ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Opet ću napisati:uvijek gledajte kako je vani,kod nas dolaze isti trendovi,meni je ovo očekivano.U HR se na zdravstveno osiguranje troši 4.7% od ukupne premije neživotnih osiguranja.U EU 25%,po plaćama i standardu ih nažalost nećeno nikad stići ali po davanjima nažalost hoćemo.
Imamo omjer 1 penzioner na 1 radnik,liječenje je sve skuplje.Mi smo po dnu po davanjima,10 eura po glavi,u Nizozemskoj je 1000 eura.
I još nešto,najviše se osiguranja vani prodaje preko banaka,eto još jedan razlog zašto se ADRS i tu gura,ne treba zaboraviti ni na cash koji drži mislim još uvijek u ZABI,dio prodaje osiguranja CO će ići i preko ove banke.

"Only dead fish swim with the stream"

U biti,nije bas tako…nego je trziste sareno po pitanju kako se prodaju osiguranja. I trendovi nisu da banke preuzimaju primat. Nit to znaju prodavat, niti za to imaju vremena. Neka trzista su specificna kao sto pokazuju slike, pa se moze tako ciniti…ima ih jos al mi se ne da. Radim taj posao, pa to znam.

Nezivotna osiguranja, u koje spada i zdravstveno…u Francuskoj gdje se najvise prodaje preko banaka, banke imaju udjel mrsavih 12%.
Kod zivotnih su bolji jer se obicno trazi polica zivota kod uzimanja kredita. Inace, da oni prodaju police zivota bez kredita..ne bi prodali ni jednu… 🙂

To je irelevantan podatak. Puno je vaznije da ce ljudi morati uzimati te proizvode. Trend izdvajanja za zdravstvena osiguranja ce rasti. A kako ce se prodavati, to je najmanje bitno.

bigfoot
U HR se na zdravstveno osiguranje troši 4.7% od ukupne premije neživotnih osiguranja.U EU 25%,po plaćama i standardu ih nažalost nećeno nikad stići ali po davanjima nažalost hoćemo.

Volio bih da bude tako ali ovo mi je malo kontradiktorno mada mi je jasno što želite reči…
Reforme još nismo ni započeli pa po meni tek mnoge čeka novi pad standarda ali za kruh i zdravlje valjda će se naći novaca.
Ponavljam adris/co će valjda uspjeti dati bolje ponude pa će i mnoge firme ugovoriti zdravstvene preglede za svoje radnike kod CO

koji god kredit dižete u zabi morate uzeti Allianz osiguranje
gskg gura Allianz osiguranje za osiguranje zgrada
……

ZABA nudi i Croatia zdravstveno osiguranje,ali istina da najviše gura Alianz,to što ADRS ima tamo cash ima svoju težinu i ustupke ali naravno da to ne znači da drže monopol na ovu vrst usluge.

Da,udio prodaje u bankama je šaren i varira od države do države,ono bitno je da se u HR malo prodaje na ovaj način,kao što se vidi iz tablica,a najvažnije da će trend rasta biti nezustavljiv,tko se želi liječiti morat će odvojiti puno više nego sada na osiguranje,što opet ne znači da ćemo biti pri EU vrhu,barem se nadam,EU prosjek je ponavljam mnogo viši od našeg.

https://www.zaba.hr/home/gradjani/croatia-dopunsko-zdravstveno-osiguranje

"Only dead fish swim with the stream"

Sa Allianzom imaju ugovor. Croatia to nije imala.
Drugo, ovi u Zaba-i ljudima uzmu dosta zivotnih polica jednokratno, pa Allianz izgleda da ima veliku premiju.
Ali oni ce uskoro biti proslost. Jer Cro je, ne zlatna koka, vec platinasta koka.
Cro ce ih sve pregazit ko plitki potok…Cro im je pun pogodak

@bigfoot
Kako mislite, tko se želi liječiti?
valjda bi pitanje trebalo biti tko se treba liječiti?
eto ovo nije daleko od blogerovog komentara kako ne treba uvijek nečija korist biti na tuđu štetu, otprilike tako nekako
pa sad vas ja pitam ako je nešto dobro za Adris, u smislu zarade, onda to netko mora i platit, vrlo jednostavno, to je konstanta
pa ako imate recimo dvoje bolesne djece kao jedna naša istaknuta javna osoba, ne daj bože hospitalizacije! netko to mora pokriti



@bigfoot

Kako mislite, tko se želi liječiti?
valjda bi pitanje trebalo biti tko se treba liječiti?
eto ovo nije daleko od blogerovog komentara kako ne treba uvijek nečija korist biti na tuđu štetu, otprilike tako nekako
pa sad vas ja pitam ako je nešto dobro za Adris, u smislu zarade, onda to netko mora i platit, vrlo jednostavno, to je konstanta
pa ako imate recimo dvoje bolesne djece kao jedna naša istaknuta javna osoba, ne daj bože hospitalizacije! netko to mora pokriti

Don’t kill the messenger.

