ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


http://zse.hr/userdocsimages/novosti/DbuxMsRh2McUpn8mKBdzHg==.pdf
nema ponude
Što bi značilo, vrijede one i više no što se trguju.

neće uvijek biti ovako.

To bi vam značilo da su postojeći dioničari uglavnom svjesni koliko ADRS vrijedi,tj više od trenutne cijene,ali nema dovoljno kapitala,svježeg novca da ga “gurne”,MCAP Adrisa je jednostavno prevelik za ovu našu burzicu,odnosno ne može se lako napucati kao neke druge.
Zato se nadam da ćemo zaista dočekati Londonsku burzu,tu vjerujem u rast.

"Only dead fish swim with the stream"

Ja mislim da je prica o londonskoj burzi i listanje na istoj samo prica da se sitnozubi prezivaci zadrze u toru. Da se i lzlista, tko bi trgovao dionicama Adrisa?

Pa i HT su bili tamo uvrstili kao i Inu i znamo kakav je bio interes? Nikakav. A i zasto bi nekome ajmo reci neka lokalna prica, iz medjunarodnog okruzenja, bila interesantna? Osim opet lokalnom miljeu.

Pliva je bila neka druga storija. I znacajem i kapitalizacijom i potencijalom, koji se eto nazalost, po dobro oprobanim rvackim uzusima i pravilima postupanja, nije realizirao.

Adris treba zaokret. Novi menadzement, novu viziju i novi razvoj, koji u sadasnjem odnosu snaga i vlasnistva, nema sanse da se razvije i materijalizira.


Ja mislim da je prica o londonskoj burzi i listanje na istoj samo prica da se sitnozubi prezivaci zadrze u toru. Da se i lzlista, tko bi trgovao dionicama Adrisa?

Pa i HT su bili tamo uvrstili kao i Inu i znamo kakav je bio interes? Nikakav. A i zasto bi nekome ajmo reci neka lokalna prica, iz medjunarodnog okruzenja, bila interesantna? Osim opet lokalnom miljeu.

Pliva je bila neka druga storija. I znacajem i kapitalizacijom i potencijalom, koji se eto nazalost, po dobro oprobanim rvackim uzusima i pravilima postupanja, nije realizirao.

Adris treba zaokret. Novi menadzement, novu viziju i novi razvoj, koji u sadasnjem odnosu snaga i vlasnistva, nema sanse da se razvije i materijalizira.

Dovoljno je da samo priča dobije obrise i eto ozbiljnijeg rasta cijene.
Pa kada dođe , ako dođe na LSE, pa neće ići po ovim cijenama sada, zna se kako se to radi.
Da ne bi većinski vlasnici, ujedno zaposlenici tvrtke sami sebe zakinuli?
Dakle apsolutno se ne slažem sa vama.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]



Ja mislim da je prica o londonskoj burzi i listanje na istoj samo prica da se sitnozubi prezivaci zadrze u toru. Da se i lzlista, tko bi trgovao dionicama Adrisa?

Pa i HT su bili tamo uvrstili kao i Inu i znamo kakav je bio interes? Nikakav. A i zasto bi nekome ajmo reci neka lokalna prica, iz medjunarodnog okruzenja, bila interesantna? Osim opet lokalnom miljeu.

Pliva je bila neka druga storija. I znacajem i kapitalizacijom i potencijalom, koji se eto nazalost, po dobro oprobanim rvackim uzusima i pravilima postupanja, nije realizirao.

Adris treba zaokret. Novi menadzement, novu viziju i novi razvoj, koji u sadasnjem odnosu snaga i vlasnistva, nema sanse da se razvije i materijalizira.

Dovoljno je da samo priča dobije obrise i eto ozbiljnijeg rasta cijene.
Pa kada dođe , ako dođe na LSE, pa neće ići po ovim cijenama sada, zna se kako se to radi.
Da ne bi većinski vlasnici, ujedno zaposlenici tvrtke sami sebe zakinuli?
Dakle apsolutno se ne slažem sa vama.

lp
[/quote]

Pa ne moras se slagati. To je i ocekivano jer gledas sve velikim ocima, malenog vodozemca iz lokalne bare.

