Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mora se priznati da je ova ekipa stvarno jaka.
Nakon afere hotmail i svih muljaza, ostali na vlasti i proveli pljacku stoljeca.
Cestitam!

ja sam daleko od pravnog stručnjaka, ali koja je pravna osnova za “zrcaljenje”? meni se to čini kao stjecanje protupravne imovinske koristi

even better than the real thing

ako je to ok predlažem da se, u duhu jednakosti pred zakonom, svi dužnici “ozrcale”, na sebe prenesu svu svojuimovinu, a na bivšu osobu dugove

even better than the real thing


posejdon, moze jedno pitanje?

evo, ja se salzem da j emalim dionicarima učinjen anepravda i da nije u redu da su dobili 0. Ja mislim da njima pripada odredeni postoak, mozda 5 ili 10 posto prijasnje cijene

koje ti stanovist ezastupas – ti govoris o pljački i o svojoj imovini. dobro. sto ti smatras svojom imovinom – koliko po tebi vrijedi ledo ili jamnica u nekom redovnom stecaju. jer bez leca bio bi isao neki redovni ili stecajni ili predstecajni psotupak. u rdu, kiolo ti mislis da bi nako sveg atoga vrijedio ledo. evo, u jednom od rijetkih ispjesnih prica vjerovnici peveca bili su dobili 15 posto svojih prvobitnih trazbina

Je li to ono sto ti ocekujes ili ti smatras da bi ledo trebao i dan dans vrijediti onoliko koliko ej vrijedio prij ekrize

Investimire,

ja očekujem samo dvije stvari:

1) da onaj s kime raspravljam poznaje elementarnu razinu prava te da se pravo poštuje.
Kao npr. koncept proboja vlasništva, ograničenja jamstava i temelje stečajnog prava.
To kod tebe nije slučaj jer samo živiš u ideji “neka ovo smeće ode sa burze i sve će biti dobro”.
Iznenaditi ćeš se da nije tako. Ali očito mora proći nešto vremena da to shvatiš.

2) da se niti jednim (pa niti ad hock donesenim zakonom, kao što je Lex) ne omogućuje samovoljno brisanje vlasništva bilo kome i to na bazi neutemeljenog proglašavanja insolventnosti. Zakon jasno definira uvjete insolventosti, a niti jedan od tih uvjeta nije zadovoljen u kompaniji u kojoj imam udjel. Zapravo insolventnost vrijedi samo u Agrokoru d. d. i Konzumu d.d.

Točka!

Niti u jednom trrenutku nisam govorio o vrijednosti, jer vrijednost nije nešto što će dekretom određivati Vlada već tržište. Spreman sam izgubiti na temelju nerealiziranih poslovnih očekivanja, ali nisam spreman prihvatiti gubitak na temelju lažiranih izvještaja ili otimačini svetinje u tržišnoj ekonomiji – vlasništva!

La vita e bella!

@BarikB

drago mi je da se ti čudiš onima koji se vesele da će se naplatiti od poreznih obveznika kao i onih koji imaju drugačije investicijske preferencije od tebe.
Kažu da je čuđenje izvor svake spoznaje.

Doći će to i do tebe.
Na dobrom si putu.

La vita e bella!

Bilo kako bilo, u trećem mjesece jos se moglo trgovati dionicama. tada je bilo kristalno jasno da agrokor tone. lex agrokor osim nekolicien nitko nije mogao predvidjeti, ali svatko je mogao pretpsotaviti da agrokor ide ili u stecaj iliu predstecaj, zvalo se to lex agrokor ili stecajni zakon ili predstecajna nagodba.

tko god je u tom trenutku odlučio kupiti ili zadrzati vise od 5 psoto svog portfelja u stecajusi zvala se ona ledo ili jamnica, i to poznavajuci cinjenicu da nikad nista dionicari nisu dobili ni iz jednog stecaj au rh – neki vjerovnici jesu nesto dobili, ali dionicari niakd nista, taj je po meni prekrsio sve granci ezdravog arazuma.

jer, ako je netko bio ulozio npr 5 psoto svog portfelja racunajuci da ce ledo i jaica ili sl. proci stecaj i izaci van, u reu, to je spekulacija. ako prode, odgroman dobitak, ako ne prode 100tni gubitak

sto se dogodi kad covjek izgubi 5 psoto svog portfelja. NISTA SE NE DOGODI, OPSUJES I SEBI I TJERAS DALJE

koji sumanuti razlozi su mogli bilo kog anavesti da ulozi vise od 5 psoto svog portfelja u bilo koju stecajusu zavala se ona dioki, viadukt ili ledo ili jamnica. ramljak i perusko su odigrali prljavo, ali odluka ulozit 0 ili 5 ili 30 posto svog portfelja u stecajuse, to je bila osobna odluka i tu je svatko sam sebi kriv.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


