ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Čitao sam ovo vaše sinoć prije spavanja pa je valjda utjecalo ali sanjao sam da je Adris poslao na burzu "objavu za medije" u kojoj piše da je u Iranu izabran (i Međunarodna agencija za atomsku eneregiju odobrila) da bude financijski parter u gradnji velike nuklearne elektrane koja će biti "dugoročno najvažniji energetski objekt države" 😛

Iako se puno toga što ja sanjam obistini – ovo sigurno neće :rotfl: Toliko ludi valjda nisu da milijarde baš prospu tamo na tako nestabilna područja 😛


Čitao sam ovo vaše sinoć prije spavanja pa je valjda utjecalo ali sanjao sam da je Adris poslao na burzu "objavu za medije" u kojoj piše da je u Iranu izabran (i Međunarodna agencija za atomsku eneregiju odobrila) da bude financijski parter u gradnji velike nuklearne elektrane koja će biti "dugoročno najvažniji energetski objekt države" 😛

Iako se puno toga što ja sanjam obistini – ovo sigurno neće :rotfl: Toliko ludi valjda nisu da milijarde baš prospu tamo na tako nestabilna područja 😛

Možda kad uprava pročita ovaj tvoj komentar, pa vele da uopće nije loša ideja, pa ostvare 🙂

A jel se išla dat ponuda za Merkator? Eto , kupiš manjinski udio pa na policama nudiš svoje cigarete i ribe….u najvećem marketu u regiji …

smanjuje se minus.......

Teško je odredit buduću isplativost ugljena kao sirovine te cijene koja bi se dostigla u budućnosti naime samim time ulagane u TE Plomin kroz duže razdoblje postaje diskutabilno.
Kako je sve zapravo započelo.
Pored Plomina preciznije na području gradova Labina i Raše nalazili su se ugljenokopi.
Početkom šezdesetih godina započinje kriza plasmana ugljena te nalazeći se u teškoj situaciji odlučuje se na izgradnju termoelektrane u Plominu (TE Plomin 1971krenuo sa proizvodnjom), snage 125 MW uz godišnju potrošnju od 250 tisuća tona ugljena i na taj način je rješen problem. Mišljenja sam da bi jedan scenarij mogao biti analiza rude šireg djela Labina koja možda ukazuje da ima još minerala i smole koji su prvi put otkriveni davne 1626 ili izgradnja TE Plomin 3 na LPG (realnija situacija).Izgradnjom LPG terminala na području sadašnje luke Plomin dobiva se dugotrajnij povrat uloženih sredstva bolji okoliš i jeftinija energija.

Navodi u tekstu su isključivo osobni stavovi autora

Kakav LPG terminal, što je to?

Ispravak LNG (Liquefied natural gas) terminal.

Navodi u tekstu su isključivo osobni stavovi autora

Adris Grupa podržava Agrokor u ponudi za Mercator!?
Autor/izvor: SEEbiz
LJUBLJANA – Iako službene informacije još nema, ponude za do 23,34 posto Mercatorovih dionica, prema izvorima ljubljanskog Dnevnika, dali su Agrokor, Mid Europa Partners i Warburg Pincus.

Zanimljivo je da se kao "pomagač" Agrokoru spominje rovinjska Adris Grupa. Iako to Dnevniku iz Adrisa nisu službeno potvrdili iz njihiovog se odgovora može iščitati da je tome doista tako.

– Adris Grupa podupire želju Agrokora za ulazak u vlasništvo Mercatora (LJSE:MELR) jer se radi o društvima s kojima Adris Grupa dobro poslovno surađuje. To bi bio koristan potez kako za Agrokor tako i za Mercator i time bi se povećala vrijednost obiju kompanije. Uvjereni smo da će takvo strateško povezivanje vodećih trgovačkih lanaca u regiji podržati i potrošači i najšira javnost, odgovorili su iz Adrisa (ZSE:ADRS-P-A) na upit Dnevnika.

Nadzzorni odbor Pivovarne Laško (LJSE:PILR) sastaje se danas, ali malo je vjerojatno da će se očitovati o ponudama jer njihovo važenje istječe 15. travnja. Laško ima mogućnost da u bilo kojem trenutku s bilo kojim od ponuditelja otkaže pregovore. Spekulira se da bi se upravo to moglo dogoditi s ponudom Agrokora obzirom na neprijateljski stav većine javnosti, ali i politike prema ponudi hrvatskog koncerna.

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"


Ispravak LNG (Liquefied natural gas) terminal.

Od tog terminala su svi odustali, jer je Vlada investitore godinama zavlačila. I trebao se graditi na Krku, a ne u Plominu. Tako da zaboravite na to.



Ispravak LNG (Liquefied natural gas) terminal.

Od tog terminala su svi odustali, jer je Vlada investitore godinama zavlačila. I trebao se graditi na Krku, a ne u Plominu. Tako da zaboravite na to.
[/quote]
Sve je to meni jasno kolega, ali moramo malo doprinijeti razvoju demokracije na različitim stupnjevima razmišljanja.
Što mislite na ovo? (Molim obratite pažnju na datum objave)
Vaš link

Navodi u tekstu su isključivo osobni stavovi autora

Pukla brana [thumbsup] Idemo up !

Bez brige, vozi hidra k'o hidrogliser ! [emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]


Pukla brana [thumbsup] Idemo up !

Ide gore na velikom prometu, to može samo dobro značiti 🙂

To te ja pitam !! Kruva i cigara [lol]

Pozdrav iz Rovinja…….. [cool]

Bez brige, vozi hidra k'o hidrogliser ! [emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]

New Report

Close