ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

nadam se da će se i adris/maistra kao i valamar pronaći u ovome

https://novac.jutarnji.hr/aktualno/vlada-predlozila-izmjene-cetiri-turisticka-zakona-za-financijsko-rasterecenje-sektora/10163029/

https://novac.jutarnji.hr/rasprave-i-rjesenja/svatko-tko-u-ovako-teskoj-situaciji-kaze-da-zna-sto-tocno-radi-je-prepotentan/10161886/

Neto dobit iznosi 506 milijuna kuna, što predstavlja rast od 13,4 posto. Neto dobit nakon manjinskih interesa iznosi 402 milijuna kuna i 31 posto je veća od prošlogodišnje.


https://www.poslovni.hr/domace/adris-grupa-ne-otpusta-zaposlenike-menadzment-smanjuje-svoje-place-za-30-posto-4224627


 

za adris izgleda nema brige ni u zimi/ljeti jer i dalje dijele šakom i kapom


nadam se da će biti tako darežljivi i kod dividende a moguće je kada su sebi smanjili plače da nma srežu i dividendu o kojoj ni riječi 

Je li mi može netko objasniti kako točno funkcionira ovo s brendovima hotela?

npr. Hotel Sheraton je u vlasništvu HUP-Z, kakvu tu ulogu ima Mariott? Je li on ima ikakvog udijela u vlasništvu ili HUP-Z plaća da može nositi ime njihovog brenda ili?

tko komu tu plaća i zašto? kako to uopće funkcionira?

plavi01

mislim da valja pričekati konsolidirano. vrlo često je bilo bitnih ralika u brojkama. onda  će biti riječi i o divki ako je bude.

Stvarno je zanimljivo kako ovo uvijek blokiraju u rastu!

Uz book od preko 550 kn i stabilno poslovanje u svim uvijetma, ovdje se koplja lome oko prelaska 400 kn??!!

I uz to pad sa 500 na 300 a zna se da će utjecaj korone ovdje biti zanemariv.

Potencijal dionice ogroman, dividenda sad već preko 5% cijene dionice.

A svaki dan borba za tek par kuna rasta?? Pitam se samo dokle će to moći??

forumas., 07.04.2020. u 20:58

Stvarno je zanimljivo kako ovo uvijek blokiraju u rastu!

kako blokiraju kad je od cca 300 narasla na 400 kn!?

budapest !

U ovo doba lakše će proći kompanije koje imaju rezerve iz prošlih godina te one koje su svoje poslovanje diverzificirale- Adris/maistra-hupz-hotel marjan /Co/slov.osiguravatelj/cromaris/keš koji je u ova vremena kralj i nema promjena u planovima investiranja

objave li da će isplatiti dividendu keš osigurava adris/planove i do 2022 ma kakva vremena god bila

I iz Adriasa su upoznali tržište s novim odlukama koje će, tvrde,pozitivno utjecati na poslovanje povezanih društava, likvidnost i profitabilnost te dugoročnu održivost tvrtke u novonastalim okolnostima. Uz rezove na plaćama menadžmenta (-30%), na koje su se odlučili u sljedeća 3+3 mjeseca, glavna poruka tiče se zadržavanja svih radnika te nastavka planova investiranja.Kako se doznaje, riječ je o nastavku ugovorenih i započetih ulaganja u turizmu, odnosno na obnovi kampa u Rovinju i Vrsaru te Hotela Eden, ali i u Croatia osiguranju u kojem su u proteklom razdoblju investirali oko 100 milijuna kuna. U tijeku su i pripreme za projekte obnove hotela Panorama i Westin u Zagrebu od čega   također ne kane odustati.


Transparentnost je u krizi naročito tražena “roba”, mišljenje je koje povodom ovih kompanijskih priopćenja iznosi profesor Vinko Belak s Ekonomskog fakulteta u Zagrebu.


U svjetlu otegotnih činjenica kao što je povremeno npr. zamrla trgovina na burzi, manjak pouzdanih informacija koliko će kriza trajati te njezinog nedvojbenog utjecaja na rezultate, Belak napominje da će lakše proći kompanije koje imaju rezerve iz prošlih godina te one koje su svoje poslovanje diverzificirale, drugim riječima “nemaju sva jaja u istoj košari”.


Takav je slučaj Atlantica, s fokusom upravljanja na 10 do 20 određenih proizvoda unutar sektora hrane i pića koji imaju najbolju prođu, kao i Adrisa koji je uz turizam poslovanje reorganizirao napuštanjem duhanskog biznisa te ulaskom u još dvije propulzivne grane s CO-om i Cromarisom.


Ključna je dobra organizacija


U Atlanticu se slažu da je ključna poluga za prevladavanje ove krize vezana uz diverzifikaciju poslovanja, ali u kombinaciji s nekoliko čimbenika, među kojima se po njima izdvaja “dobra organizacija koja može u kratkom vremenu odgovoriti na promjene, fleksibilnost, i razmjerno visok stupanj digitalizacije procesa, što olakšava poslovanje u ovim uvjetima”.


https://www.poslovni.hr/burze/adris-zakida-menadzment-ne-i-ulaganja-atlantic-guraju-farmacija-argeta-i-kava-4225041











zvekir, 07.04.2020. u 22:09

 





forumas., 07.04.2020. u 20:58



 

Stvarno je zanimljivo kako ovo uvijek blokiraju u rastu!

