Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Piše da je donesena presuda o priznanju, što znači temeljem čl 331 Zakona o parničnom ppstupku, da je presuda donesena jer je tuženik (agram) priznao tužbeni zahtjev tužitelja Sberbanka. Da se je odlučilo o jamstvima i njihovoj zakonitosti, tada bi sud donio redovnu presudu kojom bi uvažio tužbu.

Agram se nagodio, zato Udruga šuti.

https://prviplan.hr/aktualno/agrokor-zemlju-prenio-na-zrcalne-tvrtke-poljoprivrednici-zazivaju-dorh/

Njima je sve po zakonu,pa to su nove tvrtke,novi dioničari,trebalo bi valjda provesti natječaj za zemljište.
Kako su mogli nas stare dioničare isključiti,izbrisati,onda je to bilo” legalno”,a ovaj prijenos koncesije to je potpuno nelegalno.

Ako su se nagodili, morat ce reci po kojim uvjetima

Ok, ali nagodio se sa Sberbankom, ne sa imateljima obveznica? Koliko razumijem, imatelji obveznica su sve zakuhali, ne Sberbank…

Njima je osporavao i Adris, jel tako?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Treba vidjeti rješenje TS od 15.01.2018. Tamo piše tko i koje tražbine su osporene. Da, Adris je isto osporavao tražbine mislim obvezničara, al treba provjeriti.
Jel Agram osim Sberbanka osporio jos po jamstvima nekim drugim vjerovnicima, treba vidjeti u rjesenju 15.01.2018.

I ima li nekoga kome je udruga odgovorila na pitanje?
Ja jos nisam dobio odgovore na pitanja postavljena prije par mjeseci…

@novi
mislim da ti se neće niti javiti. počela je štekati komunikacija pred nekoliko mjeseci. imao sam informaciju da je u pripremi skupština, ali ako je istina ovo kaj piše Jordan, vrlo moguće da od svega toga nece biti ništa. Agram se vrlo vjerojatno dogovorio i to je vjerojatno kraj udruzi, bar tog oblika.

Onda treba napisati medijima dopis da udruga ne zastupa manjinske dioničare Agrokora nego zastupa Agram pod krinkom brige za manjinske dioničare.
Purko često nastupa na N1 pa njima posebno treba reći ili su i oni u talu?


Onda treba napisati medijima dopis da udruga ne zastupa manjinske dioničare Agrokora nego zastupa Agram pod krinkom brige za manjinske dioničare.
Purko često nastupa na N1 pa njima posebno treba reći ili su i oni u talu?

Ma da? doživjeli ste i ovdje konačno prosvjetljenje? Kad se samo sjetim kako ste pljuvali ovdje druge forumaše koji su vas pred godinu dana upozoravali da će se uoravo to dogoditi. Dobivate lekciju za lekcijom, ali vi i dalje tupite isto. znaš kolike su vam šanse da nešto dobijete bez velikih igrača koji sebe rješavaju u tišini i bez sporova? Čista nula!


Ma da? doživjeli ste i ovdje konačno prosvjetljenje? Kad se samo sjetim kako ste pljuvali ovdje druge forumaše koji su vas pred godinu dana upozoravali da će se uoravo to dogoditi. Dobivate lekciju za lekcijom, ali vi i dalje tupite isto. znaš kolike su vam šanse da nešto dobijete bez velikih igrača koji sebe rješavaju u tišini i bez sporova? Čista nula!

Sad ćeš biti optužen da podržavaš kriminal.

Nekim ljudima ima smisla objašnjavati nešto, a nekima nema, i to je to.


Onda treba napisati medijima dopis da udruga ne zastupa manjinske dioničare Agrokora nego zastupa Agram pod krinkom brige za manjinske dioničare.
Purko često nastupa na N1 pa njima posebno treba reći ili su i oni u talu?

Ma u talu su svi. Zanima me samo koje ce objasnjenje dati. Netko je dobio lovu ispod stola


Ma da? doživjeli ste i ovdje konačno prosvjetljenje? Kad se samo sjetim kako ste pljuvali ovdje druge forumaše koji su vas pred godinu dana upozoravali da će se uoravo to dogoditi. Dobivate lekciju za lekcijom, ali vi i dalje tupite isto. znaš kolike su vam šanse da nešto dobijete bez velikih igrača koji sebe rješavaju u tišini i bez sporova? Čista nula!

Čiji si ti sad klon ? Novi serislav ? “Kad se sjetiš ?” Kad si tako pošten gdje ti je stari nick ? Smijem se svaki dan takvima poput tebe gledajući dnevne promete.

Gledam to sve i mislim si…. nebi me iznenadilo da i sam Todoric ima nekakav dogovor.
Izgleda da je ovo sve napravljeno kako bi se opljackalo mirovinske fondove i male dionicare.
Moramo biti jako oprezni. Borimo se protiv Golijata!

Možda otrcano zvuči ali ja sam opimist i nadam se da će se naći riješenje za nas bez da se po sudu potežemo. Samo je pitanje po kojim cijenama,ali kao što je Zvrc napisao bilo bi fer na dan donošenja Lexa,nebi svima pasalo ali opet…

Eventualna nagodba moguca je tek kada krenemo s tuzbama.
E sad….nakon svega uopce ne znam kojeg bi odvjetnika kontaktirao.
Treba kontaktirati ove jace “male dionicare” i vidjeti koji su njihovi planovi.
Opet, i tu se postavlja pitanje: “Koji od njih isto imaju dogovore?”

New Report

Close