Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jordan, 16.02.2021. u 13:57

Ovaj postupak je duboko politički kontaminiran i zato ne vidim mogućnost da bi se pravnim putem moglo nešto promijeniti. Ne želim još da me odvjetnici deru.

Ali da nas se skupilo bar neoliko stotina od preko 10 tisuća dioničara, tada bi čak i pravni put možda mogao nešto donijet, a bili bi i nekakav represent.

Ovako male grupice u moru korupcije i politike nema smisla.

Nemamo udrugu, nismo je niti imali, a nismo ni na nivou dioničara iz Amerike, koji su uspjeli smjestit nekakvim hedge fondovima. Njih se skupilo milijun. Nevjerojatno.

Treba dogurati do europskog suda. Od nasih nitko nista i ne ocekuje

zubinjo, 16.02.2021. u 14:38

Ja dam prostor 20m2 , kompjutor/laptop, printer  i sebe kao volontera/vojnika!

Napravite našu malu udrugu dioničara (NMUD) i krenimo s osnivanjem, s okupljivanjem oštecenika, traženjem odvjetnika itd….

 

Bar smo tako mi radili u Udruzi Franak

 

Ukoliko želite funkcionirati kao Udruga Franak zašto onda za početak svi ne pišete emailove s opisom događaja:
– europskoj komisiji
– portalima
– saborskim zastupnicima,
itd.

Udruga Franak je prije svega bila izrazito glasna u medijima. Šaljite svima dopise i pojasnite kakva se nepravda odigrala.

Ajmo složiti nekakav mail/dopis i poslati ga na više adresa da se krene pričati o pozadini spašavanja Agrokora.

Analitičar Grubišić je svojevremeno govorio da će država morati platiti milijarde odštete dioničarima ukoliko ovakva nagodba prođe a prošla je.

Mislim da je bolje da svatko šalje individualno i da dobiju barem desetke, a možda i stotine emailova nego da dobiju samo jedan.

Dakle:
– portali
– europska unija i komisija
– saborski zastupnici
– one emisije što imaju istrage, itd.

Žalba manjinskih dioničara Agrokora vam je super osnova za sastavljanje emaila jer je tamo sve navedeno.

SeRija, 17.02.2021. u 00:27

Ajmo složiti nekakav mail/dopis i poslati ga na više adresa da se krene pričati o pozadini spašavanja Agrokora.

Analitičar Grubišić je svojevremeno govorio da će država morati platiti milijarde odštete dioničarima ukoliko ovakva nagodba prođe a prošla je.

Ajme covjece,zar se moze biti toliko naivan?Sto ste pravno poduzeli do sada?Pitajte sada te Vase savjetnike kako “doci do tih silnih milijardi”?

Bisakovi, nisam poduzeo ništa kao niti itko od malih dioničara jer smo neupućeni u pravnu problematiku.

Ne znamo otkud krenuti, nismo ni odvjetnika našli koji bi preuzeo naš slučaj.

Čudno da toliko oštećenih dioničara a nitko ništa nije pokušao?

Pa ljudi su izgubili 100% svoje uloge i nikom ništa?

To je netočno da nitko od dioničara nije ništa pokušao, ima ih više koji su pokrenuli pravne procese, odnosno tužbe, a o nekima se čak pisalo u medijima.

Paulie, 17.02.2021. u 14:35

To je netočno da nitko od dioničara nije ništa pokušao, ima ih više koji su pokrenuli pravne procese, odnosno tužbe, a o nekima se čak pisalo u medijima.

O kojim se dionicarima pisalo u medijima,osim onih formalnih zahtjeva vezano za neke odluke GS ?Navedite barem jednog koji je podnio tuzbu za naknadu stete?Ja sam citao samo o nekim vjerovnicima koji su pokretali “nesto”.Vec je proslo 3 godine ili tako nesto od zakljucivanja nagodbe,zar ne?

Odvjetnik Petar Petrić gostovao je u Newsroomu gdje je govorio o slučaju Agrokor

Bisakovi vam je igrač Borgovaca, uopće ne kontaktirajte s njim.

BOSS13, 20.02.2021. u 00:25

Odvjetnik Petar Petrić gostovao je u Newsroomu gdje je govorio o slučaju Agrokor


Mozda ste primjetili da je odvjetnik Petric nekoliko puta ponovio da postoji odluka najviseg EU suda da se odluke arbitrazne sudova anglosaksonskog prava ne moraju primjenjivati u EU,zbog razlicitosti sustava.Doduse,arbitrazna odluka  nije niti donesena vezano za AGROKOR .

Žalosno je što naši mirovinci na sudu budu vjerojatno sami protiv sebe. Uzeli mito od Borgovaca i poklonili im Agrokor. Američki sud njima ništa nebi trebao vratiti

Raspodijeliti nama dioničarima umjesto kamate.

Burza bi zivnula jedino da se ova nepravda rijesi. Tesko ce doci novi ulagaci kad su mnogi stari ovdje ispusili velike novce. Mirovinci se prave mutavi a debelo su pushing.

bisakovi, 17.02.2021. u 17:20

 





Paulie, 17.02.2021. u 14:35



 

To je netočno da nitko od dioničara nije ništa pokušao, ima ih više koji su pokrenuli pravne procese, odnosno tužbe, a o nekima se čak pisalo u medijima.

 



 

O kojim se dionicarima pisalo u medijima,osim onih formalnih zahtjeva vezano za neke odluke GS ?Navedite barem jednog koji je podnio tuzbu za naknadu stete?Ja sam citao samo o nekim vjerovnicima koji su pokretali “nesto”.Vec je proslo 3 godine ili tako nesto od zakljucivanja nagodbe,zar ne?

Koliko  te plaćaju malo te plate

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2258799

 

 

New Report

Close