ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Održivi razvoj , vam je akronim ili novogovor neosocijalista i " reformiranih " komunista , koji više ne mogu gurati (jer je to pregaženo ) socijalističku dogovornu ekonomiju i samoupravljanje a mrze iz dna duše liberalni kapitalizam iliti ga slobodno tržišno natjecanje ( koje generira visoke stope rasta i napredak u svim područjima ) , pa sada pokušavaju podvalit taj " održivi razvoj " koji u prenesenom značenju znači , stagnaciju a u najboljem slučaju spor rast i napredak .

znači vi billa gatesa nazivate neosocijalistom i reformiranim komunistom koji mrzi liberalni kapitalizam i slobodno tržišno natjecanje? zanimljivo…
[/quote]

Pa vidim da očito niste upoznati s činjenicom da je Bill Gates jedan od većih apologeta održivog razvoja i da stalno o tome govori.

Kakve veze Bill Gates ima sa ovim što sam napisao !?
[/quote]

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort



Održivi razvoj , vam je akronim ili novogovor neosocijalista i " reformiranih " komunista , koji više ne mogu gurati (jer je to pregaženo ) socijalističku dogovornu ekonomiju i samoupravljanje a mrze iz dna duše liberalni kapitalizam iliti ga slobodno tržišno natjecanje ( koje generira visoke stope rasta i napredak u svim područjima ) , pa sada pokušavaju podvalit taj " održivi razvoj " koji u prenesenom značenju znači , stagnaciju a u najboljem slučaju spor rast i napredak .

znači vi billa gatesa nazivate neosocijalistom i reformiranim komunistom koji mrzi liberalni kapitalizam i slobodno tržišno natjecanje? zanimljivo…
[/quote]

Kakve veze Bill Gates ima sa ovim što sam napisao !?
[/quote]

Pa vidim da očito niste upoznati s činjenicom da je Bill Gates jedan od većih apologeta održivog razvoja i da stalno o tome govori.

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

Jao si ga adrisu ako je ledo garancija za 120 M eura koji su pod rezervacijama
http://www.seebiz.eu/ledo-izdao-jamstva-u-korist-agrokora-u-iznosu-od-18910930232-kuna/ar-156739/
Dali će novo osnovana udruga malih dioničara adrisa postići transparentnost adrisa/AV




Održivi razvoj , vam je akronim ili novogovor neosocijalista i " reformiranih " komunista , koji više ne mogu gurati (jer je to pregaženo ) socijalističku dogovornu ekonomiju i samoupravljanje a mrze iz dna duše liberalni kapitalizam iliti ga slobodno tržišno natjecanje ( koje generira visoke stope rasta i napredak u svim područjima ) , pa sada pokušavaju podvalit taj " održivi razvoj " koji u prenesenom značenju znači , stagnaciju a u najboljem slučaju spor rast i napredak .

znači vi billa gatesa nazivate neosocijalistom i reformiranim komunistom koji mrzi liberalni kapitalizam i slobodno tržišno natjecanje? zanimljivo…
[/quote]

Kakve veze Bill Gates ima sa ovim što sam napisao !?
[/quote]

Pa vidim da očito niste upoznati s činjenicom da je Bill Gates jedan od većih apologeta održivog razvoja i da stalno o tome govori.

Upoznat sam sa činjenicom šta Bill Gates zagovara , , ali ja nisam pisao o njemu već o tome što ” održivi ” razvoj jest . A pitao bih Billa Gatesa bi li to zagovarao na početku poslovnog uspona !?

[/quote]

Najvećoj tvrtki za za uzgoj bijele ribe, Cromaris sa sjedištem u Zadru, koji posluje u sklopu Adris grupe, isplaćeno je 18.5 milijuna kunapoticaja.

Izašao danas iz Adrisa. Ostvario pristojnu zaradu, ali me brine situacija oko agrokora i izloženost adrisa u cijeloj priči. Svima hvala na odličnim komentarima i informacijama. Puno sreće i mudrosti.

teške muke za adris pred skupštinu ako je ledo pokriće za adrisovu rezervaciju

Agrokorovi dugovi mogu biti podmireni iz budućeg poslovanja ili prodajom imovine. Kako je sve izglednije to da Agrokor kao koncern neće opstati, za uspješnost naplate ključna će biti prodaja imovine, odnosno vlasničkih udjela u sastavnicama koncerna.

Tako će se i zlatne koke Ledo i Jamnica, ali i sve druge, manje atraktivne kompanije, prije ili kasnije naći na bubnju.
No prije prodaje morat će se riješiti problem izdanih jamstava jer opterećene njima te kompanije zapravo ništa ne vrijede. Stoga će kreditori u vlastitom interesu morati povući jamstva kako bi brže i jednostavnije namirili svoja potraživanja.

Čisto je nepojmljivo, da novac Adrisa u takvim količinama , nije bio predmetom jamstava za Agrokor???

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Prema podacima iz izvješća, zaključno s 31. ožujka 2017. godine pojedinačno najveći ne-bankovni kreditor Agrokora bila je Adris Grupa s 967 milijuna kuna

vladin povjerenik
Prema podacima iz izvješća, zaključno s 31. ožujka 2017. godine pojedinačno najveći ne-bankovni kreditor bila je Adris Grupa sa 967 milijuna kuna, a najveći neosigurani bankovni zajmodavac Sberbank s 8,16 milijardi kuna.

a što je sa ostalim djelom rezervacije?

Za visinu duga smo otprilike znali (fali doduse jos oko 200 milijuna iz rezervacije ako se ne varam), ono sto ne znamo je sto su bila jamstva za to.

Kada je skupstina uopce? Bit ce paljbe tamo po odboru…

Moje glasno razmisljanje trenutno je, je li dionica odradila svoj pad ili ce biti toga jos. P serija je dosta los performance imala od pocetka godine, dok R i ne bas.

http://zse.hr/userdocsimages/stjecanje_otpustanje/ADRS_stjecanje_otpustanje_2017__3052017160936.pdf

http://zse.hr/userdocsimages/stjecanje_otpustanje/ADRS_stjecanje_otpustanje_2017__3052017161159.pdf

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

Koji CAR, kupio >8000 komada po cijeni maltene 100kn nižoj nego na ZSE…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Ma, 200kn nize za redovnu (vrijedniju-o pohlepo ima li ti kraja)
i 100kn za povlastenu,pazi 1 kom.Izgleda da hoce covjek malo po malo privatizirat firmu i na papiru,u kojoj se ionako vec ponasa kao jedini vlasnik.


Koji CAR, kupio >8000 komada po cijeni maltene 100kn nižoj nego na ZSE…

Kak, 100? 200 na redovnima… po 392… ccc, koji lik…

A uzeo je i jednu povlaštenu po 345,53!

New Report

Close