ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


e sutra cu i ja kupiti

za bjednih 5000 kn ali cu kupiti

niti jedna kuna nije bjedna

molim pogledati target od prije dva dana kojeg sam dala za adrs 360-365 [cry]

pa šta se ovo događa

zamislite da je inspekcija zatvorila dio tvornice pa kolika bi onda cijena bila

Leti…svaka cast,dajem ti 100 %!!!



Istina,netko je kupio,ali ja bi isto volio više znati tko se iskrcava…ako,ponavljam ako, su sve ove dobre vijesti tempirane da bi podigle cijenu da bi netko izišao na višim razinama( a svi smo svjedoci koliko je to "podiglo" cijenu) nije dobro,jer govori i o stanju tržišta,a i o samoj dionici i firmi,na to sam ciljao.

Da li si ti mozda ta-j koji dobro zna da su strane banke stisnule ljude s kreditima, pa ovim postom jos doljevas vodu na njihov mlin kojim melju nase gradjane.
Ponovit cu jos jednom:
-Na ovako niskoj cijeni ADRS-p-a kupac ce imati veci prinos nego na INI sada i Plivi nekada. Kupac kupuje samo iz 1 razloga =DOBIT!
Ovako nisko prodaju samo oni koji su u i te kakvim problemima =iz neizbrojivih razloga.
Nije pametan tko ne kupi na ovim cijenama, a moze kupiti (ne iskoristi ovakve uvjete), a vidjelo se danas i da ima kupaca i novaca Onih koji su to i namjestili =strane banke!
Nesto mi govori da TI to dobro znas.
[/quote]
Nemam ti ja veze prijatelju ni s domaćim ,a niti stranim bankama i njihovim lobistima,ja sam ti mali di(j)oničar koji pliva među velikim ribama i skuplja mrvice… [wink]



Kakavi prekrcaji ovih dana na Adrisu i to sve baš sad kad su navalili sa svom ovom silom dobrih vijesti,čudno mi je to?

A zašto bi prekrcaj bio loša vijest? Druga strana novčića je ta da je ipak netko utukao toliko love za kupnju.
[/quote]

Ja sam tako misilio na VIRu kad su se prekrcavali u 8.mj. na 860kn (5mil.kuna), a nakon pada koji je bio poveći (50%) nakon lošeg izvješća u 4.mj. Mislio sam da je tu dno, na kraju sklizlo na 750kn. Sada izgleda da je tu dno do nekog novog dna. Meni veliki promet uz stalni pad i nije neki dobar znak. Da je porast ok. Ali nisam ja neki stručnjak.

Mali sažetak :
http://seebiz.eu/hr/analize/dionice-adrisa-bez-pozitivne-reakcije-na-dobre-vijesti,25062.html

prirodni procesi su paralelni - moramo ih slijediti

POGLED NA BURZU
Dionice Adrisa bez pozitivne reakcije na dobre vijesti
http://www.seebiz.eu/hr/analize/dionice-adrisa-bez-pozitivne-reakcije-na-dobre-vijesti,25062.html


POGLED NA BURZU
Dionice Adrisa bez pozitivne reakcije na dobre vijesti
http://www.seebiz.eu/hr/analize/dionice-adrisa-bez-pozitivne-reakcije-na-dobre-vijesti,25062.html

recimo ovo bi za upravu mogao biti dobar signal da je baš sada vrijeme, ako misle to činiti u skorijoj budućnosti, za to da otkupe značajniju količinu dionica za trezor, za poništavanje. Vjerojatno da se neće pojaviti jedno duže vrijeme ovakva prilika kao sada, kada krene oporavak… a pogotovo sa rezultatima Adrisa koji se očekuju u naredno vrijeme… dionica će otići gore kao i sve, pa i više kao što bi bilo logično, i nova ovakva prilika će se javiti tek "možda za cijeli jedan ciklus", kada ponovno dođe bear market, i pitanje da li će prilika biti jednako povoljna relativno gledajući (teško da će!).

