ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Uf nekom se jako žuri izaći Van iz ADRIS-P ???

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!


Bitno da su dobitnici zlata !?

Kako god, i meni bi bile zlatne da sam ih uspio nakupovati:

ADRS-P po 133,00
ZABA po 119,00
HUPZ po 1202,00
HT po 186,31
PODR po 176,00


meni je podr po 176 bila jako skupa u vrijeme kad je adrs bio po 133..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

@Super

Istina, ali je bila odlična za trejd cijelu godinu ! Uvijek bi na kraju dana popravili stanje stvari i poklopili nekaj sa aska [wink]

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!

je, to sam primijetio, al se nisam htio u to upuštat..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Bliži se kraj 3 kvartala. Općenito se očkuju lošiji rezultati spram 3 kvartala 2008. Znači realno je za očekivati korekciju. Koliku? To ovisi o 1001 razlogu. Znači nepredvidivo. No, neće Adris gore , Crobex dole. I sada nastupaju različiti pristupi dioničarstva koje su u predhodnim tekstovima objasnili kolege Prinos i Lynx. Za one koji su u nedoumici, dobro je povečati udio gotovine u pertfelju.


Bliži se kraj 3 kvartala. Općenito se očkuju lošiji rezultati spram 3 kvartala 2008. Znači realno je za očekivati korekciju. Koliku? To ovisi o 1001 razlogu. Znači nepredvidivo. No, neće Adris gore , Crobex dole. I sada nastupaju različiti pristupi dioničarstva koje su u predhodnim tekstovima objasnili kolege Prinos i Lynx. Za one koji su u nedoumici, dobro je povečati udio gotovine u pertfelju.

Da ti jeftino kupuješ na valovima? puno je većih igraća koji to kontroliraju,tvoja malenkost je nebitna.

obožavam strvine-posebno ovce

Več dugo vremena tišina od Adrisa. Mislim da sve snage su skoncentrirane u projekt Iran. Iran država sa 70 mio prebivalstva i 27 % pušača. Hrvatska 4.4 mio. i 10-15 % pušača. 2/3 cigareta jim prodaju amerikanci. Adris bi dobio status lokalnog proizvodača. Prodaja bi se snažno pojačala. Adris – STRONG BUY

Sve ok sa optimizmom glede Irana (ako nas Amerikanci ne zbombaju tam), ali tvoje ove brojke sve naopako nešto.

U Hrvatskoj puši cca. 30 % ljudi!

Malio sam istražio i stvari su u Iranu ovakve:

Iran ima 66 milijuna ljudi a tamo pak ne puši toliko puno ljudi (puno manji postotak nego u RH), nego nekih cca. 14 % (zbog toga što jako malo žena puše pa ruše prosjek) i to je za Iran puno jer ih je do prije par godina pušilo puuno manje!

Taj rast broja pušaća se u Iranu naravno ne smatra pozitvnom stvari, i zbog toga u Iranu je također zabranjeno reklamiranje cigareta i vode se akcije za zaustavljanje rasta odnosno i smanjivanje broja pušača, ali zbog relativno mladog stanovništva i pozitivnog prirodnog prirasta koji će s vremenom razvojem iranskog društva i gospodarstva možda nadjačati negativan migracijski trend i time stvoriti ukupan pozitivni demografski pomak, kao i polaganog ali postpenog mijenjanja položaja žena u društvu očekuje da će ukupna potrošnja duhanskih proizvoda možda ipak i dalje nešto blago i rasti ali sigurno ne bitno padati (možda će manje muškaraca pušiti nego do sada, ali približavanje udjela pušaća u ženskoj populaciji onome kakvu ima muška populacija će više nego nadoknaditi pad u muškoj) a rastuće tržište je rijetkost u duhanskoj industriji.

Inače Iran premda danas BDP per capita na razini 70 % hrvatskoga, ima snažan i vjerojatno održivi rast i neće biti ništa čudno da dugoročno gledano (za recimo 15-ak godina) dostigne tadašnji hrvatski a u skladu s time će rasti i kupovna moć stanovništva što u kombinaciji sa razumnim poreznim sustavom može biti dobro za duhansku industriju, pogotovo je to jedinstvena stvar uzevši u obzir ne opadanje količinske potrošnje.

Danas je profitabilnost tamo moguće postići zbog niskih poreza a i zanimljiva je činjenica da je konačna cijena cigareta za potrošaća tamo zapravo relativno niska obzirom na kupovnu moć pa je moguće bez problema još osjetno povećavati (u Iranu za 100 kuticija najprodavanijeg brenda treba oko 1,70 % GNI per capita, a u RH oko 2,66 % GNI per capita – ako sam ja to uspio dobro izračunati :P, i ovo je po službenom tečaju dolara ako idemo prema PPP tada je u Iranu novodno 2 % a u RH ne znam i ne znam izračunati pa niš od te usporedbe, ali mislim da je su to otprilke omjeri, da je tamo svakako "jeftinije pušiti"), a dugoročno će profitabilnost biti moguće održati i zbog toga što će se porezna politka vjerojatno zaoštravati primjereno rastu kupovne moći stanovništva.

