ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


I na kraju…koliko, po vama , iznosi fair-rice ADRIS-a??

Realna cijena je 10x veća od tržišne,Adris je najbolja tvrtka na balkanu.Onaj tko ne vjeruje neka istražuje koliko nekretnina nije u bilanci,Adris je vlasnik pola Rovinja i Vrsara.

strvinar



I na kraju…koliko, po vama , iznosi fair-rice ADRIS-a??

Realna cijena je 10x veća od tržišne,Adris je najbolja tvrtka na balkanu.Onaj tko ne vjeruje neka istražuje koliko nekretnina nije u bilanci,Adris je vlasnik pola Rovinja i Vrsara.

[/quote]
Markoni, ne laprdaj

Karlo nije ti lako.

jesu li najbolji na balkanu teško je reći, ali ovo za nekretnine dobrim dijelom stoji.u rovinju drže i više od 50% poslovnih/poduzetničkih nekretnina (što osobno, što putem maistre), a velik udio imaju i u vrsaru

pametan čovjek vidi filiju i skloni se...

300 kuna je cijena iz 2004. godine. 🙂 Nekoliko puta je 300 bilo dno.

Analitičarka Iva Biondić iz tvrtke To-One smatra da bi se u fokusu investitora trebale naći dionice koje karakterizira visoka profitabilnost, dividenda ili vrijedna imovina – navodeći kako su u pravilu to visoko likvidne dionice poput Hrvatskog telekoma (ZSE:HT-R-A) i Adris grupe (ZSE:ADRS-P-A).

„U vremenima pesimizma preporuka je okrenuti se defenzivnim dionicama. U teoriji to su dionice prehrambenog sektora, duhana, prerade nafte i uslužnih sektora poput telekomunikacijskih. Ove dionice zadržavaju svoju vrijednost, jer potražnja za proizvodima tih sektora je relativno neelastična, pa zato ni poslovanje tvrtke nije u većoj mjeri pogođeno usporavanjem gospodarskog rasta.“, objašnjava Iva Biondić.

Korunić upozorava da kod visokolikvidnih izdanja posebnu pažnju treba obratiti na strukturu vlasništva, odnosno izbjegavati kompanije u kojima postoji velika izloženost otvorenim investicijskim fondovima. Razlog je jednostavan: svako novo masovno povlačenje novca iz fondova dovodi do rasprodaje tih istih likvidnih dionica.

Upitan da navede konkretne dionice, Korunić kaže da bi prema fundamentima odabrao Atlantsku plovidbu (ZSE:ATPL-R-A) i Adris grupu (ZSE:ADRS-P-A), a prema dividendi Hrvatski telekom. Korunić interesantnom smatra i Podravku (ZSE:PODR-R-A) Jjer je karakterizira visoka likvidnost, jak sektor i nesređena vlasnička struktura – koja otvara mogućnost preuzimanja.

http://www.seebiz.eu/hr/burze/analiticari-ulazite-u-defanzivne-dionice-i-one-koje-jamce-dividendu,26224.html

Da vidimo za 3 dana tko je sudionik današnjeg bloka, ako su sudionici unutar top10

1. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 419.363 6,18 Skrb. račun
2. PBZ D.D. 275.302 4,06 Skrb. račun
3. PBZ D.D. 227.224 3,35 Skrb. račun
4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 197.302 2,91 Skrb. račun
5. PBZ D.D./STATE STREET CLIENT ACCOUNT 182.122 2,68 Skrb. račun
6. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND 148.410 2,19 Skrb. račun
7. POKRAJAC ANTON 133.900 1,97 Osnovni račun
8. BUDIN TOMISLAV 130.100 1,92 Osnovni račun
9. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./RAIFFEISEN MIROVINSKO DRUŠTVO ZA UPRAVLJANJE OBVEZNIM MIROVINSKIM FONDOM D.O.O. ZA RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 126.234 1,86 Skrb. račun
10. VLAHOVIĆ ANTE 109.200 1,61 Osnovni račun
Ukupno: 28,73

ovdje se vidlo iz aviona da ce ju novoselec zabiti u pod.. ne bi se cudio ni da ode na na 270 sa ovakvim freefloatom..

voit Ime munaa, Alien

ne bi reko da će ispod 300 kn. i ovako je ADRS podcijenjen do bola. već dugi niz godina 300 kn je čvrsta granica podrške za adris

Adris je iz četvrtog pokušaja u 2003. i 2004. probio 300 gore. Nakon toga je 2005. i 2006. bilo u više navrata pokušaja probijanja granice od 300 kn dolje bezuspješno. Sada smo opet na 300 kn. Ok, fali još koja kuna ali ja je neću čekati. Na 300 su još neki certifikati. Vjerujem da će biti pokušaja da se probije 300 kn i moguće da ćemo na kratko taknuti 300 kako bi popucali certifikati ali mislim da je to to. Nakon toga bi trebali započeti jedan malo duži rast.

