Šuška se da će i neka hrvatskoj javnosti dobro poznata lica biti zahvaćena kaznenim postupkom…

yieldchaser, 04.05.2023. u 21:31

Je, da…ali država će u tom nemalo vjerojatnom scenariju morati platiti naknadu štete Todi… A država – to smo mi!

Hvalili su se kako je Lex Agrokor i vani prepoznat kao fenomenalan način za rješavanje krize 5og konzorcija..svi su im pljeskali.. a sad se iz pljeska pretvorilo u pljusku iza uha. Lik je dobio taj tzv. ulagački spor u Washingtonu. A RH je obvezana odlukama tog suda. Nisam čitao tu odluku, ali hoću.

Dioničari uništenih Agrokorovih kompanija se ne bi trebali nadati previše, ali Toda će se sigurno u jednome trenutku naplaćivati od države. U to sam uvjeren. Šuška se da će i neka hrvatskoj javnosti dobro poznata lica biti zahvaćena kaznenim postupkom…

 

zbog cega se ne bi trebali nadati.

 

yieldchaser, 04.05.2023. u 21:31

Je, da…ali država će u tom nemalo vjerojatnom scenariju morati platiti naknadu štete Todi… A država – to smo mi!

Hvalili su se kako je Lex Agrokor i vani prepoznat kao fenomenalan način za rješavanje krize 5og konzorcija..svi su im pljeskali.. a sad se iz pljeska pretvorilo u pljusku iza uha. Lik je dobio taj tzv. ulagački spor u Washingtonu. A RH je obvezana odlukama tog suda. Nisam čitao tu odluku, ali hoću.

Dioničari uništenih Agrokorovih kompanija se ne bi trebali nadati previše, ali Toda će se sigurno u jednome trenutku naplaćivati od države. U to sam uvjeren. Šuška se da će i neka hrvatskoj javnosti dobro poznata lica biti zahvaćena kaznenim postupkom…

 

yieldchaser, 04.05.2023. u 21:31

Je, da…ali država će u tom nemalo vjerojatnom scenariju morati platiti naknadu štete Todi… A država – to smo mi!

Hvalili su se kako je Lex Agrokor i vani prepoznat kao fenomenalan način za rješavanje krize 5og konzorcija..svi su im pljeskali.. a sad se iz pljeska pretvorilo u pljusku iza uha. Lik je dobio taj tzv. ulagački spor u Washingtonu. A RH je obvezana odlukama tog suda. Nisam čitao tu odluku, ali hoću.

Dioničari uništenih Agrokorovih kompanija se ne bi trebali nadati previše, ali Toda će se sigurno u jednome trenutku naplaćivati od države. U to sam uvjeren. Šuška se da će i neka hrvatskoj javnosti dobro poznata lica biti zahvaćena kaznenim postupkom…

Zašto mislite ako Todorić dobije sporove da mali dioničari neće također biti obeštećeni? Po čemu su mali dioničari u lošijoj poziciji?

Nismo tužili a oni koji su tužili igubili su i platili 45000 troškove. U slučaju da Toda dobije sud ipak mislim da se njima moraju vratiti ti novci a i dionice, isto tako i nama koji nismo tužili.

Zaboravite vraćanje dionica… Nikad vam to nitko neće vratit. A i da nekim čudom to vrate, koliko će vrijediti? Možda 10% cijene koju je imalo na ZSE prije sloma Todexa.

U obzir dolazi naknada štete od države, ali sretno s tim. Kome će sudovi biti skloni? Da se nakupi recimo 150 milijuna eura “zbrojenih” vrijednosti predmeta spora? Na koliko postaviti tužbeni zahtjev? Što ako se gubi spor po pravomoćnoj presudi nakon x godina? Lojtra dobro kaže… 45.000 troškovi.. Do neba troškovi..

Znam da sam dosadan kad pljujem po dionicama kompanija koje imaju veliki dug, ali što mogu kad nas iskustvo uči da se ovakvi scenariji događaju baš na takvim dionicama. Tko se zalijeće u klaunske dionice visokozaduženih kompanija, u nekakvim iluzornim očekivanjima da će to kasnije proizvesti veeelike dobiti i da će se sve s tim dugovima riješiti preko noći, a pogotovo u okruženju rastućih kamatnih stopa…taj treba biti svjestan da se izlaže riziku da izgubi ne 10, 20 ili 30 posto, nego da izgubi sve. A potencijal rasta mu je daleko manji.