Jedini tko ima potencijal da nesto napravi u Londonu je Ivica Todoric sa Agrokorom ili njegovom prehrambenom odnosno trgovackom divizijom kroz dokap ili neku vrst sekundarne ponude. Mozda, ali samo mozda i uvjetno Tedeschi sa Atlanticom. Sve ostalo je zasad krecenje za dzaba.

Adris treba ozbiljnu promjenu, kvalitetne strateske investicije i srednjorocni te dugorocni plan kojem je okosnica iskorak prema novim biznisima i trzistima. Ovo sto sad imamo je nazalost jos uvijek jedna prilicno uspjesna prica (za nase uvjete, ponajvise zbog nekdasnjeg monopola), al van hrvatskih okvira, ona nema znacaja.

Ne zaboravite da su stranci već pokušali preuzeti ADRS,dakle interes postoji,tu je i turizam čija je vrijednost sve veća,posebno dok je situacija u Tunisu,Turskoj,Egiptu sve gora,kapital traži nove prilike ,ne spava.
Da mislim da ADRS vrijedi koliko i HT ili INA onda bi kupovao i te dionice,ali ne mislim,bez obzira gdje bile izlistane,tu ili u Londonu.Vjerujem da će i vani ADRS dobro proći,osim ako u međuvremenu i tu ne dođe do rasta.

"Only dead fish swim with the stream"

Meni se čini da su neki ipak teškom mukom shvatili da je na P-A dividendni prinos puno veći pa zauzimaju pozicije pred najavu dividende i da ovakav nesrazmjer u cijeni između P-A i R-A ne drži vodu niti je realan…

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.




Ja mislim da je prica o londonskoj burzi i listanje na istoj samo prica da se sitnozubi prezivaci zadrze u toru. Da se i lzlista, tko bi trgovao dionicama Adrisa?

Pa i HT su bili tamo uvrstili kao i Inu i znamo kakav je bio interes? Nikakav. A i zasto bi nekome ajmo reci neka lokalna prica, iz medjunarodnog okruzenja, bila interesantna? Osim opet lokalnom miljeu.

Pliva je bila neka druga storija. I znacajem i kapitalizacijom i potencijalom, koji se eto nazalost, po dobro oprobanim rvackim uzusima i pravilima postupanja, nije realizirao.

Adris treba zaokret. Novi menadzement, novu viziju i novi razvoj, koji u sadasnjem odnosu snaga i vlasnistva, nema sanse da se razvije i materijalizira.

Dovoljno je da samo priča dobije obrise i eto ozbiljnijeg rasta cijene.
Pa kada dođe , ako dođe na LSE, pa neće ići po ovim cijenama sada, zna se kako se to radi.
Da ne bi većinski vlasnici, ujedno zaposlenici tvrtke sami sebe zakinuli?
Dakle apsolutno se ne slažem sa vama.

lp
[/quote]

Pa ne moras se slagati. To je i ocekivano jer gledas sve velikim ocima, malenog vodozemca iz lokalne bare.

Jedini tko ima potencijal da nesto napravi u Londonu je Ivica Todoric sa Agrokorom ili njegovom prehrambenom odnosno trgovackom divizijom kroz dokap ili neku vrst sekundarne ponude. Mozda, ali samo mozda i uvjetno Tedeschi sa Atlanticom. Sve ostalo je zasad krecenje za dzaba.

Adris treba ozbiljnu promjenu, kvalitetne strateske investicije i srednjorocni te dugorocni plan kojem je okosnica iskorak prema novim biznisima i trzistima. Ovo sto sad imamo je nazalost jos uvijek jedna prilicno uspjesna prica (za nase uvjete, ponajvise zbog nekdasnjeg monopola), al van hrvatskih okvira, ona nema znacaja.
[/quote]