to s certifikatima je moguće, ali da su to željeli mogli su to bez problema napraviti jer kad se danas adris trgovao po 309 kn, do 300 kn je bilo ukupno možda 1000 komada na kupnji,ali svejedno nisu rušili cijenu do kraja…stoga sumnjam da ćemo taknuti 300. ja sam danas kupovao jer ovo su smiješne cijene za dionicu giganta kakav je adris…
ne zaboravimo da je zadnja stvar koje će se pušači odreći u krizi upravo cigareta [wink]

hehe, nemoj zaboravit burzu i kladionicu.. [thumbsup]

voit Ime munaa, Alien

Sutra imajte na UMU da, tek u ovakvim kriznim situacijama, stvarna neprocijenjiva Imovina (nekretnine, turisticko zemljiste i objekti-Hoteli, Apartmani), te konkretni kapital-kesh i enormna zarada iz duhanskog poslovanja, dobivaju pravi znacaj, i sve vecu vrijednost. A sve mutikase, napuhane i virtualne vrijednosti, lazi i lihvarenja trebaju dobit pravo mjesto, U PRASINI.

"Vjerujte mi: neko nekada u vasoj buducnosti (ako ne i mnogi) SIGURNO CE VAS PRIUPITATI GDJE STE BILI KAD SE OTVORILA mozda i NAJVECA PRILIKA u povijesti Marketa do sada, kad su financijske institucije propadale a Market bio izbacen potpuno iz uravnotezenosti a ovo je mozda sad samo pocetak te price. Mnogo puta, u zivotu, ljudi se pitaju sta sam radio i kako sam trejdao velike prilike, padove ili uspone Marketa … Tek kasnije iz povijesne udaljenosti na zalost vidite da su poremecaji Marketa bile i najvece prilike za zaradu- tocka! Kad je market EFIKASAN on uprajsira brzo i tocno puno toga i tesko je zaraditi na efikasnom Marketu- na bolesnome je to puno lakse ! Kad sudjelujete u povijesnom dogadjaju nemate POJMA da je to tako i NE VIDITE PRILIKE OBUZETI brigom ili strahom ili panikom ili (u slucaju puno nasih sudeci po komentarima u VEcernjem) zluradom radoznalosti. ODBACITE brigu, strah, paniku i zluradost, pokazite FIGU svom EGU i samo trejdajte ono sto VIDITE i CUJETE i sto vam vas logika govori. Ostalo je DIMNA ZAVJESA i price za politicare , demagoge , novinare i sve to ce povijest jednom razgrnuti a vama ce ostati od svega toga – onoliko koliko ste u sve to ulozili. BIO SAM U PRAVU (nahranio sam samo svoj ego) – mozda cete moci reci nekome: Ali BIO SAM U NOVCU tj ISKORISTIO SAM TU POVIJESNU PRILIKU za vlastiti trejderski uspijeh ili zbrinuo sam pri tome i svoju djecu (direktno ili indirektno povecavajuci im barem njihovo naslijedje) -je ono sto bi zapravo trebali moci reci…” Zelim vam sav uspijeh na svijetu!

([b]moje[/b]) želje meni -želim i tebi

Evo ja sam se odrekao pušenja ali nemogu nikako adrisa

Mislim da je danas dan d . mislim da nakon danas više neče biti nikada sve isto

imao sam čast čitati postove, šrepucavati se, vrijeđati i drukari ali upravo sam dao nalog na prodaju i
to cijeloga portfolia, a glavninu adrisa sam na 550 ulazi

ljudi lijep pozdrav i još jednom
bila mi je čast i zadovoljstvo

bog i hrvati

Čuj, ako te sila (margin) na to natjerao, onda razumijem, ali inače ti je to sulud potez. ZSE/Crobex je pao puno više nego američki ili europski indexi i sad se vrti oko ovih 3000. Danas će vjerojatno malo dolje, ali za 1-2 dana kad USA izglasa paket od 700 milijardi dolara bit će žestok preokret i rast u cijelom svijetu i kod nas.
Ovo što se spremaš napraviti je klasična, često ponavljana greška – prodaja na samom dnu. Ako si već kupovao na 550 kn i dočekao cijenu oko 310 kn, što ti sad znači da i ode još par % dolje?
Iskreno, sačekaj tih 1-2 dana da USA izglasa zakon o pomoći pa ako želiš prodati, prodaj onda kad poraste. Ne govorim ovo samo za ADRS već za bilo koju dionicu na ZSE. Prodaja bilo koje dionice sada je jednostavno bacanje novca u vatru i uzimanje pepela koji je preostao. Sretno i pozdrav.

New Report

Close