ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dakle, ode naša blue chip dionica INA. Sad je glavno pitanje kamo će silne milijarde kuna keša koje dolaze za dva tjedna? U ovim turbulentnim burzovnim vremenima, konzervativni ulagači kakvi su OMFovi, ali i mnogi koji su u INI vidjeli sigurno utočište, birat će druge blue chip dionice, a ADRS-P zasigurno je među prve 3 dionice koje će biti u fokusu.
Evo onda pogledajmo današnje promjene na ovoj dionici:

1.10.2008
Vlasnik računa Stanje [%] Promjena
1. Skrb.: ZAGREBAČKA BANKA D.D. 419.769 6.19 +950
2. Skrb.: PBZ D.D. 227.224 3.35
3. Skrb.: PBZ D.D. 218.717 3.22 -744
4.Skrb.: SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 197.302 2.91
5. Skrb.: PBZ D.D./STATE STREET CLIENT ACCOUNT 182.122 2.68
6. Skrb.: HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND 148.410 2.19
7. POKRAJAC ANTON 133.900 1.97
8. Skrb.: SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./RAIFFEISEN MIROVINSKO DRUŠTVO ZA UPRAVLJANJE OBVEZNIM MIROVINSKIM FONDOM D.O.O. ZA RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 130.904 1.93 UP +1670
9. BUDIN TOMISLAV 130.100 1.92
10.VLAHOVIĆ ANTE 109.200 1.61
Ukupno: 27.97

Vidi se da su u ovoj dionici već 3 MIROVINSKA FONDA koja su kupovala velike količine ADRS-P iznad 400 kn, a solidne količine i iznad 500 kn. Trenutna niska cijena, uz milijarde kuna koje će dobiti od prodaje INE, daju im idealnu priliku da se jeftino nakrcaju adrisom ispod 400 kn. Iz današnjih podataka vidi se da je Raiff. OMF s dokupom već počeo. Ostali ulagači valjda će krenuti kad svima sjedne lova od INE, samo što će onda ADRS koštati 15-20% skuplje nego je danas.

Da više ne dužim: kupite ADRS-P dok je ovak smiješno jeftin, njegova realna vrijednost je daleeeko iznad ovih 300 kn. To je jedan od zadnjih hrvatskih giganata, kako burzovnih, tako i poslovnih. Ispod 300 kn zaboravite da ćete ga više kupovati, mirovinci se ovdje vraćaju na velika vrata.


Ma priča uz Adris je vrlo jednostavna…
Cijena dionica će biti onakva kakvu želi njeno rukovodstvo iliti po hrvatski management
Pošto u ovom trenutku, glavonje iz adrisa boli ona stvar za cijenu onda takvu cijenu i imamo na tržištu
Ili da budem jasan, kad neko ima apsolutnu kontrolu i balkanski čip u glavi možeš misliti koliko i s kakvim
razumijevanjem gleda na tržište kapitala…
Kada odluče da bi mogli nešto prodati, a toga stvarno imaju puno, plasiraju se određene info u javnost i
evo stampeda na burzi prema gore…
Nisam siguran da će se duhanski dio tako skoro prodavati s obzirom na njihova ulaganja u Kanfanaru…
A što se tiče podcijenjenosti… Da,u nekim idealnim uvjetima s korporativnom politikom kakvu recimo ima ERNT i pozitivnim gledanjima na trzište kapitala ta dionica bi bila fino podcijenjena. Samo, ti uvjeti nisu prisutni. To ti je isto koda nešto želiš prodati a nemožeš dobiti tu cijenu koju tražiš.
Recimo, nastane kriza u RH, na tržištu kapital postane skup uslijed rasta kam. stopa na svj. tržištu,
državi poskupljuju krediti, nemože ih vraćati, i poduzeća isto ostaju bez jeftinog kapitala, imaju problema s likvidnošći, a potom i građani teže vraćaju kredite… I šta će se recimo gogoditi sa cijenama stanova…
Misliš da ćeš z a stan u cenru moći dobiti 2.200 eura kao danas ?
Šta ako ćeš moći dobiti 1.000 eura, hočešp vikati da je on podcijenjen i da je nemoguće da je tako jeftin…
Vjeruj bilo je radoblja kad je i 1.000eura bio veliki novac za m2….
Priroda je puna različitih ciklusa…
Sve što za adris mogu reći ljudima koji ga drže, "strpljen- spašen" [smiley13]

