Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pojedinacne tuzbe nemaju nikakve svrhe, nego preko udruge, treba trazit da nas obestete u punom iznosu, a udruga neka se naplati u određenom iznosu.
Avax10 stvarno si naporan i jadan sa svojim licemjernim komentarima, zasto vodis tuđu politiku pokrij se po glavi i suti koji je tvoj interes, osim da razbijes moral manjinskih dionicara u bivsoj Agrokorovoj grupu.





Mi imamo dva izbora sve zaboraviti ili tužiti . Treba vodstvo udruge natjerati da se izjasni da li misli tužiti ili ne. Ako misle neka to jasno i nedvosmisleno kažu ako ne udruga nema smisla jer od piskaramja nema koristi.

Udruga ne može nikoga tužiti jer nije strana u postupku i nije pretrpjela nikakvu štetu. Udruga može dati određenu logističku pomoć dioničarima tako da ako i bude tužbi, tužiti može samo dioničar kao pojedinac, uz prihvaćanje svih rizika koje to sa sobom nosi.
[/quote]

aha, bas kao sto udruga franak nikog nije mola tutziti jer nije ostecena strana. javite molim sudovima da udruga franak ne moze nikoga tuziti
[/quote]

Daj ne lupetaj bez veze, to je već bilo objašnjeno par stranica unazad, ali ti ćeš i dalje tupiti isto radije nego pročitati! Uostalom, pošalji mail na udrugu s tim pitanjem (može li udruga tužiti za naknadu štete?) pa objavi ovdje odgovor (ili ako je to netko već napravio molim da stavi ovdje odgovor da završe ova lupetanja).
[/quote]
Da završimo kako je onda udruga dioničara LRH uspjela “tužiti” ? Imaš linkove par postova unatrag.

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !



aha, bas kao sto udruga franak nikog nije mola tutziti jer nije ostecena strana. javite molim sudovima da udruga franak ne moze nikoga tuziti

Daj ne lupetaj bez veze, to je već bilo objašnjeno par stranica unazad, ali ti ćeš i dalje tupiti isto radije nego pročitati! Uostalom, pošalji mail na udrugu s tim pitanjem (može li udruga tužiti za naknadu štete?) pa objavi ovdje odgovor (ili ako je to netko već napravio molim da stavi ovdje odgovor da završe ova lupetanja).
[/quote]

Daj prestani lupetati i blamirati se vlastiitm neznanjem. Uopće nije bitno sada tko će voditi postupak, ali jasno je da će tužba biti zajednička jer su interesi homogeni, tužba je snažnija s većim brojem članova, i troškovi su manji.

Hoće li punomoć od nas sviju dobiti udruga, ili neki drugi entitet nije bitno.

Elemenata za tužbu je mnogo, oteto vlasništvo, nemogućnost upravljanja istim, jedan dioničar – Todorić potpisao Lex koji je vrijedio za sve dioničare, jamstva iznad kapitala, bez odluka glavnih skupština, onda afere Dalićke i Borga, ograničenost visine jamstava po HRV zakonu. Ja sam spreman s brdo love uci u tuzbu.

Nisu ulazili previse u tehnicke detalje.. Ispada da su sve kompanije na koje se primjenjuje lex agrokor (udio agrokora iznad 25%?!) nesolventne po zakonu jer su aktivacijom zakona stigle istovremeno sve trazbine na naplatu i aktivirana su jamstva… Rekli su nesto da mozda nisu trebali staviti u zakon da sve trazbine idmah dolaze na naplatu… ali otom potom.. veliki dio emisije au bili hvalospjevi kako su spasene farme, zivotinje, ljudi, tvornice itd…

https://www.boerse-berlin.com/index.php/Bonds?isin=XS0776111188

Meni i dalje nije jasno zasto obveznice stoje na sitno preko 20%, a obveznicari trebaju dobit 25% nove firme.

Znaci 25% od 2,8 milijardi eur-a, na 21% od nominale u iznosu od?

Izgleda da ako nagodba ovakva prodje na obveznicama ima rezerve cca 50%

@johnny_w
Udruga malih dioničara LRH nije tužila radi naknade štete kao što je ovaj slučaj nego se radilo o nečem sasvim drugom! Ovdje je štetu zbog gubitka dionica pretrpio svaki pojedinačni dioničar, a ne udruga! Nije mi jasno kako ne razumijete osnove!?
Ponavljam, pošalji i ti mail na udrugu s tim pitanjem (može li udruga tužiti za naknadu štete?) pa objavi ovdje odgovor (ili ako je to netko već napravio molim da stavi ovdje odgovor).

Ignore: KressoM, delux

@titi
OK, kad si tako uvjeren u to, jesi li tražio tumačenje udruge može li ona tužiti radi naknade štete? Koju je to štetu pretrpjela udruga?!?

Ignore: KressoM, delux



@johnny_w

Udruga malih dioničara LRH nije tužila radi naknade štete kao što je ovaj slučaj nego se radilo o nečem sasvim drugom! Ovdje je štetu zbog gubitka dionica pretrpio svaki pojedinačni dioničar, a ne udruga! Nije mi jasno kako ne razumijete osnove!?
Ponavljam, pošalji i ti mail na udrugu s tim pitanjem (može li udruga tužiti za naknadu štete?) pa objavi ovdje odgovor (ili ako je to netko već napravio molim da stavi ovdje odgovor).

A ova tužba protiv Agrokora neće neće biti radi naknade štete ? Dioničar LRH nije izgubio jer mu dionice nisu otkupljene po 6000 kuna ?…Nema veze u čemu je bio spor meritum stvari je da se udruga pojavila kao stranka u postupku kako na sudu tako i na ustavnom sudu

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

@johnny_w
Vidim da i dalje ne razumiješ pa nema smisla.
Zato ponavljam: pošalji i ti mail na udrugu s tim pitanjem (može li udruga tužiti za naknadu štete zbog gubitka na todeks dionicama?) pa objavi ovdje odgovor….

Ignore: KressoM, delux

I još malo o sudstvu i trodiobi vlasti na zakonodavnu, izvršnu i sudsku. Sudovi su u postupanju samostalni i neovisni i suci nisu podložni reizborima osim predsjednika sudova. Političke garniture se smjenjuju, dolaze i prolaze ,a suci na svojim pozicijama ostaju. Unatoč pritiscima izvršne vlasti ( vlade) i medija zašto bi oni trebali suditi i podilaziti željama sadašnje političke garniture? Oni trebaju u donošenju svojih odluka prvenstveno poštivati zakonske odredbe a osim načela zakonitosti i pravednosti i načelo jednakog postupanja prema svima sudionicima postupka. Za razliku od Ustavnog suda kojemu je važan nekakav javni interes i socijalna komponenta(upitno i nedokazano) Trgovački sud nije političko tijelo koje donosi načelne odluke , on je sud koji donosi konkretne odluke prema zakonskim propisima u konkkretnim parnicama. Barem bi tako trebalo biti

Zasto onda jednu dionica me bude poklonjena udruzi? U Tom slucajno ona moze stititi svoje interese na sudu


Zasto onda jednu dionica me bude poklonjena udruzi? U Tom slucajno ona moze stititi svoje interese na sudu

Eventualno u pogledu te jedne dionice, ali opet ne u ime svih dioničara. No pitanje je bi li sud prihvatio i tužbu na ime te 1 dionice ili bi je odbacio kao fiktivan/fingiran pravni posao koji nije za cilj imao stvarno stjecanje dionica…

Ignore: KressoM, delux

New Report

Close