 



 

kako blokiraju kad je od cca 300 narasla na 400 kn!?

Pa i nije baš neki rast, turisti porasli već 50 % od dna, a ovo uz ogroman book od 550 kn i stabilno poslovanje, te vjerojatnu dividendu uskoro, nije došlo ni do 400.

da, a koliko je teoretsko dno Adrisa, a kolika teoretska dna ostalih ‘čistih’ turista pa i Adrisove Maistre?

poštovani ja sam stvarno glupa klasa optimist

danas sam malo brljao po adris.hr gledajući kad  će biti izvješće/prošle godine 30.4.2019.pa sam i gle čuda pronašao i stranicu prijavite se na newsleter ako želite prvi saznati za naše obavijesti i ja kak sam već pomalo senilan upišem email adresu na predviđeno mjesto i gle čuda adris veli da sam već u evidenciji za primanje obavijesti.

i sad pitam se pitam gdje završavaju te obavijesti jer ja nikad nisam primio ni jednu obavijest o ničem.Nadam se da ono što već znaju dioničari koji rade u adrisu bar to objaviti i nama za 1.svibnja jer ove godine već su rekli nema ni graha u maksimiru.

pošto nema ni graha u maksimiru izgleda da ga neće biti ni u adrisu/co jer  i u:Sava Re očekuje pad operativnog prihoda između 5% – 7% i pad neto dobiti između 15% i 20%.

kak će se turizam/maistra/co a ribice su skupe za naše tržište pa nisam baš optimistićan pred 1.svibnja

forumas., 07.04.2020. u 20:58

Stvarno je zanimljivo kako ovo uvijek blokiraju u rastu!

Uz book od preko 550 kn i stabilno poslovanje u svim uvijetma, ovdje se koplja lome oko prelaska 400 kn??!!

I uz to pad sa 500 na 300 a zna se da će utjecaj korone ovdje biti zanemariv.

Potencijal dionice ogroman, dividenda sad već preko 5% cijene dionice.

A svaki dan borba za tek par kuna rasta?? Pitam se samo dokle će to moći??

 

utjecaj korone je ovdje vrlo prisutan i značajan, napomenut ću samo neke.

Cromaris- glavno izvozno tržište je Italija- izvoz u potpunosti stao

Maistra- u potpunosti stala, loša prognoza za sezonu

HUPZ- više manje u potpunosti stao, loša prognoza za sezonu

CROS- površ lošijih rezultata u najavi (zbog loše sezone) dogodio se i potres…nešto je ipak ljudi imalo osigurano objekata u CROS. Čisti gubitak.

SAVA RE- najavljuju značajan pad dobiti 15-20 %

 

Kako to vi tumačite da nema utjecaja povrh svega ovoga napisanoga?

https://novac.jutarnji.hr/aktualno/i-uz-mjere-koje-je-dosad-donijela-vlada-bez-posla-ce-ostati-40000-ljudi/10213003/turizam se strmoglavio/takva trenutno situacija/još i gorja u okruženju od kuda nam dolaze turisti

kinezi riješili stvar za tri mjeseca toliko treba i u  CRO/turizam će i strmoglavo i narasti

recesija završava sa V viktorijom čuvanjem najmlađih/najstarijih

hrvati se nisu bojali doći na more ni u stoljeću 7. pokažimo susjedima da na moru nema ljeti korone i otvorimo konobe i vikendice jer na zimu nam može lova ispariti u banci

Invest

 

Pokašavam približno izračunati koliki će minus Adris ostvariti u turizmu na način da sezone neće uopće biti. Prvo sam pogledao ukupne troškove prošle godine. Ukoliko nema sezone ti troškovi će biti bitno manji. Cromaris ima problema ali radi.

Cros nije gubitak nego ogroman amortizer za turizam i ostvariti će dobit. Sava u ovom trenutku nije bitna, tamo Adrs nije većinski ali firma će ipak ostvariti dobit, istina manju, kao i Triglav.

Ono što se zanemaruje je novčana pozicija Adrisa koja je dobrim dijelom i u obveznicama, međutim hnb i mirovinci će održati obveznice ipak stabilnima.

E sad, Adrs je na cijeni 380kn korigiran dvije mlrd kn, a vi procijenite koliki rizik to pokriva.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

https://www.rtl.hr/vijesti-hr/novosti/hrvatska/3800745/video-capak-pokopao-nade-za-turisticku-sezonu-pitanje-je-da-li-cemo-vanjske-turiste-pustiti/

po ovom šefu svi koji hoće uči u Cro moraju prvo u karantenu izgleda da bumo sad imali i čehe kao imigrante hahaha

New Report

Close