Bilo kako bilo, u trećem mjesece jos se moglo trgovati dionicama. tada je bilo kristalno jasno da agrokor tone. lex agrokor osim nekolicien nitko nije mogao predvidjeti, ali svatko je mogao pretpsotaviti da agrokor ide ili u stecaj iliu predstecaj, zvalo se to lex agrokor ili stecajni zakon ili predstecajna nagodba.

tko god je u tom trenutku odlučio kupiti ili zadrzati vise od 5 psoto svog portfelja u stecajusi zvala se ona ledo ili jamnica, i to poznavajuci cinjenicu da nikad nista dionicari nisu dobili ni iz jednog stecaj au rh – neki vjerovnici jesu nesto dobili, ali dionicari niakd nista, taj je po meni prekrsio sve granci ezdravog arazuma.

jer, ako je netko bio ulozio npr 5 psoto svog portfelja racunajuci da ce ledo i jaica ili sl. proci stecaj i izaci van, u reu, to je spekulacija. ako prode, odgroman dobitak, ako ne prode 100tni gubitak

sto se dogodi kad covjek izgubi 5 psoto svog portfelja. NISTA SE NE DOGODI, OPSUJES I SEBI I TJERAS DALJE

koji sumanuti razlozi su mogli bilo kog anavesti da ulozi vise od 5 psoto svog portfelja u bilo koju stecajusu zavala se ona dioki, viadukt ili ledo ili jamnica. ramljak i perusko su odigrali prljavo, ali odluka ulozit 0 ili 5 ili 30 posto svog portfelja u stecajuse, to je bila osobna odluka i tu je svatko sam sebi kriv.

Opet radiš logičku grešku.

Nitko od nas nije bio dioničar Agrokora d. d.

To zaboravljaš!

A upravo je Agrokor d. d. (i samo on) trebao završiti u stečaju, a njegov vlasnik imati sudbinu kao što ju je imao Pevec.

La vita e bella!



Bilo kako bilo, u trećem mjesece jos se moglo trgovati dionicama. tada je bilo kristalno jasno da agrokor tone. lex agrokor osim nekolicien nitko nije mogao predvidjeti, ali svatko je mogao pretpsotaviti da agrokor ide ili u stecaj iliu predstecaj, zvalo se to lex agrokor ili stecajni zakon ili predstecajna nagodba.

tko god je u tom trenutku odlučio kupiti ili zadrzati vise od 5 psoto svog portfelja u stecajusi zvala se ona ledo ili jamnica, i to poznavajuci cinjenicu da nikad nista dionicari nisu dobili ni iz jednog stecaj au rh – neki vjerovnici jesu nesto dobili, ali dionicari niakd nista, taj je po meni prekrsio sve granci ezdravog arazuma.

jer, ako je netko bio ulozio npr 5 psoto svog portfelja racunajuci da ce ledo i jaica ili sl. proci stecaj i izaci van, u reu, to je spekulacija. ako prode, odgroman dobitak, ako ne prode 100tni gubitak

sto se dogodi kad covjek izgubi 5 psoto svog portfelja. NISTA SE NE DOGODI, OPSUJES I SEBI I TJERAS DALJE

koji sumanuti razlozi su mogli bilo kog anavesti da ulozi vise od 5 psoto svog portfelja u bilo koju stecajusu zavala se ona dioki, viadukt ili ledo ili jamnica. ramljak i perusko su odigrali prljavo, ali odluka ulozit 0 ili 5 ili 30 posto svog portfelja u stecajuse, to je bila osobna odluka i tu je svatko sam sebi kriv.

Opet radiš logičku grešku.

Nitko od nas nije bio dioničar Agrokora d. d.

To zaboravljaš!