kad bude problema sa likvidnoscu adris ce zariti i paliti ovim prostorima.. za kes koji sad drze na racunu mogu kupiti cijeli koncar ili podravku primjerice.. a biti ce finih firmi i jeftinije.. tako da bi ja bolje razmislio prije nego sto pocenm pljuvati po adrisovom menadzmentu.. znaju oni jako dobro sto rade i zasto cuvaju novce..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Ovo je jedna od najboljih tranzicijskih prića u Hrvatskoj,dok drugi prodaju obiteljsko srebro oni rade suprotno. Adris kupuje prije prodane tvrtke stranim špekulantima,uz sve to imaju izvrsne temeljne pokazatelje poslovanja usprkos sve većem broju konzumenata cigareta Amerićkih penzionera.
Kada će Hrvatski građani poput Slovenaca preferirati domaće proizvode? nikada,dok ne izgube posao,dabogda prosili od sadašnjih bjelosvjetskih špekulanata.

strvinar

Ekipa se počela krcati Adrisom. Što će tek biti kad za 15 dana sjedne lova od INE [thumbsup]

2.10.2008
Vlasnik računa Stanje [%] Promjena
1.Skrb.: ZAGREBAČKA BANKA D.D. 424.039 6.25 +4270
2.Skrb.: PBZ D.D. 230.464 3.4 +3240
3.Skrb.: PBZ D.D. 215.359 3.17 -3358
4.Skrb.: SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 197.302 2.91
5.Skrb.: PBZ D.D./STATE STREET CLIENT ACCOUNT 187.612 2.77 +5490
6.Skrb.: HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND 148.410 2.19
7.POKRAJAC ANTON 133.900 1.97
8.Skrb.: SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./RAIFFEISEN MIROVINSKO DRUŠTVO ZA UPRAVLJANJE OBVEZNIM MIROVINSKIM FONDOM D.O.O. ZA RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 130.904 1.93
9.BUDIN TOMISLAV 130.100 1.92
10.VLAHOVIĆ ANTE 109.200 1.61
Ukupno: 28.11

Leti, uz dužno poštovanje: mene kako ih čitam ovdje s vremena na vrijeme, nisu baš jasni tvoji postovi/svrha, nikada ništa ne kažem na to, ali zbilja, ne znam koji su tvoji porivi za pisanje ovakvih postova, uništavaš nam temu time. Mislim da bi i moderatori trebali to brisati.

Ne možeš ljudima govoriti što da kupuju, na ovaj način to izražavati, to je pravo drukanje, takvo nešto nam na ADRS ne treba, samo nam se ruši (već jako srušena…) kvaliteta teme.

Nikome ne treba govoriti da kupuje Adris, ako to sam ne zna – i nije za njega da to kupuje. Pogotovo to nije ovakvom retorikom lijepo izražavati, svojim prijateljima i obitelji to u povjerenju savjetuj, napiši nešto argumentirano ovdje, ali nije u redu na ovaj način se izražavati, drukanje nam na ovoj temi nije potrebno.

uskoro ćemo dobiti isplatu INE pa mjerkam već neko vrijeme ADRS.
Može mi netko reći kolko ima Adris keša na računu?
Kolika je vjerojatnost da taj keš iskoristi za kupnju-preuzimanje nekih firmi po Hrvatskoj sad kad su cijene na dnu?
Kolko sam pratio Adris nikada nisu preplatili kupljeno, uvijek kupe jeftino (Anita, Maistra…) i uvijek dođu do zacrtanog cilja. U SDA vidim da veliki su počeli kupovati dionice Adrisa. Dokle bi mogla cijena prije nego nam dođe isplata INE? hvala na odgovorima

pod ovom vladom nema nam spasa!!!!!


uskoro ćemo dobiti isplatu INE pa mjerkam već neko vrijeme ADRS.
Može mi netko reći kolko ima Adris keša na računu?
Kolika je vjerojatnost da taj keš iskoristi za kupnju-preuzimanje nekih firmi po Hrvatskoj sad kad su cijene na dnu?
Kolko sam pratio Adris nikada nisu preplatili kupljeno, uvijek kupe jeftino (Anita, Maistra…) i uvijek dođu do zacrtanog cilja. U SDA vidim da veliki su počeli kupovati dionice Adrisa. Dokle bi mogla cijena prije nego nam dođe isplata INE? hvala na odgovorima

Kako stvari stoje circa 450-500 kn [thumbsup]

Zašto PBZ skrbnički prodaje naveliko dionice Adrisa? u devetom mjesecu su prodali 140.000 komada.