Moj komentar “tko se želi liječiti” odnosi se na ironiju da je i kod nas stigao hard kapitalizam,gdje onaj tko ima živi dok onaj tko nema…pa ovisi o nečijoj milosti,bez prava.
To je realnost jer zbilja neće imati tko plaćati preskupo zdravstvo,barem ne na način kao i do sad,u HR ostaju samo starci,izumiremo dok nam mladost bježi,čak bi to i prihvatio,i drugi imaju isti problem,mnogo bogatiji.Samo prije nego prihvatim želim da se racionalizira prekomjerna birokracija i korupcija u zdravstvu.Ako već platim želim vrhunsku uslugu,a ne da moj novac ide na administrativno osoblje koga ima više u bolnicama nego liječnika.Za početak.
Dalo bi se o ovome još puno pisati,ali da ne skrećem sa teme,mene kao dioničara interesira da zaradim ako mogu na onome što slijedi,liberizacija zdravstva će biti sa mnom ili bez mene,pa zašto ne iskoristiti to ako je moguće neposredno kroz ADRS,da nam barem pokrije osiguranje 🙂

"Only dead fish swim with the stream"

Naravno,uvijek ću biti za to da određene skupine građana i sva djeca imaju besplatno zdravstvo.Ali samo oni koji to zaista i trebaju jer ne mogu drukčije,bez muljanja kako to već ide po našem dobrom starom običaju..
Liberalizacija da,jer postojeći sustav ne odgovara nikome,no bogatima ni siromašnima ali da se uvede red i stroge kontrole.

"Only dead fish swim with the stream"

“Ovo %-tno povećanje dopunskog osiguranja će otići na krpanje rupa, usluga se neće uopće poboljšati, naprotiv birokracija bi se mogla i povećati.”

Nažalost istina,bez reformi nikakvo povećanje cijena i nameta nemaju smisla.Povećati namet može baš svatko.
Što se tiče ministra zdravstva,kažu da je dobar liječnik ali još kad je bio ravnatelj bolnice uspio je napraviti milijunske gubitke,a sad je ministar,mnogo zahtijevnija funkcija,što više reći nego da su i rijetki preostali optimisti u HR samo neiformirani.

"Only dead fish swim with the stream"



@bigfoot

Kako mislite, tko se želi liječiti?
valjda bi pitanje trebalo biti tko se treba liječiti?
eto ovo nije daleko od blogerovog komentara kako ne treba uvijek nečija korist biti na tuđu štetu, otprilike tako nekako
pa sad vas ja pitam ako je nešto dobro za Adris, u smislu zarade, onda to netko mora i platit, vrlo jednostavno, to je konstanta
pa ako imate recimo dvoje bolesne djece kao jedna naša istaknuta javna osoba, ne daj bože hospitalizacije! netko to mora pokriti

U kapitalizm nema trebaš
nego dali možeš platiti nažalost to je nama naša borba dala
zdravstvo i obrazovanje polako postaju skupe usluge,
plaće ostaju Rvatske s tvrdim R.

samo htjedoh reći da, ako smo se odlučili za kapitalizam, onda nema meki-tvrdi, ovakav-onakav
ako ćemo svesti cijenu zdravstenih usluga na tržišnu pa valjda paralelno treba i cijenu rada rasteretiti davanja koja tu ne spadaju, dakle maknuti 15,5% dopr. na plaću
npr. na prosj. bto plaću RH za siječanj ’16. (7.709 kn prema DZS) vam je dopr. za zdravstvo i ozljede ukupno skoro 1.200 kn
pa fina polica bi to bila premija za Adris (odnosno CO) jel? 😉
ali fina polica i za osiguranika
znači ili – ili, a ne da me ‘deru’ na više mjesta a ja vidio doktora nisam već godinama, uglavnom ga vidim kad odem djetetu po ispričnicu

New Report

Close