ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


premladi ste i naivni kolege – ne možete ni pojmiti koliko ima istine u privatizaciji ZABE, TDR-a i ulogama zvučnih tobože sposobnih likova. Dnevno tek sada nešto o tome piše a ja sam to znao tada. Samo se o tome nije smjelo niti šaptat a kamoli pisat. Imajte si i dalje ADRIS, ja sam ga prodao po 605 daleke 2007. A drugo mišljenje i kolegu VDT nemojte vrijeđat.

Ako imate kakvih saznanja prijavite!

Neka institucije rade svoj posao!!!

OŠ NEŠ BANGLADEŠ!

Referencirati dnevnohr kao vjerodostojan izvor? Sto je sljedece, news-bar sekcija za investitore?

...


Referencirati dnevnohr kao vjerodostojan izvor? Sto je sljedece, news-bar sekcija za investitore?

Ne ja se informiram NET.hr za sve investicije!

OŠ NEŠ BANGLADEŠ!

Mario, pa zar ne znaš da Paško već desetak godina s debelom knjigom dokaza obilazi institucije http://zabaraba.com/Hpasko.html
uglavnom, kad je Frano prodao sve svoje po 12.800 kn/kom, istoga momenta sam i ja izletio iz dionica ZABE. Čim je Ante odbio ponudu da po 450 kn/kom proda duhanski dio i ja sam izašao. Jer ne vjerujem u lovačke priče i bajke.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

@Mario44
ako bi institucije kod nas radile svoj posao, mogli bi odmah primjeniti mađarski model ograđivanja granica i nitko nikuda

kakva su ovo natezanja na ovoj temi. iskreno ne razumijem bas motive, a niti što pjesnik zaista hoće reć. Moje mišljenje je da je ovo vrlo sigurna dionica sa stabilnim i perspektivnim poslovanjem, sa puno casha na računu, i za koju se ne treba zamarati svakodnevnim promjenama cijene, a da i ne spominjem izjavu “tone kao kamen” koja bi bila smiješna da nije tragična uzimajući u obzir rast cijene u zadnjih pola godine.
ja sam vrlo involviran u ovu dionicu, stoga možda nisam najobjektivniji, no za razliku od nekih to bar pokušavam biti, a vi prosudite sami!

Pozdrav
Zanima me dali je već isplaćena redovna dividenda ADRS-P-A 10KN navodno je trebala biti isplačena do 28.07.2015.?

Hvala

LP


Mario, pa zar ne znaš da Paško već desetak godina s debelom knjigom dokaza obilazi institucije http://zabaraba.com/Hpasko.html
uglavnom, kad je Frano prodao sve svoje po 12.800 kn/kom, istoga momenta sam i ja izletio iz dionica ZABE. Čim je Ante odbio ponudu da po 450 kn/kom proda duhanski dio i ja sam izašao. Jer ne vjerujem u lovačke priče i bajke.

Dragi moj kolega vodoinst pustite vi Paška i ja i Vi znamo da smo mali mišići u cijeloj priči.Ja gledam samo da kad režu sir da uzmem par svojih mrvica!

Što je Ante dobio; pustite sad priče, činjenica je da se na Adrisu moglo zaraditi i još uvijk može!
Cijena dionice ide prema gore; takav je trend i niti Ja, niti Vi to nemožemo zaustaviti.

Možda bolje da komentiramo oko 12 mjeseca?

Ako se slažete?

Mislim na cijenu??

OŠ NEŠ BANGLADEŠ!

Samo bih još odgovorio cijenjenom kolegi pod nikom betlord…
Poštovani kolega, ponavljam da cijenim kad se komunicira na kulturnoj razini i kada se ne djeli mišljenje. Vi definitivno spadate u tu skupinu i to mi je drago…
Nema potrebe spominjati situaciju od prije godinu dana. Zašto onda ne spomenete da je 2007. bila 600 kn ? Ili da vidimo koliko je vrijedila u doba Austrougarske kad je Beč pozivao turiste na “svoje” more ? Naravno da govorimo o trenutnom trendu. Dakle u prethodnih nekoliko dana cijena tone. Samo sam izrazio svoje mišljenje da sam iznenađen jer je dividenda za posjedovanje dionice zaista neuobičajno velika.
I – nisam mislio da će slijedeći tjedan vrijediti 500,00 kn.
To je to…
Srdačan pozdrav, drage kolege !