Recimo nekih bar 400injak milijuna kuna za nekih ako se odluče na toliki iznos oko 1,2 milijuna komada po ovim cijenama otkupiti i poništiti, pa da to zaokružimo na 15 milijuna komada dionica, i time naizgled za nekih ~9 % povećati vrijednost našim dioničarima, a zapravo i bitno više obzirom da je dionica duboko podcijenjena a ne "baš na fer vrijednosti" u kojem slučaju bi efekt bio tek onakav jednoznamenkasti… ja bih to na njihovom mjestu pokušao napraviti, ma koliko na kraju uspije uspije, ako cijena ode gore prestanemo sa akcijom i dobro, koliko smo kupili kupili, ali trebalo bi tu priliku iskoristiti koliko se može. Ali sigurno da je stvar u tome da je njima "žao" tolike pare na taj ("neproduktivan") način potrošiti, oni bi radije za to izgradili 2 nova hotela sa 5 zvjezdica. A teško reći što je pametnije, samo uprava zna koliko ima "viška sredstava" obzirom na skore planirane/potencijalne investicije… a valjda misle da nema viška pa ne žele trošiti na ovaj način. Mislim naše tržište je toliko plitko, to neće baš moći na ovaj način činiti osim u vrijeme velikih kriza kada možeš kupovati koliko hoćeš pa da ne podigneš cijenu, zbilja je jedna jedinstvena prilika da je šteta to propustiti, opravdano je ovo propustiti samo ako stvaaarno imaju planove za ulaganja u sljedećih godinu-dvije svih ~4 milijarde kn koje će im biti dostupne u tom periodu (bez zaduživanja!, inače… mogli bi i na veći opseg aktivnosti se opredijeliti). Ako ne misle tolika ulaganja učiniti u tako kratkom periodu, sadašnju krizu bi bilo neopisivo šteta ne iskoristiti bar na ovaj način, ako ne uspiju neko "povoljno preuzimanje" napraviti i sl., što vjerojatno stalno kalkuliraju i pokušavaju, pa zato misle "da nemaju viška". Ma bolje da su hajde bar za tih 150 milijuna kn otkupili i poništili dionica, nego što grade onu upravnu zgradu u ZG (ne znam koja korist od te zgrade, to je jedino što je meni u zadnje vrijeme ovdje "nejasno", čemu trošiti na poslovnu zgradu, dosta je u Rovinju imati upravnu zgradu, neka druge firme dođu u Rovinj, zašto bi sve moralo u ZG…).

Moje iskrene čestitke genijalcu koji je danas prodao ADRIS preferencijalne dionice po 337 Kn. Žao mi je što nisam mogao pretpostaviti da postoje takve ljudi da se na vrijeme postavim na kupnju. Jednostavno sam previše velikodušan.


Moje iskrene čestitke genijalcu koji je danas prodao ADRIS preferencijalne dionice po 337 Kn. Žao mi je što nisam mogao pretpostaviti da postoje takve ljudi da se na vrijeme postavim na kupnju. Jednostavno sam previše velikodušan.

Meni nije uopće žao što je prodao. Žao mi je samo što nije prodao meni.

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

Adrisovo poslovanje nema veze s Bankarskim krizama, pa skoro ni cijena dionice.
Ima veze s PBZ skrbnickim na 2 i 3. mjestu (nasi stranci):
1. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 422.944 6,23 Skrb. račun
2. PBZ D.D. (od 369.138) 331.707 4,89 Skrb. račun –prodao 37431 dionica ruseci cijenu za kompu na 3. mjestu
3. PBZ D.D. (od 178.924) 224.824 3,31 Skrb. račun –kupio 45900
4. PBZ D.D./STATE STREET CLIENT ACCOUNT 175.061 2,58 Skrb. račun
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 172.302 2,54 Skrb. račun
6. POKRAJAC ANTON 133.900 1,97 Osnovni račun
7. BUDIN TOMISLAV 130.100 1,92 Osnovni račun
8. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./RAIFFEISEN MIROVINSKO DRUŠTVO ZA UPRAVLJANJE OBVEZNIM MIROVINSKIM FONDOM D.O.O. ZA RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 126.234 1,86 Skrb. račun
9. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND 122.910 1,81 Skrb. račun
10. VLAHOVIĆ ANTE 109.200 1,61 Osnovni račun

Eto zasto je neko prodao po 337 kn.

Sto veca kriza (vise se pusi) veca zarada ADRISA (bit ce i veca cijena dionici)

([b]moje[/b]) želje meni -želim i tebi

New Report

Close