Da, moguće, pogledajmo ipak tvojim očima, nekoga tko ipak realno procijenjuje situacije na ZSE, recimo JDPL , nadam se da očinisu ispale od 100 kuna drukanje, a trenutna cijena 16 kuna. Ne valja Adris naravno, treba naći dionice sa što većim gubicima i što manje casha naravno bez dividende, tada je igra zagarantirana kao i push-ing.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Smijesno kako vi ne razumijete ni biznis ni rast. Ne znam kakve veze ima Jadroplov a vrednovanjem Adrisa i potencijalom koji vodstvo kompanije ne zna iskoristiti. Jadroplov je zrtva globalne krize u prijevozu rasutih tereta i loseg vodjenja kompanije u drzavnom okrilju. K tome, Jadroplov je spekulacija i moje komentiranje Jadroplova je iskljucivo zbog postojanja organizirane ekipe koja je s jednim losim konzultantom preko medija servirala price s ciljem preuzimanja kompanije kroz dokap po tasa presniskoj cijeni. Nazalost, kriza i vozarine su ucinile svoje i Jadroplov i Atlantska i mnoge druge kompanije nasle su se pred propascu. Ako te bas zanima, trenutni je OPEX Jadroplova nizi od spot vozarina za tu vrstu brodova ili negdje na toj razini, medjutim problem je visok dug koji prijeti bankrotu. Slicna je situacija u Atlantskoj, zapravo i gora, zanemarimo li cinjenicu da su oni u dobrim godinama uspjeli kupiti dosta imovine koju sad rasprodaju da bi osigurali novcani tok za tekuce poslovanje. No, to su specificne ciklicne kompanije koje nemaju veze s Adrisom. Ako ti je cilj mene prokazivati i stigmatizirati onda si na zlu tragu. Tema je Adris i drzi se nje.

Kompanije se ne listaju na velikim burzama samo da bi se fer vrednovale, jer to je ionako jednokratan dogadjaj. Nego da bi pokazale i demonstrirale poslovni model te ga u stvarnosti i operacionalizirale, a koji im moze osigurati odrzivi rast i mogucnost prikupljanja novog kapitala za sirenje, kako organsko, tako i poluzno, putem akvizicija.

U takvoj varijanti, ako i kada je kompanija uspjesna u tom modelu, cijena joj moze narasti, dva, tri, pet ili deset puta, a ne 20-30% i onda zapasti u ambis nelikvidnosti i stagnacije. Ja jos uvijek ne vidim da Adris odnosno njegovo vodstvo ima ambicije, model, iskustvo, ni znanje da napravi takav iskorak i od lokalne price postane nesto sire i vece, s mnogo vecom vrijednoscu no sada. I dalje je to igracka odabranih koji su sve sile uprli da tako i ostane i da oni nastave dobro utabanim stazama izgradnje monumentalnih zgrada i kvazifilantropske ostavstine.

Da se razumijemo, nadam se da ce se takva situacija promijeniti u dogledno vrijeme i da ce Adris biti predmet interesa stranih ulagaca, ovdje, u Londonu ili na nekoj trecoj, mozda primjerenijoj burzi trenutnoj velicini kompanije.

pa i godina 2018 izlazak na londonsku burzu nije bez veze odabrana za adris
vidite da i Agrokor čeka najbolji momenat pa kada izađu na London a vjerujem da će biti i na ovoj zse/ujedinjenje bit će to znak i za oporavak naše burze pa se nadam boljim danima a očekujem da će i naše
perjanice napraviti konsolidaciju/akviziciju

ne valja ovo što radi AV. Hoćeš nećeš adris je stavio čitavu burzu na čekanje jer se ne zna hoće li kupiti/napraviti akviziciju.Ne zna se najava za 2016 nakon izvješća,nezna se dividenda. a od toga zavise mnogi slijedeći potezi koje ćemo napraviti.Ubrzaju li se potezi o kojima se špekulira stvari bi se mogle pokrenuti na TK.Pogledajte samo naslove u stupcu desno a jedan:Adris investira više od četiri milijarde kuna. očekuje ipak još neke najave.
Špekulaciju da kupuje LRH adris je opovrgnuo.
Kad se adris oglasi vjerujem da će nastati živost na burzi jer ovako vlada neizvjesnost a mnogo love je u igri.

New Report

Close