ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Za sve one koji glorificiraju R-A dionicu koja uistinu jest dosad bila u fokusu, sad će se opet vidjeti njen glavni nedostatak: likvidnost nikakva.
Kad uđeš s većom količinom, teško ćeš više lako van.
Zato treba biti uvijek oprezan s njom.

A što se tiče P-A, likvidnost uvijek bila odlična, potencijal strašan, cijena niska!

Svatko neka odluči sam koja mu se čini boljom opcijom.

ivane
projekcije su za godinu dana.

MI koji smo u R niti ne planiramo izlaziti preko burze :), no da P postaje sve zanimljivija za dodati ju u portfelj

...

Je li se možda kome učinilo da je ovaj jutrošnji kupovni nalog trebao biti možda zapravo prodajni???

Nije ni ovako pogriješio, samo je mogao proći malo jeftinije (:

hm jel ovo novi bust za R-A

http://www.glasistre.hr/vijesti/pula_istra/pokusaj-neprijateljskog-preuzimanja-adrisa-511784

Ako žele skupo prodati svoju kožu, neka daju pravo glasa P-A dionicama. Dakako, neprijateljsko preuzimanje obično je vrlo prijateljsko prema malim dioničarima.

nema od toga ništa jer: 1. neprijateljsko preuzimanje nije moguće nego samo u dogovoru s najvećim dioničarima, ali… – 2. glavonje u adrisu predobro žive od dividende i položaja u kompaniji da bi im opcija prodaje dionica bila zanimljiva, tj. novcem od prodaje ne bi si omogućili nešto bitno više od onoga što si već sad mogu priuštiti (jer mogu sve), a prodajom bi izgubili i pozicije malih bogova u rovinju i istri….

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

Da, belupo, zato se i zove neprijateljsko preuzimanje, zato što se zasniva na dogovoru. [emo_smijeh]

Mogao bi raditi kao burzovni analitičar za Modru lastu…

Ponovi, Mario, ali brzo, možda je admin na gablecu. [emo_smijeh]

prema tekstu ispada da je “Vlahović kamp” to plasirao u javnost.

Srećom burza je mjesto demokracije, kako za njega tako i za sve dioničare.

ako će se J&T isprsit sa cijenom, postojeći dioničari slobodno mogu izaći sa protuprijedlogom …

Prije nekoliko mjeseci pisao sam o ovome na temi Maistre. Doduše, imao sam informaciju da se radi o Amerima a ne o česko-slovačkom fondu kako se navodi u članku.
Interes stranih fondova može samo pridonijeti ionako već respektabilnom ugledu Adrisa, a ugled Plinia nema potrebe ni komentirati.
Dovoljno je reći kako njegova firma Mon perin d.o.o. već godinama naplaćuje ulaz na divlju plažu u Balama. Sramota!

A od preuzimanja uvjeren sam, neće biti ništa.

Mensečini da smo mi hrvatski berzovni ulagači toliko svikli s depresijom da nam uopć nije čudno kad je nešto podcijenjeno 50%. Toliko smo malodušni. I onda dođe stranac i veli: Gle, pa ovo je turbo jeftino. A mi mu kažemo: Da, ali tko ima sto tisuća kuna da to kupi… Zašto bi netko za 4 kupio ono što vrijedi 6, pitaju se hrvatski berzovni ulagači. Sveopća belupizacija berze. [emo_smijeh]

@Leb svaka čast!O tome govorim.Ima love ko pljeve ali firmi kao adris nema.I to još sa ovakvim fundamentima i portfeljem!

OŠ NEŠ BANGLADEŠ!


Da, belupo, zato se i zove neprijateljsko preuzimanje, zato što se zasniva na dogovoru. [emo_smijeh]

pogledaj vlasničku strukturu R-A, ugovore najvećih vlasnika R serije pa će možda i tebi napokon postati jasno zašto neprijateljsko preuzimanje adrisa NIJE moguće! ako i dalje ne uspiješ shvatiti, okani se burze

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

@belupo nisi upravu!
Za kontrolni paket treba još jako malo prije nekoliko dana netko je tu izračunao cca 100.000 kom.
Potražite bila je dobra diskusija!
Ako se priključe i fondovi stvar je rješena…Sa malo para možete kontrolirati puno para+portfelj…(kod adrisa)
A ako se fondovima obeća izdašna dividenda jer dugo su čamili unutra godinama za par kuna.
Belupo povežite 2+2

OŠ NEŠ BANGLADEŠ!

New Report

Close