ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Konačno i sam adris priznao da postiže rezultate koji su ispod potencijala adris grupe, rekao je Remenar.

Po meni adris bi trebao mijenjati statut jer izvor svih problema je u upravljanju kompanijom i ne transparentnosti grupe.

Bolji znalci od mene trebali bi dati neku analizu.

Pozdrav,

zna li netko koji su bili odgovori na pitanja postavljena na GS:

– udjeli u slovenskim osiguravateljima i povećanje udjela u Sava Re,

– novi proizvodi (akvizicije) i dividenda CO?

Adris navodno nezakonito kupio hotel Marjan?

Kaj adris danas nema trgovanja a dionica lijepo krenula u oporavak.

Da je nezakonito kupljen hotel Marjan navodno piše u dnevnik. Hr

Nevjerojatno da se ova dionica ne može odlijepiti od 400 kn.

Oko 390 je bila u vrijeme korone u 04/2022, i sad još uvijek ta ista cijena ?

Prije korone je bila na 550 kn, rezultati od tada sasvim dobri, i to svi segmenti.

A možda ode i niže od 400. Samo polako.

https://eho.zse.hr/fileadmin/issuers/ADRS/COI-ADRS-9e27e6d8c6c3dd1d6536cf20bdc79cf5.pdf

 

Zapravo je čudno što dionica nije već značajno skočila, jer izgleda imaju namjeru povlačiti vlastite dionice kao što to radi HT, a što bi dovelo do povećanja cijene.

gosp. Foruma ja uopće ne razumijem ovaj dopis Adrisa o zamjeni dionica sa nominalnom vrijednosti za one bez nominalne vrijednosti. Možete mi to pojasniti, možda ima i više forumaša koji ovaj dopis nerazumiju

plavi05, 07.09.2022. u 16:11

gosp. Foruma ja uopće ne razumijem ovaj dopis Adrisa o zamjeni dionica sa nominalnom vrijednosti za one bez nominalne vrijednosti. Možete mi to pojasniti, možda ima i više forumaša koji ovaj dopis nerazumiju

Daleko je jednostavnije povući vlastite dionice vez smanjenja TK ako su bez nominalnog iznosa, nego ako su sa nominalnim iznosom. Kad imaju nominalni iznos, onda je točno određeno u tome kolika im je nominala. To se može namjestiti da nakon povlačenja svaka ima veći nominalni iznos, ali čemu se maltretirati s time, pogotovo kad uzmemo u obzir da onda treba točno ‘namjestiti’ koliko temeljnog kapitala otpada na jednu dionicu, a da to bude okrugli broj pa postoje ograničenja u tome koje količine se mogu povući da sve štima.

Kad su dionice bez nominalnog iznosa, temeljni kapital može iznositi takoreći koliko god, samo ne smije podijeljen s brojem dionica davati broj manji od 10 jer mora biti najmanje 10kn TK po dionici..To zakonsko pravilo svejedno vrijedi. I onda glavna skupština ovlasti upravu da povlači vlastite dionice i ona to radi u količinama, iznosima i na vrijeme na koje je ovlaštena, bez novih sazivanja skupštine radi promjena u kapitalu društva. Sa sa svakim novim povlačenjem vlastitih dionica, povećava se udio temeljnog kapitala koji otpada na svaku nepovučenu dionicu.

točno, ali ste zaboravili da dolazi euro.

tvrtke moraju mijenjati statut i “složiti” novu nominalu. nisam našao konkretan zakon ili članak koliki je min iznos u eurima. a oni bez nominalne vrijednosti ne moraju vršiti nikakvu prilagodbu jer se ona vrši “automatizmom”.

randopph, 07.09.2022. u 17:41

točno, ali ste zaboravili da dolazi euro.

tvrtke moraju mijenjati statut i “složiti” novu nominalu. nisam našao konkretan zakon ili članak koliki je min iznos u eurima. a oni bez nominalne vrijednosti ne moraju vršiti nikakvu prilagodbu jer se ona vrši “automatizmom”.

 

Znate li kako će to ići provedbeno u startu?

Znam da vrijedi načelo kontinuiteta isprava pa tako i statuta dioničkih društava. Nisam to dovoljno izučavao jer nisam osjetio potrebe, ali to što kažete itekako ima smisla, pogotovo vezano uz aktualne norme ZTDa.

Pozdravi iz Rovinja od Agrokora do danas nikako da uđu u neku pozitivu.

Pozdravi iz Rovinja gdje turizam obara sve rekorde pa ruši u crveno i maistru i adris a ostale dionice iz grupe su ne likvidne. Dnevno. hr piše da je hotel Marjan izgrađen nezakonito. Ne daj Bože da to može biti kod nas. Iz Rovinja je nedugo došla i jedna službena vijest koju istina i bog mi dioničari ne razumijemo ali nije ni bitno jer ona i tako nije za nas. Haha ha uživajte u CRO

Maistra minus 5 crveno

Kaj je moguće da adris kupujemo po 350 kn a povlaštenu dionicu po većoj cijeni jer na redovnoj dionici je izgleda rasprodaja.

New Report

Close