Ulagati primjerice u jedan ARNT na tom P/E, s tolikim dugom koji još raste… i ide to dobro… the sucker’s going up.. Dok ne zapne na nekom neočekivanom događaju. A kad se tako nešto dogodi, tko će bolje proći? Onaj s dugom ili bez duga? U dug i ulaze jer im treba gotovine…jer ne proizvode dovoljno svoje gotovine, nego im treba taj zajmovni kapital.. Ili to ili dokapitalizacija… Burning cash like crazy.. Dok je taj cash flow koliko toliko dobar, to nekako ide. Kad krenu problemi.. Ne želiš bit unutra, a nema van.

yieldchaser, 07.05.2023. u 16:54

Zaboravite vraćanje dionica… Nikad vam to nitko neće vratit. A i da nekim čudom to vrate, koliko će vrijediti? Možda 10% cijene koju je imalo na ZSE prije sloma Todexa.

U obzir dolazi naknada štete od države, ali sretno s tim. Kome će sudovi biti skloni? Da se nakupi recimo 150 milijuna eura “zbrojenih” vrijednosti predmeta spora? Na koliko postaviti tužbeni zahtjev? Što ako se gubi spor po pravomoćnoj presudi nakon x godina? Lojtra dobro kaže… 45.000 troškovi.. Do neba troškovi..

Znam da sam dosadan kad pljujem po dionicama kompanija koje imaju veliki dug, ali što mogu kad nas iskustvo uči da se ovakvi scenariji događaju baš na takvim dionicama. Tko se zalijeće u klaunske dionice visokozaduženih kompanija, u nekakvim iluzornim očekivanjima da će to kasnije proizvesti veeelike dobiti i da će se sve s tim dugovima riješiti preko noći, a pogotovo u okruženju rastućih kamatnih stopa…taj treba biti svjestan da se izlaže riziku da izgubi ne 10, 20 ili 30 posto, nego da izgubi sve. A potencijal rasta mu je daleko manji.

Ulagati primjerice u jedan ARNT na tom P/E, s tolikim dugom koji još raste… i ide to dobro… the sucker’s going up.. Dok ne zapne na nekom neočekivanom događaju. A kad se tako nešto dogodi, tko će bolje proći? Onaj s dugom ili bez duga? U dug i ulaze jer im treba gotovine…jer ne proizvode dovoljno svoje gotovine, nego im treba taj zajmovni kapital.. Ili to ili dokapitalizacija… Burning cash like crazy.. Dok je taj cash flow koliko toliko dobar, to nekako ide. Kad krenu problemi.. Ne želiš bit unutra, a nema van.

O čemu ti stručnjače si se to raspisao? “Falio si ceo fuzbal” što bi se reklo, ne razumijem potrebu nekoga da komentira nešto iz čiste dosade. Toliko gluposti u jednom pasosu da nema svrhe uopće analizirati napisano. Toliko pameti da djeluje da si uhljeb pa pravdaš agropromašaj koji se protivi svim mogućim pravnim zakonima. Bit će što bude ali ne mudruj o onome što ne razumiješ. Eto navukao si me da ti se posvetim 3 sekunde.

Kao da se kod nas “pravni zakoni” inače provode.

Kakve odluke sudovi donose? Bile su nade i oko kredita u švicarskim francima pa kako je prošao mali čovjek u tome? A dionice banaka odletjele u nebesa. Na čiju se stranu postavila sudbena vlast?

Na čiju se stranu kod nas postavlja vlast? Na čiju DORH? Prošlo je šest godina… Jel itko kazneno odgovarao za Agrokor? Počinjena kaznena djela krivotvorenja isprava, zlouporabe položaja i ovlasti, prijevare u gospodarskom poslovanju i kako se već sada zovu i dalje nisu u zastari. Ali nisam vidio da se itko lomi to procesuirati. I ne vidim da će se lomiti donositi presude o korist malih dioničara. Ako nekim sretnim slučajem (jer to u Hrvatskoj zaista mora biti sreća) bude naknade štete..koliko će ona iznositi? Mislite da će vam vratiti iznose po kojima su se te dionice tržile u trenutku prije nego je krenulo urušavanje cijene? Blago vama ako to mislite.

Pa evo Ledo je prodan po 15600 kn. Vrh je bio oko 20000 kn. Npr Belje vrh 388kn, ispalo bi sad po 300 kn ali bio bih zadovoljan i po 100 kn. Tisak 1000kn.

yieldchaser, 07.05.2023. u 16:54

Zaboravite vraćanje dionica… Nikad vam to nitko neće vratit. A i da nekim čudom to vrate, koliko će vrijediti? Možda 10% cijene koju je imalo na ZSE prije sloma Todexa.

