Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nema sta biti fiktivno. Ako vrijedi jednu dionica onda vrijede sve! Ovo nije rekstruriranje nego pljacka.


Nisu ulazili previse u tehnicke detalje.. Ispada da su sve kompanije na koje se primjenjuje lex agrokor (udio agrokora iznad 25%?!) nesolventne po zakonu jer su aktivacijom zakona stigle istovremeno sve trazbine na naplatu i aktivirana su jamstva… Rekli su nesto da mozda nisu trebali staviti u zakon da sve trazbine idmah dolaze na naplatu… ali otom potom.. veliki dio emisije au bili hvalospjevi kako su spasene farme, zivotinje, ljudi, tvornice itd…

Ok. Hvala. Dakle ništa novo nam nisu rekli, niti dali argumente da je postupanje IU u skladu sa Zakonom, pa i ovakvim lexom..

@nxo
Pošalji i ti mail na udrugu s tim pitanjem (može li udruga tužiti za naknadu štete zbog gubitka na todeks dionicama?) pa objavi ovdje odgovor….
A da je pljačka, to se slažem, ali o tome ne raspravljamo.

Ignore: KressoM, delux

Što se tiče tužbe dioničara ona će mislim ići preko odvjetničkog društva ili odvjetnika. I to u postotku od vrijednosti dionica za koje će tužiti manjinski dioničari. Trebat će naći odvjetnika koji će raditi na postotak ovisno o uspjehu u parnici.
Dakle tužbe su vrlo izvjesne i pravno moguće, i naravno da je bolje što nas ima više pa da nađemo neki tehnički i pravni modus operandi.
U svakom slučaju ovo je tehničko pitanje, a bitno je da se vrijednost predmeta spora računa od npr portfelja dionica u postotku. Dakle to i nije tako skupo i nemoguće, u postotku od vrijednosti našeg portfelja.

Nadam se da neće trebati, ali sam 100% spreman! A vi?




Tko je gledao Otvoreno nek nam pokuša prepričat debatu…
Ukratko, osim hvalospjeva i mlaćenja prazne slame može se istaknuti samo jedna rečenica one "polovnjače" Irene Weber u kojoj je svašta "drobila" ali kao razmišljaju da malim dioničarima ipak nešto ponude….neku simboliku. Bar sam ja to tako shvatio.
[/quote]

Nisi dobro shvatio. Togonal je pita za male dionicare, a ona pocne laprdati o malim dobavljacima koji su potpuno isplaceni i o radnickom dionicarstvu o kojem su oni kao nesto razmisljali.
[/quote] Ma dobro sam ja shvatio još prije godinu dana, ali ti nemaš srca…..pa izgubili su novac, a ti im ubijaš i iluzije:)) (vidi moj potpis)

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.


I još malo o sudstvu i trodiobi vlasti na zakonodavnu, izvršnu i sudsku. Sudovi su u postupanju samostalni i neovisni i suci nisu podložni reizborima osim predsjednika sudova. Političke garniture se smjenjuju, dolaze i prolaze ,a suci na svojim pozicijama ostaju. Unatoč pritiscima izvršne vlasti ( vlade) i medija zašto bi oni trebali suditi i podilaziti željama sadašnje političke garniture? Oni trebaju u donošenju svojih odluka prvenstveno poštivati zakonske odredbe a osim načela zakonitosti i pravednosti i načelo jednakog postupanja prema svima sudionicima postupka. Za razliku od Ustavnog suda kojemu je važan nekakav javni interes i socijalna komponenta(upitno i nedokazano) Trgovački sud nije političko tijelo koje donosi načelne odluke , on je sud koji donosi konkretne odluke prema zakonskim propisima u konkkretnim parnicama. Barem bi tako trebalo biti

Bravo. Da nadopunim, ako se sud bude pozivao na “viši intetes”, “poduzeća od sistemskog značaja” ili “snagom nagodbe”, da to onda neće isključiti pravo dioničara na naknadu štete, jer “više interese” plaća država a ne pojedini suvlasnici firmi.

Zato neka TS jako dobro razmisli jel ovakva nagodba zakonita i dali potvrđivanjem nagodbe otvara bokove države za tužbe vjerovnika i manjinskih dioničara!

Jordan,
I ja cu sigurno tuziti.
Cash je spreman.
Ipak, zeludac mi se okrece od same pomisli na to.
Ne zelim zivjeti u takvoj drzavi.

Noviulagac

Nitko ne želi se tužit, ali mislim da je bitno znati da je tužba moguća i da je financijski podnošljiva. To su tehnicke stvari koje cemo brusiti sa udrugom kao support, kada dođe vrijeme, ako dođe.

To trebaju svi znati!

Tuzba nema smisla prije pravomocne potvrde nagodbe, nije li tako? Udruzivanje u zajednicku tuzbu je sigurno moguce. Nema smisla da svaki dionicar tuzi za sebe kad je problem identican i zajednicki. Nije mi jasno zasto bilo komesmeta pisanje o mogucim tuzbama na ovom forumu.

Mislim da ako Ts potvrdi nagodbu, ona postaje odmah izvršna bez obzira na pravomoćnost, odnosno bez obzira na odluku Vts o žalbi na nagodbu. Nisam siguran dali treba čekat pravomoćnost ili odmah tužiti?


Slažem se, zbog populizma je bitno imati što veći broj zahtjevatelja novčanih sredstava stoga vam je pametno udružiti se… i nama bi bilo pametno udružiti se jer smo žrtve agrokora a da nismo imali niti jednu dijonicu…izbijena nam je velika dobit prošle i ove godine. Imamo blokirane, imamo franak, svi neuspjeli ljudi koji ne znaju s lovom mogu osnovati udrugu i ako ih je dovoljno uspjeti će jer politika za populizam prodaje rođene majke ako treba.

ja sam ZA !

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

@ Jordan :
Što se tiče tužbe dioničara ona će mislim ići preko odvjetničkog društva ili odvjetnika. I to u postotku od vrijednosti dionica za koje će tužiti manjinski dioničari. Trebat će naći odvjetnika koji će raditi na postotak ovisno o uspjehu u parnici.
Dakle tužbe su vrlo izvjesne i pravno moguće, i naravno da je bolje što nas ima više pa da nađemo neki tehnički i pravni modus operandi.
U svakom slučaju ovo je tehničko pitanje, a bitno je da se vrijednost predmeta spora računa od npr portfelja dionica u postotku. Dakle to i nije tako skupo i nemoguće, u postotku od vrijednosti našeg portfelja.

Nadam se da neće trebati, ali sam 100% spreman! A vi?

spreman !

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

New Report

Close