Slažem se, da će cijena jače potegnuti gore kada se Ante povuče u sjenu. Potencijal je neupitan, ali…..tko zna, možda se Ante samo slika za novine i TV a mlade snage osmišljavaju nove strategije razvoja. To bi bilo dobro

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]


Slažem se, da će cijena jače potegnuti gore kada se Ante povuče u sjenu. Potencijal je neupitan, ali…..tko zna, možda se Ante samo slika za novine i TV a mlade snage osmišljavaju nove strategije razvoja. To bi bilo dobro

pa vjerujte mi to i je istina. Ante, kao i cijela njegova obitelj, nije sklona prevelikom medijskom eksponiranju koliko god to zvuči sada čudno ali je istinito! I, za razliku od nekih drugih velikih poduzetnika, Ante zna kada kome trebati pružiti priliku i prepustiti komandu, a on kao pametni gazda prati sve sa strane!
Politike ima, a i uvijek će je i biti u tako velikim firmama i sustavima, što i nije na odmet.
Njihov program zapošljavanja Budućnost u Adrisu je provjereno vrlo pozitivna, nema pogodovanja već se traži isključivo kvalitetan kadar. I, skidam im kapu na tome i nadam se da se ne varam!

vodoinst
i ja sam je prodao 2007. po 58x,xx kn! ali ću je slijedeće godine po 620+ kn[emo_cool][emo_euro][emo_kuna]

Molim da se prestane sa besmislenim prepucavanjima…

Do kada se PBZ mora riješiti povlaštenih dionica i koliko ih još mora prodati ??

Prošli tjedan je PBZ prodao čak 6 000 P-A !!


Poštovani kolega plavi,
ma pogriješio sam… Dionica ustvari raste. Nije mi jasno kako to prije nisam vidio ali, srećom, Vi ste mi otvorili oči. Dakle dragi prijatelji, pogriješio sam – dionica ne tone kao kamen. Ona ustvari raste ! Evo i danas isto raste… Bio sam slijep kod zdravih očiju pa sam zato i pisao gluposti…
E stvarno nevjerovatno…

Dakle ovo sada više nema veze sa burzom, već sa općim razumijevanjem i hrvatskim jezikom.

Idemo onda ovako:

Jesam li se ja referirao da pišete glupost zbog toga što ste napisali da skrbnički računi imaju za prodati milijarde kuna Adrisa? Čak sam vam samo taj dio posta izvadio, ostatak posta ne citiravši.Pa vam potom pojasnio da se radi o zbirnim skrbničkim računima gdje netko kupuje a netko i prodaje?

JESAM

Jeste li vi u ovome postu svoju vlastitu nesposobnost da prihvatite kada ste pogriješili i zahvalite kada vas netko nećemu želi naučiti, zamijenili izvlačenjem na način da se referirate na nešto što ja uopće nisam u postu naveo da je glupost? Konkretno pad cijene?

JESTE

Da li u hrvatskom jeziku isto značenje ima pad cijene određene dionice i prodaja dionica od strane skrbničkih računa?

NEMA

Zašto vi izjednačavate to?

TO NITI DRAGI BOG NE ZNA.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Samo bih još odgovorio cijenjenom kolegi pod nikom betlord…
Poštovani kolega, ponavljam da cijenim kad se komunicira na kulturnoj razini i kada se ne djeli mišljenje. Vi definitivno spadate u tu skupinu i to mi je drago…
Nema potrebe spominjati situaciju od prije godinu dana. Zašto onda ne spomenete da je 2007. bila 600 kn ? Ili da vidimo koliko je vrijedila u doba Austrougarske kad je Beč pozivao turiste na "svoje" more ? Naravno da govorimo o trenutnom trendu. Dakle u prethodnih nekoliko dana cijena tone. Samo sam izrazio svoje mišljenje da sam iznenađen jer je dividenda za posjedovanje dionice zaista neuobičajno velika.
I – nisam mislio da će slijedeći tjedan vrijediti 500,00 kn.
To je to…
Srdačan pozdrav, drage kolege !

Stvar je u tome sto su trenutne promjene cijena potpuno nebitne za bilo koju dionicu. Postoji toliko puno faktora koji cijenu neke dionice mogu potjerati 5% gore ili dolje da se oko toga nema apsolutno nikakvog smisla zamarati.

Adris je sada u situaciji gdje su nedavno prodali TDR i dionica je iz tog razloga narasla. Sada ce Adris opet imati dosta casha na racunu ali zbog tog sto nece sav taj cash isplatiti dionicarima, on predstavlja tek potencijalnu vrijednost. To znaci da Adris treba krenuti u ciklus investicija, a ulagaci onda moraju procijeniti kada ce i koliki ce profit te investicije donijeti. Kada dodjemo u tu fazu cijena dionice ce opet potegnuti gore ili dolje.
Ovo sto se na dnevnoj razini sada dogadja je potpuno nebitno i nebi uopce trebalo zamarati racionalne investitore.

New Report

Close