ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


može netko reći koliko je iznosila dividenda na adrisu, hvala

7 kn po dionici.

Cash rulez!

S obzirom na prihode od trošarina u proračunu za prvih 5 mjeseci, broj prodanih cigareta u Hrvatskoj je porastao, ali manje od očekivanog. Pitanje je koliki je kolač od TDR-au u toj priči. gledajući samo 2Q u HR, očekujem prodaju cigareta u sličnoj količini kao prošle godine u HR, ali rast prodaje na inozemnim tržištima. Broj prodanih cigareta gledajući samo 2Q će biti približno jednak kao 2Q prošle godine. To znači nastavlja se rast prihoda (jer su cigarete skuplje i jer nema više rabata koji jer išao distributerima), ali zarada po meni će biti u rangu za zaradom prošle godine.

To je moje skromno mišljenje.


S obzirom na prihode od trošarina u proračunu za prvih 5 mjeseci, broj prodanih cigareta u Hrvatskoj je porastao, ali manje od očekivanog. Pitanje je koliki je kolač od TDR-au u toj priči. gledajući samo 2Q u HR, očekujem prodaju cigareta u sličnoj količini kao prošle godine u HR, ali rast prodaje na inozemnim tržištima. Broj prodanih cigareta gledajući samo 2Q će biti približno jednak kao 2Q prošle godine. To znači nastavlja se rast prihoda (jer su cigarete skuplje i jer nema više rabata koji jer išao distributerima), ali zarada po meni će biti u rangu za zaradom prošle godine.

To je moje skromno mišljenje.

Složio bi se da je ukupno tržište tu negdje kao i lani …. meni je indikativno da vidim izloženo (makar u ZG) sve više PM cigareta po prodajnim mjestima … tako da je moguće da udio lagano pada …no nadajmo se istom ili boljem konačnom rezultatu

Ideje naše benzin Vaš!



može netko reći koliko je iznosila dividenda na adrisu, hvala

7 kn po dionici.
[/quote]
Ajd’ nek mi netko sad rastumači – što je bilo tako grozno u ovom mom postu da je zaslužio jadnu dvojčicu. [tongue]

Cash rulez!

Knjigovodstvena vrijednost ADRS-P-A bila je 336,61 kn (2007-12), danas je sigurno 400,kn, a cijena na trzistu 365kn.
Da ne povjerujes!!!
Portfeljo i Fond Managerima (stranih/nasih/ banaka), prodavaci dionica (hr.gradjani) su stvarno ovce za sisanje, pogledajte samo kako su sa 8 dionica satjerani u tor 37xkn ispod naloga 300dionica po 390kn.
Prodaja:
369,98 60
369,99 50
370,00 10
371,00 90
373,98 100
373,99 50
376,94 8 <<<
390,00 300 <<<

392,00 17
392,99 10
I tako vec danima.
U igri trikova sve su banke, jer znaju stanje margina i njihovih isticanja (kolicinu dionica koje ce napraviti pritisak na trzistu).
Ne prodavajte vise nego sto morate jer ce i tome biti kraj.

([b]moje[/b]) želje meni -želim i tebi




može netko reći koliko je iznosila dividenda na adrisu, hvala

7 kn po dionici.
[/quote]
Ajd’ nek mi netko sad rastumači – što je bilo tako grozno u ovom mom postu da je zaslužio jadnu dvojčicu. [tongue]
[/quote]

To sam se i ja pitao. Neka sitna duša, očigledno.

Dao sam ti ja stoju, da ne bode ona crvena u oči.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

zarada adrs će biti dobra,ja mali obrtnik sam imao prošle godine 7% rabata,a ove godine su mi odobrili samo 4.4%,sramota,to je kruti kapitalizam,ja u biti radim za njih,ali zauzvrat im neću promovirati prodaju duhana kao prije,što se moje trgovine tiče,prodaja duhana lagano slabi,nekih 5%,ali ja sam blizu hercegovine,pa je to i logično,jer se tamo može iste cigarete kupiti točno u pola cijene,a tko to puni,mislim čapljina,naravno,nelegalno…


jer se tamo može iste cigarete kupiti točno u pola cijene,a tko to puni,mislim čapljina,naravno,nelegalno…

iako nevažno to malo cigareta što tamo kupe, ali kakvo pak sad nelegalno punjenje, o čemu se tu konkrentno radi?? A i zar nije ta tvornica u Čapljini zatvorena? Tko što i kako puni, ako možeš pojasniti?

