ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

U Ninu velika nova investicija Cromarisa ‘teška’ 132 milijuna kuna

FOTO: Velika nova investicija Cromarisa, trenutno najveća u domaćem ribarstvu

otvorena nova investicija
http://www.seebiz.eu/otvoreno-novo-cromarisovo-mrjestiliste-u-ninu-vrijedno-130-milijuna-kuna/ar-120349/

Kao što vidite adris preko maistre kupio palaču Pali u Dubrovniku od Hpošte
a CO učestvuje u dokapitalizaciji HPB.Iako se s državom ne isplati tikve saditi
u ovu investiciju Adrisa ipak vjerujem jer u njoj učestvuje ozbiljni privatni kapital Agrokora,CO,Euroherza,a i mirovinski fondovi.Izgleda da će privatni kapital imati učešće preko 30%.Vlasnička struktura bi trebala biti poznata do kraja mjeseca.HPB ima dosta nekretnina a vidjeli smo kroz restrukturiranje CO
kako se brzo i uspješno mjenja poslovanje CO pa vjerujem da će tako biti i sa
HPB.

gospodo jel vam sjela divka na PBZ ?

[i]But [b]the state[/b] lies in all the tongues of good and evil; and whatever it says it lies; and whatever it has it has stolen.[/i]


gospodo jel vam sjela divka na PBZ ?

Meni je sjela.

Ali to je zato što ja živim u budućnosti. Ako je kod tebe datum 22. 9. obrati se kapetanu Pikardu da te beama u prvog listopada pa će i tebi sjest dividenda.



gospodo jel vam sjela divka na PBZ ?

Meni je sjela.

Ali to je zato što ja živim u budućnosti. Ako je kod tebe datum 22. 9. obrati se kapetanu Pikardu da te beama u prvog listopada pa će i tebi sjest dividenda.
[/quote]

ajoj mamlaza, sori 😀

Ali da, Engage do listopada, zse u prisilnu hibernaciju.

[i]But [b]the state[/b] lies in all the tongues of good and evil; and whatever it says it lies; and whatever it has it has stolen.[/i]

Dividenda sijeda 01.10 svima koji na vrijeme dostave podatke ADRSu…Ako ste vec primali dividendu od ADRS prije onda ne moate ponovno slati podatke

...

Da li sjeda cijela divka ili umanjena za porez/prirez

Moje skromno misljenje je da ce dionice Adrisa nakon prodaje duhanskog dijela generirati daleko manju dobit.
Unatoc dobre “cash pozicije”profitabilnost dosadasnjih i potencijalno novih akvizicija je upitna .
Po menu,slijedece najmanje dvije godine dionice ce imati “silaznu putanju”!
To je dakako samo moje skromno misljenje,a trziste CE pokazati jesam li u pravu.
Pozzz

Vlahović: Marikultura ima budućnost, privlačimo i stranu poslovnu javnost

Adris grupa je Cromaris preuzela 2009. i otad je u tvrtku ukupno investirano više od 560 milijuna kuna. Proizvodnja je u proteklom razdoblju bilježila godišnje prosječan rast od 40 posto, a čak 70 posto uzgojene ribe završavalo je u izvozu, najviše na talijanskom tržištu. U portfelju tvrtke četiri su mrijestilišta koja su 2009. ukupno proizvela milijun kilograma mlađi orada i brancina. S novom investicijom proizvodnja se diže na šest milijuna, a u 2018. će iznositi 10 milijuna kilograma te dosegnuti količinu koja Cromarisu jamči dugoročan i održiv razvoj.

Vlahović: Marikultura ima budućnost, privlačimo i stranu poslovnu javnost

Adris grupa je Cromaris preuzela 2009. i otad je u tvrtku ukupno investirano više od 560 milijuna kuna. Proizvodnja je u proteklom razdoblju bilježila godišnje prosječan rast od 40 posto, a čak 70 posto uzgojene ribe završavalo je u izvozu, najviše na talijanskom tržištu. U portfelju tvrtke četiri su mrijestilišta koja su 2009. ukupno proizvela milijun kilograma mlađi orada i brancina. S novom investicijom proizvodnja se diže na šest milijuna, a u 2018. će iznositi 10 milijuna kilograma te dosegnuti količinu koja Cromarisu jamči dugoročan i održiv razvoj.

Cromaris se definitivno ne mora brinuti za budućnost jer susjedi Talijani godišnje pojedu 100.000 tona orade i brancina i najveće su svjetsko tržište za tu vrstu ribe (30 % svjetske potrošnje..) Cijela današnja proizvodnja Cromarisa je par posto od toga, da ne spominjemo šire europsko tržište. Mrijestilište je tek prvi korak i temelj za povećanje proizvodnje, mislim da sam negdje pročitao da im je prvi strateški cilj oko 10.000 tona na godinu, a i ta koičina koja je 2,5 puta veća od sadašnje kad se stavi u kontekst potreba tržišta nije ništa posebno ( znači u ovoj branši potencijal za razvoj je doslovno ogroman, a plus im je i to da EU potiče smanjenje klasičnog ribolova kočama..)Dugo pratim Cromaris i mislim da je savršena sastavnica u portfelju ADRIS-a. Slijedeća bitna stvar koja će biti značajna za ADRIS je prodaj Triglava i ako tu akviziciju i spajanje s CO uspije realizirati, to će biti savršenstvo za dionicu ( ovdje pretpostavljam da će ADRIS konsolidirati tržište osiguranja u regiji pa kroz 5-10 god prodati nekom velikom osiguravatelju..)

Cromaris je dobar ali premali dio grupe,ipak na duži rok,odnosno 2020 g trebao bi po projekcijama donositi 76 milijuna kuna.
O distribuciji zaista ne treba brinuti,a ni o kvaliteti,i danas imam za ručak njihove orade. [emo_smijeh]

"Only dead fish swim with the stream"

Definitivno pojedinci ne razlikuju kruške od jabuka.
Duhanski biznis je generirao veliku dobit, no on je vrlo povoljno prodan, a to je biznis koji je bio u slobodnom padu, a toga se po svim pravilima uspješnog poduzetništva treba rješavati! I riješili su se, a zauzvrat su dobili lovu na račun i pomalo je ulažu, i to vrlo vrlo pametno. Prvo kupe nekretninu u Dubrovniku na fenomenalnoj poziciji sa još boljim potencijalom, te ulože novce u Cromaris, koji raste ekstremnom brzinom i malo po malo se pretvara u velikog igrača. Samo zamislite koliko je vrijednost Cromarisa porasla ovim ulaganjem, za piuno veći iznos nego što je samo ulaganje. A Cromaris je u konstantnom razvoju i vrijedi jako puno.. Pogledajte vrijednost stranih al pari kompanija..

i ova cijena od 330 kn, po kojoj se sada može kupiti, je zaista vrlo povoljna, uzimajući u obzir koliko se s tom dionicom vrijednosti dobiva. Sad, zašto ju je tržište tako drži, to je već neki drugi problem, to je problem čitavog našeg tržišta.
Ja sam se stavio na kupnju, nadam se da će još tko tako povoljno prodat..


nadam se da će još tko tako povoljno prodat..

Daj Bože!!!

New Report

Close