Tko se krije iza broja 2?

Negdje sam pročitao da je to zbirni račun radnika adrisa. Ne znam je li to točno?


Negdje sam pročitao da je to zbirni račun radnika adrisa. Ne znam je li to točno?

Zbirni račun radnika Adrisa je pod brojem 1, ali za dionice R-A. Ovo je rsprodaja dionica P-A od strane broja 2.



Negdje sam pročitao da je to zbirni račun radnika adrisa. Ne znam je li to točno?

Zbirni račun radnika Adrisa je pod brojem 1, ali za dionice R-A. Ovo je rsprodaja dionica P-A od strane broja 2.
[/quote]
Vise nije pod 2. sad je PBZ pod 3. Dobro da on prodaje jeftino, ali steta mojih dragih sugradjana, koji nasjednu na tu cijenu, a jao i pomagaj za one u kreditima.
Manager RBA OMF-a, neka pogleda kakvu firmu kupuje Warren Buffett http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/buffett-ulazi-u-ge-unatoc-ekonomskom-pearl-harboru,26582.html
"Warren Buffett/Berkshire će kupiti povlaštene dionice GE u iznosu od 3 milijarde dolara, sa 10 posto dividende, što će im donijeti oko 300 milijuna dolara prihoda godišnje. Također će u sljedećih pet godina moći kupiti 3 milijardi dolara vrijednih običnih dionica za 22,25 dolara po dionici. To je ispod trenutne cijene dionice, a veoma blizu najnižoj cijeni u posljednjih 5,5 godina."
Pod hitno neka proda ERNT i kupi ADRS povlastene -jedino ga jos to moze izvuci./Manager RBA OMF-a,

([b]moje[/b]) želje meni -želim i tebi

@leti
"Warren Buffett/Berkshire će kupiti povlaštene dionice GE u iznosu od 3 milijarde dolara, sa 10 posto dividende, što će im donijeti oko 300 milijuna dolara prihoda godišnje. Također će u sljedećih pet godina moći kupiti 3 milijardi dolara vrijednih običnih dionica za 22,25 dolara po dionici. To je ispod trenutne cijene dionice, a veoma blizu najnižoj cijeni u posljednjih 5,5 godina."

pa matori starac želi umrijet u bankrotu…. [lol] [lol] [lol]

pusti ljude neka prodaju jeftinu može i na certifikatu od 250, kako stvari stoje biće i toga…
u ova doba svejedno šta držiš ili prodajaš ako če III. WW….
vrijeme če pokazat ko je bio u pravu…
[thumbsup]

Pozdrav svima!

Jel mi može neko reći koliko Adris ima keša, zadržane dobiti, da ne tražim sad po bilanci?
Čini mi se da je bilo oko 5 milijardi kn…
I kad je zadnji put isplatio izvanrednu dividendu?

Hvala unaprijed.

Nisam opasan.

Prema najavama i očekivanjima, ERSTE PLAVI OMF ušao je u top 10 preskočivši direkotra Adrisa Antu Vlahovića!!! A vi? Što vi čekate? Povrat love od INE?
Uz new entry Erste plavog OMF-a, dokupljivali su: br.1, br.2. i br. 5, a prodavao je br. 3.

3.10.2008
Vlasnik računa Stanje [%] Promjena
1.Skrb.: ZAGREBAČKA BANKA D.D. 424.269 6.25
2.Skrb.: PBZ D.D. 233.124 3.44
3.Skrb.: PBZ D.D. 208.149 3.07
4.Skrb.: SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 197.302 2.91
5.Skrb.: PBZ D.D./STATE STREET CLIENT ACCOUNT 192.122 2.83
6.Skrb.: HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND 148.410 2.19
7.POKRAJAC ANTON 133.900 1.97
8.Skrb.: SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./RAIFFEISEN MIROVINSKO DRUŠTVO ZA UPRAVLJANJE OBVEZNIM MIROVINSKIM FONDOM D.O.O. ZA RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 130.904 1.93
9.BUDIN TOMISLAV 130.100 1.92
10.Skrb.: SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 109.380 1.61 NOVI U TOP 10
Ukupno: 28.12


Jel mi može neko reći koliko Adris ima keša, zadržane dobiti, da ne tražim sad po bilanci?

