ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Obvezujuće ponude za TDR već za mjesec dana

Mjesec dana?

Vlist potvrđuje odnosno prenosi isto što i poslovni.hr i da skupština mora to
potvrditi u lipnju.Nastavak proizvodnje tdr u istri i proizvodnju u iranu.
e sad ono što meni nije jasno ali izgleda da postoje nesuglasice i među glavnim
dioničarima a to je:
-za što je predsjednik uprave adrisa
-za što je druga opcija
-za što je bio član uprave koji je podnio ostavku i otišao iz adrisa

po meni odluka mora biti pragmatična a sentimentalne opcije će se nagraditi
otpremninama,dionicama
duhan iz strategije adrisa mora van

Što se nesuglasica tiče,relevantne su odluke Skupštine.

poštovani lebowski
naravno da su odluke skupštine mjerodavne ali znamo i da je većina glasova uz
Vlahovića koji je tvrdo za to da proizvodnja TDR-a ostane u Kanfanaru a proizvodnja koja je krenula u 9.mjesecu 2014.u Iranu.Praktički (ako je to tako)
Vlahović je protiv prodaje TDR-a jer teško da će to prihvatiti netko od tri strateška partnera koji su dubinski snimali Adris/TDR-a i trebaju podnijeti
obvezujuću ponudu za TDR do 15.5.2015.SKUPŠTINA dioničara treba biti do lipnjaa novi ulagač poznat do ljeta.
Rezime:idu obvezujuće ponude do 10.5.2015.,skupština u roku mjesec dana
zato sam ja napisao da je pragmatički sve dogovoreno a otpremnine u novcu/dionicama ili nekoj drugoj nagodbi će pokriti radnike u Adris/TDR

plavi01, ti jedino ovdje objektivno uspiješ sagledat situaciju i najvjerojatniji rasplet situacije, jer drugačije ne bude išlo
Kupcu tvornica ne treba,, njega zanima samo tržište a ako se adekvatno obešteti radnike nitko to neće uzet za zlo, to jednostavno tako mora bit
Može se ne prodat al to ti je isto kao da si i sam stavio ključ u bravu jer još koja godina i TDR bi postao omča oko vrata Adrisu a to jedan predsjednik uprave kolko god da je sentimentalno vezan ne smije dopustit
Sva sreća da TDR nije kao tvornica u Zagrebu gdje su mahom bili stariji zaposlenici,,ovdje je prosjek radnika kolko čujem 30 godina
Nadam se da sa novcem od prodaje ide i jedna malo bolja investicija

Prenosim pitanje koje sam postao na temi HRDH:

Pitanje:
Da li eventualni kupac duhanskog biznisa (pretpostavimo da će kupiti TDR d.o.o.) ima obvezu objaviti ponudu za preuzimanje HRDH budući da TDR ima 89,6% u HRDH (neizravno stjecanje)?

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Na ovim razinama je ovo odlična prilika za dokup, jer očito je da će se realizirati prodaja TDR, a to donosi puno bolju perspektivu nego zadržavanje duhanskog biznisa. Tim potezom bi se Adris mogao jako jako izdignuti..

kolko ja znam al siguran nisam da na prodaji je cijela duhanska divizija, pa tako i ostala društva
Mislim da je tu presudno ako se ispregovara da TDR nastavi sa proizvodnjom onda je na prodaji sve, i HRDH pa čak i Istragrafika i Inovine, a ako se TDR zatvara i proda “tržište” onda po meni logično ostala društva se ne prodaju, bar ne istom kupcu
Ustvari nisam vam odgovorio jer se sa tim informacijama nije ni decidirano izašlo

@ zlatek

99% sam siguran da nema. S pravne strane se nista ne mijenja u vlasnistvu nad HRDH tako da nema ni obveze.

Ipak provjerite tih 1%. Pogledajte slučaj na BLKL gdje se izravni vlasnik nije promijenio, a nastala je obaveza za preuzimanje…

U svakom slučaju, treba provjeriti.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]


Ipak provjerite tih 1%. Pogledajte slučaj na BLKL gdje se izravni vlasnik nije promijenio, a nastala je obaveza za preuzimanje…

U svakom slučaju, treba provjeriti.

Hvala KressoM!

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

U sutrašnjem Jutarnjem da su Kinezi već u Rovinju, rade dubinsko snimanje. Cijena nepoznata, ali ponuda se očekuje vrlo brzo.

Raketa!

Sprema se nova Adrisova akvizicija ali nemam potvrdu ionformacije pa je nebi sirio…ali kako stvari stoje brzo ce okrenut dobiven novac.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

“U Adrisu, navodi Jutarnji pozivajući se na svoj anonimni izvor, očekuju da će prodaju okončati do početka srpnja. Trebala bi to biti jedna od najvećih prodaja neke hrvatske kompanije stranom vlasniku.”
Vaš link …

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

http://www.seebiz.eu/china-national-tobacco-corporation-predaje-ponudu-za-tdr/ar-109773/

The difficulty lies not so much in developing new ideas as in escaping from old ones

New Report

Close