Partnerstvo sa domaćim državnim proizvođaćem jamči to da TDR neće biti poreznim promjenama bitno oštećen. Partnerstvo je ovdje jako važna stvar, naime tu je moguće napraviti sada svašta, ovisi što se želi… jer cijene se bar se tako čini slobodno mogu podizati još znatno (ako je moj račun usporedbe sa RH točan), pa sad da li će proizvođaći dizati svoje cijene ili će država udariti poreze… ovisi kako se dogovore – zato mislim da je partnerstvo ključna stvar.

Što se tiče tržišnih udjela po mojim info koje sam našao Amerikanci drže cca. 25 % (i to se u Irancima vjerojatno nimalo ne sviđa), cca. 50 % drže Birtanci i Japanci, a tek cca. 25 % drži Iranian Tobacco Company čije brendove potiskuju ti globalni no koja je kao državna firma (u državi koja je takve naravi da bez državnog blagoslova ništa ne može) ipak glavna na određni način tj. drži pod svojom kontrolom te strance i samu distribuciju njihovih proizvoda (mislim da čak i proizvodi neke njihove strane brendove po licenci u svojim postrojenjima).

No stranci očito kao i svuda u svijetu postaju sve jači, njihovi brendovi su popularniji nego domaći, i ITC treba malu pomoć u daljnim odnosima sa strancima, i mislim da upravo kako bi se othrvali Amerikancima treba im pomoć upravo TDR-a koji je mali igrač ali "globalne snage" i može i zna se nositi sa multinacionalkama. To je dokazao na određenim tržištima.

Ja stvari dakle vidim ovako: TDR tamo tržište osvježava sa "novim stranim brendovima" a kvalitete jednake kvaliteti uvoznih globalnih brendova već prisutnih američkih i britanskih kompanija i time predstavlja idealnog partnera za zauzdavanje jačanja Amerikanaca tj. postepene zamijene dijela njihovog tržišnog kolača sa ovim ne-američkim ali jednako kvalitetnim stranim brendovima a to je upravo ono što njihovo tržište treba!

Mislim da Ronhill ima dobru budućnost u Iranu, status konkurenta Marlboru bi tamo mogao imati, zajedno sa Avangardom. Proizvodnja u Iranu olakšava poslovanje i čini ga profitabilnijim, a partnerstvo sa domaćim proizvođačem jamči dobar odnos prema TDR-u od strane "tržišnog regulatora" odnosno dugoročnu sigurnost glede porezne politike i sl. u čiju nemilost TDR ne bi trebao doći.

Ali to je sve složen i srednjoročno do dugoročno usmjereni posao, sada na kratkoj skali ja kao glavni izvor novog izvoznog profita vidim Njemačku (private label) i najviše me zanima kako će se tamo stvari razvijati, a zabavno je promtrati i što se događa u Srbiji, kako TDR tamo juriša sa tržišnim udjelom, praktički od nule doći će doskora do 10 % jel? Sve na račun stranih globalnih kompanija koje tamo žare i pale. Jedva čekam da se negdje objave rezultati u Srbiji, u sljedećem izvješću ili već gdje. To nam je sada glavno tržište za rast vlastitih brendova, a za upošljavanje kapaciteta uz ostvarivanje eurskih financijskih probitaka nam je private label u EU. Iran je posao koji će se tek kasnije iskazati.

Kad smo već kod Srbije, za ljubitelje dobre plesne glazbe, uživajte:

P.S. Možda zato toliki porast turista iz Srbije 🙂

Na ZSE, kratko i jasno:

"1.10.2009 13:16:42 Adris grupa d.d. – Nova firma u sustavu Adris Grupe – Cromaris"

a prekjučer je bila i obavijest o Rovinjturistovom pripajanju Maistri, dakle sezona je korporativnih akcija, od akcija pripajanja, osnivanja novog društva spajanjem postojećih… do korporativne akcije broj 9737 isplate dividende u novcu čiji datum provođenja je sutra 😀


Več dugo vremena tišina od Adrisa. Mislim da sve snage su skoncentrirane u projekt Iran. Adris – STRONG BUY

Možda bi pomogao i Rambo. Ako bude popušenih cigareta u tolikom broju kao i ubijenih u "rambovim filmovima" to bi bio pravi posao.

http://seebiz.eu/hr/tvrtke/industrija/cromaris-adris-spojio-kompanije-za-uzgoj-i-preradu-ribe,57479.html

Ako bi sutra (petak) sijelo mogo bi ja koji brancin ili oradu kupit.
Nego kakvi su rezultati u Adrisu za 3 kvartal, što se priča u Rovinju?

Vjeruj mi da rezultati neće bit dobri,,bar oni iz duhanskog dijela će bit dosta slabiji
Turizam brojke ko lani,zarada nešto manja a duhanski sektor mislim da će bit pad veći od 10% u prodaji odnosno proizvedenih komada cigareta a prihodi sve ukupno oko 6-7% manji pošto se rezalo na plaćama i drugim stavkama pa se gubitak ublažio

New Report

Close