ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ne mamamarkovicu bas suprotno… ja sam ti sitni spekulant koji je ulazio na nekih 400kn prosjecno. [wink]

Tako da se ne moras previse brinuti za mene, jer kao sto vidis prije nisam pisao na ovoj temi jer nisam bio u ovoj dionici.Međutim ako malo pogledas brojke i stanje na trzistu mislim da je 500kn realna sadasnja vrijednost ove dionice.

Ne laje pas zbog sela.


Ne mamamarkovicu bas suprotno… ja sam ti sitni spekulant koji je ulazio na nekih 400kn prosjecno. [wink]

Tako da se ne moras previse brinuti za mene, jer kao sto vidis prije nisam pisao na ovoj temi jer nisam bio u ovoj dionici.Međutim ako malo pogledas brojke i stanje na trzistu mislim da je 500kn realna sadasnja vrijednost ove dionice.

realna vrijednost = po koliko netko zeli kupiti

trenutno P-A oko 430 kuna

ostalo je ….. [wink]

Ideje naše benzin Vaš!

Nakon Italije, TDR-ove cigarete i u Njemačkoj

ROVINJ TDR je u srijedu potvrdio kako su u Italiju izvezene prve količine najpoznatije hrvatske cigarete, Ronhilla, čime su i realizirane svojedobne najave kompanije o ulasku na talijansko tržište. Ronhill u Italiju ulazi s Rich, White, Slims i Slims Menthol ekstenzijama. “U skladu sa strategijom širenja, TDR u 2008. godini planira dodatno ojačati poslovanje na tržištima zemalja regije, ali i na ostalim tržištima. Planiramo proširenje poslovanja u Njemačkoj te otvaramo ured u Dubaiu”, izjavio je glavni izvršni direktor TDR-a Davor Tomašković.

NOXOXO:

Ne mamamarkovicu bas suprotno… ja sam ti sitni spekulant koji je ulazio na nekih 400kn prosjecno. [wink]

Tako da se ne moras previse brinuti za mene, jer kao sto vidis prije nisam pisao na ovoj temi jer nisam bio u ovoj dionici.Međutim ako malo pogledas brojke i stanje na trzistu mislim da je 500kn realna sadasnja vrijednost ove dionice.

realna vrijednost = po koliko netko zeli kupiti

trenutno P-A oko 430 kuna

ostalo je ….. [wink]


Znači sve su dionice na realnoj vrijednosti. Šta ja radim na burzii…[undecid]

Znači sve su dionice na realnoj vrijednosti. Šta ja radim na burzii…[undecid]

a ti bi o fundamentima? pa reci kako bi ti dosao do toga da “realno” vrijedi 500 kunica za dionicu i sve ok

Ideje naše benzin Vaš!

JA SAM USAO na 550 i to ti je cak bolji osjecaj nego vama na 4xx zato jel sam spoznao da znam prepoznati vrhunac. to je dar vjerujte mi

zna li netko kada je zadnji dan za imat ADRS-P-A na računu u SDA da bi se dobila dividenda?

Jel ono 7 kn?

Hvala[smiley]


zna li netko kada je zadnji dan za imat ADRS-P-A na računu u SDA da bi se dobila dividenda? Jel ono 7 kn? Hvala[smiley]

Pogledaj na
Vaš link . Tamo imaš pod obavijesti u pozivu za skupštinu.

mici:

Znači sve su dionice na realnoj vrijednosti. Šta ja radim na burzii…[undecid]

a ti bi o fundamentima? pa reci kako bi ti dosao do toga da “realno” vrijedi 500 kunica za dionicu i sve ok


Nemoguće je točno u kunu procijeniti vrijednost dionice i “analitičari” koji govore da ht vrijedi 400 kuna ili adris 500 kuna govore gluposti. Svatko bubne svašta pa ostane živ. Ne mogu ti točno reći koliko okvirno košta adris na temelju različitih metoda vrednovanja jer nemam podatke na temelju kojih mogu to izračunat. Zar iz onih jadnih izvještaja koji se nalaze na zse?!
Ali ako ne mogu izračunati fer vrijednost ne znači da je ona jednaka tekućoj cijeni.
Ne možes tržišnu vrijednost bilo koje investicije izjednačiti s ekonomskom vrijednošću!

pronašao sam
19.05.08 skupština
30.05.08 zadnji dan za imat dionicu za isplatu dividende 7 kn
27.06.08 isplata dividende

[wink]


Ne možes tržišnu vrijednost bilo koje investicije izjednačiti s ekonomskom vrijednošću!

Slazem se mici nije to ni bilo upitno ….. no tu cesto ljudi pricaju ovo vrijedi toliko ili onoliko, a bez pokusaja ikakve argumentacije …. malo provokacije ne skodi

Ideje naše benzin Vaš!


Nemoguće je točno u kunu procijeniti vrijednost dionice i “analitičari” koji govore da ht vrijedi 400 kuna ili adris 500 kuna govore gluposti. Svatko bubne svašta pa ostane živ.

Ne da nije moguće točno u kunu, nije moguće niti otprilike u smislu pogreške +/- 10 % recimo, a ne nešto preciznije.

Realna vrijednost kompanije najjednostavnije rečeno, najiskrenije i najrazumnije rečeno je naprosto neto “fer vrijednost” sve kompanijine dugotrajne imovine (a koja općenito nema puno veze sa knjigovodstvenom vrijednošću, treba dobro biti svjestan kojoj firmi stvarna imovina vrijedi bitno manje a kojoj više od knjigovodstvene vrijednosti) + neto DCF ili možda malo ljepše još: neto dobit + svi nenovčani troškovi – stvarni prosječni kapitalni izdaci (za potrošni kapital, održavanje proizvodnje, ne ulaganje u dugotrajnu imovinu koja neće brzo gubiti na vrijednosti: tipa nekretnine) za sve godine očekivanog životnog vijeka kompanije svedeno na današnju vrijednost po nekoj stopi nerizične investicije.

A kako niti čak ovo prvo nije moguće precizno odrediti, a da ne govorimo ovo drugo pogotovo za sve te daleke godine u budućnosti, nema puno smisla precizno numerički izražavati vrijednost kompanije. A pogotovo onda kao investiciju, što svatko zahtijeva drugačiji dugoročni prinos… pa i za jednaku procijenjenu realnu vrijednost neće svatko uz jednaki diskont htjeti kupiti… Svatko sebi (ovisno koliko precizno procijeni sadašnju dugotrajnu imovinu firme) te kakao procijeni buduće poslovanje može uzeti da mu firma vrijedi toliko i toliko +/-50 % ako želi biti iskren sam prema sebi i onda ovisno o svojim apetitima i sklonosti riziku sam za sebe odlučiti je li to njemu dobra investicija. I svatko će dobiti drugačije brojeve i sa različitim stupnjem prihvatljivosti mu, u tome je ljepota i investiranja kao i svaka druga: ljepota je u oku promatrača! 😉 Tko ne vjeruje u firmu prodat će je onima koji vjeruju… netko neće biti u pravu, na nama samo ostaje nastojati biti onaj koji je u pravu, nastojati izabrati dobre firme sa dobrim menadžmentom, obzirom da što god mi danas pretpostavili oni mogu pokvariti ako “su loši”… uvijek zahtijevati i znatnu maržu sigurnosti… i time smanjujemo rizik, povećavamo šansu da smo dobro izabrali, ali nekome ići govoriti ovo ti vrijedi toliko i toliko… nije baš iskreno, nikada.

New Report

Close