Ako imaš neke konkretne i opravdane sumnje tvoja građanska dužnost je to prijaviti nadležnim tjelima (i to našima!, ne znam koliko bi koristi bilo u susjednoj državi :D)

Razumijem ljude ako kupe naše izvezene cigarete vani, normalno da će kad je jeftinije. Ali da netko tamo krivotvori naše cigarete ako sam dobro razumio??, to je definitivno posao za određene naše institucije, koje će natjerati njihove da rade svoj posao!

pa čuj,pitaj generala praljka,ili šta ti ga ja znam,ja pouzdano znam da je duhan iz bih pod maskom tdr-a puno lošije kvalitete od onoga što se nalazi na našim policama,i da smrdi,a tko ga puni,stvarno ne znam..pa tako su punili i vegetu u sarajevu ili konjak i stock..bih je divlja država,i tamo ne funkcioniraju institucije,ali znam da tdr isto kao i podravka i zvečevo gube jer se tamo proizvode plagijati..tko to radi,nije moj posao,i neću se u to petljati.. u njih se sve ilegalno pravi,i nestručno..teško će uskok ili netko sličan moći zavući nos u njihovo područje..mada bi trebali,jer po mojoj procjeni,70% svih plagijata u hrvatskoj dolazi iz bih,kriminalci nas pljačkaju iz bih,droga dolazi iz bih..treba pojačati kontrolu granica,i stati toj mafiji na kraj,znam da to nije lako,ali nam je svakako u interesu…

zašto naši šute?šta misliš?zašto u bih ide brdo love iz rh za dječje doplatke,zašto ja njima moram plaćati zdravstveno i socijalno,zašto odvajam 1500 kn mjesečno a meni za penziju ide 200 kn,zašto je u mojoj općini prijavljeno oko 2000 hercegovaca,i imaju sve ustupke,a niti jedan ne živi u rh,zašto rh gradi bolnice i pravi im puteve,igrališta…od naše grbače?pa zato da bi hdz mogao i dogodine pobijediti na izborima,briga njih za hrvatsku,i što gube naše firme na plagijatima,njima je bitna vlast..zasšto su lažnim braniteljima davane nevjeroovatne pogodnosti,radi vlasti,jer dijaspora i branitelji čine 1 000 000 000 ljudi,a to što država propada,izgleda nije nikoga briga…fuj…

evo jedna za adrisovce u ovim teskim vremenima 🙂

http://www.lorettanapoleoni.org/?p=74

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

article first published at buzzflash.com, 10/04/08

Last week, the bear hurricane hit the stock market. In the space of 24 hours, world stock exchanges fell one after the other, like dominoes, and a large slice of global profits went up in smoke. The sole exception: the tobacco industry. “Ever since 1973, financial crises don’t touch it” reads a weekly bulletin from J.P. Morgan, the American investment bank. Are cigars and cigarettes investment safe-havens whenever the market seas get choppy? It certainly appears that way!

‘The magic of smoke’ is how finance defines the ‘remarkable’ performance of tobacco shares, amongst which those are giants such as Phillip Morris and British American tobacco. The explanation is easy to grasp: smoking is an addiction and it is irreplaceable! “People like to smoke and there is no substitute for tobacco,” explains David Algerman, analyst at American investment bank Morgan Stanley. As if this was not enough, demand is also inelastic, it is indifferent to prices. “Smokers are willing to pay any amount for that pleasure,” Alderman observes, and this is true across all social classes. Considered a unique product, the consumption of tobacco is therefore international, multi-class and rising worldwide. The idea that people smoke less today than they did 20 years ago is a mere illusion. Ever since the beginning of the 1990s, Western tobacco companies have become wealthier than oil companies because while energy consumption is functional, smoking is a need that satisfies a desire and thanks to globalization, it has become a universal addiction….

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

New Report

Close