U obzir dolazi naknada štete od države, ali sretno s tim. Kome će sudovi biti skloni? Da se nakupi recimo 150 milijuna eura “zbrojenih” vrijednosti predmeta spora? Na koliko postaviti tužbeni zahtjev? Što ako se gubi spor po pravomoćnoj presudi nakon x godina? Lojtra dobro kaže… 45.000 troškovi.. Do neba troškovi..

Znam da sam dosadan kad pljujem po dionicama kompanija koje imaju veliki dug, ali što mogu kad nas iskustvo uči da se ovakvi scenariji događaju baš na takvim dionicama. Tko se zalijeće u klaunske dionice visokozaduženih kompanija, u nekakvim iluzornim očekivanjima da će to kasnije proizvesti veeelike dobiti i da će se sve s tim dugovima riješiti preko noći, a pogotovo u okruženju rastućih kamatnih stopa…taj treba biti svjestan da se izlaže riziku da izgubi ne 10, 20 ili 30 posto, nego da izgubi sve. A potencijal rasta mu je daleko manji.

Ulagati primjerice u jedan ARNT na tom P/E, s tolikim dugom koji još raste… i ide to dobro… the sucker’s going up.. Dok ne zapne na nekom neočekivanom događaju. A kad se tako nešto dogodi, tko će bolje proći? Onaj s dugom ili bez duga? U dug i ulaze jer im treba gotovine…jer ne proizvode dovoljno svoje gotovine, nego im treba taj zajmovni kapital.. Ili to ili dokapitalizacija… Burning cash like crazy.. Dok je taj cash flow koliko toliko dobar, to nekako ide. Kad krenu problemi.. Ne želiš bit unutra, a nema van.

Ledo i Jamnica nisu bili zaduženi, Agrokor je bio zadužen. Ledo i Jamnica su imali iznimno male dugove i bili visoko profitabilni. Agrokor je bio samo suvlasnik.

Tko god je mislio ići u tužbu protiv države, a nije bio spreman goniti ovo do europskog suda za ljudska prava je teži magarac. Uopće nije bitno kome će hrvatski sudovi biti naklonjeni, RH vani gubi praktički sve sporove, i ja ih tjeram do kraja.

lojtra, 07.05.2023. u 13:44

Nismo tužili a oni koji su tužili igubili su i platili 45000 troškove. U slučaju da Toda dobije sud ipak mislim da se njima moraju vratiti ti novci a i dionice, isto tako i nama koji nismo tužili.

Ne znam da je ičiji slučaj rješen. Ukoliko je ovo točno, zašto navedena osoba ovo nije tjerala na ESLJP. Mene uopće nije briga za hrvatske sudove jer znam kakvi su, cilj je što prije doći do ESLJP.

Ledo i Jamnica nisu bili zaduženi, ali su bili obvezani jamstvima i to za obveze cijeloga konzorcija.. Odgovarali su čak i budućom imovinom, dakle dobitima koje bi ostvarili. Jamstvo nije dug, ali ako dužnik ne ispuni obvezu na poziv vjerovnika, ono se instantno pretvara u dug i voila, Ledo i Jamnica su prezaduženi.

Po hrvatskom zakonu jamstva su trebala biti knjižena izvan-bilančno najviše do vrijednosti kapitala društva, s protučinidbom i izglasana na glavnim skupštinama.

Svi znamo da ništa od toga nije ispunjeno. Ne isplati se prepirati po forumu, samo treba čekati presudu iz Washingtona i na koliko milijardi eura će odšteta biti definirana.

Jednom kad se prođu hrvatski sudovi ide se na ELJSP sa svim dokazima, i presudom iz Washingtona. Čak i bez presude iz Washingtona mi smo u puno boljem položaju nego IT, jer mi nismo bili dioničari propalog Agrokora.

Rekao si dvije netočne stvari i sad radiš zamjenu teza da ja “plašim” ljude visokim troškovima.

Netočno si rekao da Ledo i Jamnica nisu imali dug jer su bili jamci, a to i baba od 88 godina i tri razreda pučke škole zna kaj je to.. Nije vrat nego je šija..

Netočno si rekao da treba ignorirati hrvatske sudove jer kako to ignorirati kad toliko dugo traje i košta, osim ako si totalni mazohist.

Pravo vlasništva čega? Prezadužene kompanije? Budeš “vlasnik” njene imovine, ali i dugova. Dugova o kojima ja po ovim forumima stalno pričam, a o čemu eto “nemam pojma”, jel to?

New Report

Close