A upravo je Agrokor d. d. (i samo on) trebao završiti u stečaju, a njegov vlasnik imati sudbinu kao što ju je imao Pevec.
[/quote]

ma, čovječe, kakve ti pričaš prieč – pa agrokor je nista, ime na papiru, svatko normalan u ovoj zemlji je znao sto znaci pad agrokora – to znaci pad leda, belja, jamnice itd. to je moralo tako biti i to upravo takoi jest bilo – kad su krenule blokade, tko te pita za agrokor – blokade su isle na belje, ledo, jamnicu itd, agrokor nitko niej ni spominjao jer dobavljaci i vecina u rh nije ni posloval s agrokorom, nego sledom, beljem itd

i zasto su vi bili dospjeli pod blokad od 3 miljard ekn, ako je samo agrokro probelm.

ja pokusavam razmjeti ljude ovdje, a v mi pricate bajke, kao to je agrokor, a ledo niej agrokor. aha.

pobavlaj pitanj e- tko normaln ulaze vise od 5 psoto u stecajuse . tko normalan. ako je netko i ulozio 5 psoto npr u edo, sad to lijepoi otpise, i ide dalje. moze i tuziti, moze se druziti i tuziti, ali 5 psoto gubitk ane obagaljuje nikog afinancijski i to svi mogu prezivjeti,

umjesto tog aneki su ovdje izgelda ulouili i po 30 ili vis eposto jer kao ledo nije duzan, vec agrokor j eduzan. a ledo i agrokor su prst i nokat i dva lica iste stvari

i sta – da nije bilo klexa agrolora, da je isao stecaj ili predstecaj – i da je sveg a jedn apetina jamstaa valjan, a nema bog ada niej barem toliko valjano – koliko bi aledo onda vrijedio. isto vrlo malo, ne 0 , ali malo za postojece dionicare

i u tm boljme slucaju bilo bi velikih gubitka z adionicare, i zanjuci sve to ili ne znajuci priej ce bit nista i ne videci dalje od vlasttiog nosa, nek su ulupavali po 30 posto svog portfelja u stecajusu. gdje je tu mozak, gdje je tu rezon uloziti u bilo koju spekaulaciju pa zvala se on agrokor ili ne, vis eod 5 ili akos i bas lud 10 posto

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

https://www.telegram.hr/price/i-kako-je-zavrsio-slucaj-americki-fondovi-skupo-su-nam-naplatili-nepotrebne-usluge-u-procesu-predaje-agrokora-rusima/

Uostalom, koji besmisao onoga sto prica posejdon je najbolje vidljiv IZ JEDNE REČENICA MIROSLAV JELIČIĆA PURKA – A ON JE ČOVJEK KOJI NE PRIČA GLUPOSTI I NIJE BORGOVAC I NIJE PRODANA DUSA

JA SAM KUPIO ŽITNJAK KAD SAM USTANOVIO DA ZITNJAK NIJE POTPISAO NIKAKV AJAMSTVA ZA AGROKOR

purko je kupio iskljucibo zitnjak, a ne ldo ili jamnicu zato sto je cobvjek dobro zano da mozda sva jamstva nisu naplativa, ali jedan manji dio 100to jest, a taj manji dio moz ebiti 2 ili 4 ili 6 miljardi i onda dovidenja ledo

a posejdon prica – niej ledo duzan, duzan je agrokor. aha.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Stvar je otprilike da Posejdno misli da je Severina nevina, a Paulie
da se još nije ni poljubila u usta.

ha ha, dobar barik, dobar

meni nije ovdj edo likovanja, ovo je svinjarija što je napravila IU za racun rolapera, ali agroko rj ezavrsio u stecaju i sve te komapnije bi moral eprci neki stecaj ili neki predstecaj – kad bilo koja tvrtak dode na prag stecaj i li predstecaj, to ni evis einvesticija to je soekulacija, i tu normalan covjek ne bi smio uloziti vis eod 5 psoto. zasto – ZATO STO NIKAD NIJEDAN DIONICAR NIEJ DOBIO NISTA NI U JEDNOM STECAJU U RH.

I ZATO COVJEK ZDRAV EPAMETI NE SMIJE SE KOCKATI SA SVOJIM NOVCEM AKO ZIVI U RH I POZNAJ RH

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Investimire, vidim da ne poznaješ temeljne stvari trgovačkog prava, a upravo na neinformiranu javnost računa IU, pa ću ja tu prekinuti raspravu.

Tebi je Agrokor d.d. kao holding društvo samo “ime na papiru”.
Vjerojatno su ti u Ledo. d.d i ostale kompanije također samo “imena na papiru”.

Uz takve stavove nije ni čudo da je i Hrvatska postala samo “ime na papiru”.

Živjeli vi meni i čuvajte zdravlje!

La vita e bella!

New Report

Close