Dakle pitaš dvije stvari, koliko je do sada zadržao dobiti, te s koliko keša trenutno raspolaže.

Odgovor na prvo pitanje: Adris grupa je do sada zadržala oko 5,5 milijardi kn dobiti, što na upisani kapital od 164 milijuna kn, znači da je "dionički kapital" povećan kroz zadnjih gotovo dva desetljeća nekih 35 puta (i malo više, gledajući trenutno stanje, do kraja godine). Mnoge firme nemaju onih "jednu gladnu, 2-3 prosječne, 6-7 sitih godina" pa da su na duge staze ipak u značajnom plusu, nego na dugi period završe više-manje na nuli. Adris grupa je iznad svih "stanarda", ovdje nije bilo gladnih godina, kapital se stalno povećava. Ništa čudno da u narednih 20 godina to bude daljnjih 30 puta, sve skupa u 40 godina: 1000 puta! Za razliku od General Motors-a i sl. firmi gdje dionica za 40 godina vrati se na "početne razine", ovdje će u skladu sa povećanjem dioničkog kapitala i dionica što dugoročne investitore zanima: vrijediti pa sigurno i otprilike i koštati također 1000 puta kroz taj period, blago radnicima koji su hrabro i ponosno otkupili svoje poduzeće i napravili od njega ovo što sada Adris grupa jest. Stvarno svuda postoje krajnosti, kod nas je nažalost po mom mišljenju dugoročno više General Motors-a nego ih bilo u USA, dok Adris grupa za svog ekvivalenta ima recimo drugu krajnost – General Electric (sličan po organizaciji/upravljanju), Berkshire Hathaway (sličan po filozofiji) i sl., ekvivalenti u svakom slučaju po dugoročnom stvaranju vrijednosti za svoje dioničare – a to je jedio što se broji, cijena postepeno/s vremena na vrijeme dođe "tu negdje", glavno da stvarna vrijednost raste, za cijenu na burzi tada lako, a kad dođe i do vremena većeg payout-a dividendi, tada i svejedno koliko košta.

Odgovor na drugo pitanje: tih 5,5 milijardi kuna je dobrim dijelom reinvestirano, manjim dijelom u tvornice u Kanfanaru, još manjim u za sada manje izlaske u druge industrije, a većim dijelom u jednu industriju (turizam) prije svega povećanjem materijalne imovine čija prava vrijednost tek treba doći na svjetlo malim revalorizacijama, a utjecaj na cash flow se iskazati "punim stajanjem na noge" tog segmenta koji se uskoro očekuje, kada krene pozitivno poslovati taj će novčani povrat uz aprecijaciju vrijednosti imovine zajedno dugoročno činiti primjereni povrat na tu značajnu investiciju. Neke druge investicije (Kanfanar) se već u ekspersnom roku gotovo otplatile. Ukupno keša je nakon svega trenutno ostalo negdje oko 2 milijarde kuna. Novog dolazi sljedećih par godina oko 100 milijuna eura godišnje (barem), dalje sve više, financijska poluga se tako lijepo "priprema", nije još iskorištena, a svakim danom sve jača, već sada je 6 milijardi "na dohvat ruke", dakle Adris keša ima trenutno 2 milijarde u rukama, plus je 6 milijardi na dohvat ruke; a svakim danom je toga u rukama sve više, a sinkronizirano s time i ovoga "na dohvat ruke". Već u narednih dvije godine, Adris bi imao teoretsku šansu za investirati i 10 milijardi kuna; kada bi se baš htjelo tj. imalo u čega; zamislite samo koliko bi bilo "korisno" da ova svjetska kriza još malo potraje (godinu-dvije, nadam se da me nećete ubiti radi ovakvih "priželjkivanja"), koliko bi tada značila ovako velika mogućnost ulaganja i "opća jeftinoća" u kombinaciji, tada bi bilo i što za kupovati, i volje za korištenje i financijske poluge ako treba… Nije stvar u tome koliko keša ima, nego kako se njima upravlja, keš u Adris grupi vrijedi puno više nego keš u nekoj drugoj korporaciji, ovo je svojevrsni "inteligentni keš", negdje će keš biti uništen po brzom postupku, a negdje je kapital mudro čuvan i inteligentno i oportunitetno alociran na duugoročnu i sigurnu aprecijaciju kapitala!


I kad je zadnji put isplatio izvanrednu

New Report

Close