ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

možda je i na to utjecala adrisova vlastita distribucija zajedno sa čišćenjem zaliha kod distributera

Objasni mi kako bi bilo moguće da u tako kratkom razdoblju toliko manje TDR-ovih cigareta popuše naši pušaći, kako i zašto je moguće tako brzo promijeniti brend? Koje to cigarete onda puše umjesto naših?? Toliko marlbora da više puše?

Ili kako bi bilo moguće tako brzo toliko smanjiti potrošnju i/ili prestajati pušiti (uzmimo i tu opciju kao otvorenu)?

Sve je to nemoguće u tako kratkom roku, mislim da nema dvojbe da su te cigarete ipak popušene, a ako nisu došle od ova tri mjeseca TDR-ove proizvodnje/prodaje, očito su došle iz neke druge, prijašnje sa skladišta, možda švercom izvana ili što god.

Volim čuti druga mišljenja, ali potkrijepi mi onda primjerima tu naglu supstituciju TDR-ovih brendova neidentificiranim drugim brendovima.

Odlican komentar. Slazem se da se pusi zasigurno jednako kao i prije. Mislim da je jedan dio potrosnje bio pokriven iz crnog trzista (onaj nesto veci izvoz u regiju ….. TDR izveze recimo u BiH, a onda preko granice nazad na nase trznice), dio je svakako bio iz nagomilanih zaliha, ali opet ostaje jedan dio koji mora da je presao na druge brandove cigareta. Da li je to Marlboro ili onaj plavi PM kojeg vidimo na kioscima? Ne znam. Ili mozda puse neki fake Ronhill proizveden tko zna gdje npr. mozda u PM ili BAT tvornici. Vrag bi ga znao. Kad bi se prosetali po Hrvatskoj po onim mjestima gdje nema puno novaca vrlo brzo bi vidjeli sto je na stolu, u dzepu, …. tu za kompjuterom necemo nista zamjetiti

Sto se tice lojalnosti brandu mislim da je kod cigareta manja nego li je to kod drugih FMGC brandova. Razlog toga po meni lezi u tome da su minimalne mogucnosti utjecaja na lojalnost kroz marketinske aktivnosti/programe za lojalnost. Takoder kad imas tako visoke udjele na trzistu tesko ih je odrzati i kod drugih FMCG brandova. Kako ne bi krenuli o pricu da potrosaci znaju sto puse, itd. Na blind testovima ti vecina potrosaca ne prepoznaje sto pusi …. da karikiram ne razlikuju Drinu od Marlbora.

Stoga kljucna ostaje distribucija. Slozio bi se sa Aljmasom da je doslo do poremecaja u distribuciji. No ne i da su “stari” distributeri imali tolike zalihe. Detalje o tome znaju samo u TDR-u. Mozda je i Aljmas u pravu ako su ih u 2007. stimulirali kolicinskim rabatima da nabildaju prihode za 2007. Za ocekivati je da kod takve operacije dode do poremecaja i da ce trebati odredeno vrijeme za stabilizaciju iste. E sad da to traje 3 mjeseca??? Nisam siguran, malo mi je to previse. Jedino stvarno ako nisu u 2007. pretjerali sa stiskanjem distributera. To bi bio odlican scenario jer ce se onda sve vratiti na staro kroz kratko vrijeme.

Nadam da je sve u ovom pozitivnom distribucijskom scenariju.

[pray]

Ideje naše benzin Vaš!

Jedino ako sve lezi u pitanju distribucije k vragu zasto tako i nisu napisali u priopcenju ….. nego danas bacaju tzv. pozitivnu vijest o prodaji u italiji …. sto je to neka vijest …… za jedno 10 godina kad osvoje pola posto trzista

Uglavnom vidjeti cemo u izvjestaju za 2Q sto je na stvari ….

Hmmm mozda bi bilo dobro usporediti kolicine sa 2006,2005,2004 i vidjeti da li tu ima oscilacija.

Ideje naše benzin Vaš!

Meni se čini najlogićnijim da su izvezene cigarete ponovno vraćene na hrvatsko tržište i to u većim količinama nego je to bilo ranije.

Ja sam pušač pa znam o čemu govorim.[wink]

Ma okanite se tog zla kolega[bye]

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8

Kako bi se potpisivanje ugovora o distribuciji TDR-ovim proizvoda s Atlantic grupom trebalo odraziti na prihode TDR. Da potsjetim ugovor vrijedi godišnje više od 200 mil. kn. a to nije malo novca. Ima li itko kakvu predožbu.


Kako bi se potpisivanje ugovora o distribuciji TDR-ovim proizvoda s Atlantic grupom trebalo odraziti na prihode TDR. Da potsjetim ugovor vrijedi godišnje više od 200 mil. kn. a to nije malo novca. Ima li itko kakvu predožbu.

Zavisi od ranijeg indeksa distribucijeu HORECA kanalu. Ako je ranije bio 100% onda nista, ako je bio 70% i sad ATGR to dovede do 90% onda ce svakako nesto povecati prodaju. Mislim da ipak nista posebno, eventualno u vidu neke manje ustede.

Ideje naše benzin Vaš!

dajte ljudi vi se brinete zbog malog postotnog smanjenja prodaje u hrvatskoj dok 53 000 000 Talijana ceka da pripali Ronhill Lights[tongue].

A jos kad u emiratima pocnu da dime….. pa u tvornici ima dovoljno kapaciteta da se udupla proizvodnja a siguran sam da je uprava sposobna naci trzista na kojima ce plasirati toliki broj cigareta. Ako vjerujem u sposobnost neke uprave kod nas onda je to sigurno ova[thumbsup].

Te da zakljucim kako je vrijemeda ADRS-P-A dosegne sadasnju razinu ADRS-R-A. Ako niste primjetili jucer je do kraja pojedeno onih 3000 dionica koje su blokirale rast na 430KN i ako se nastavi rast Crobexa jos nekoliko dana na 500kn smo u trenu.[wink]

Ne laje pas zbog sela.

@mmarkovic

Pa to bi se svakako trebalo osjetiti jer se TDR-ove proizvode dosad nije moglo kupiti u kafićima hotelima i restoranima. Dakle indeks distribucije u HORECA kanalu (kako ga ti zoveš) do sada je bio nula, a koliko će biti to tek treba vidjeti.

[thumbsup][thumbsup]Dali bi se Adris mogao bar malo ugledati na INU i njezin skok cijena dionica?[thumbsup]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba


dajte ljudi vi se brinete zbog malog postotnog smanjenja prodaje u hrvatskoj dok 53 000 000 Talijana ceka da pripali Ronhill Lights[tongue].

A jos kad u emiratima pocnu da dime….. pa u tvornici ima dovoljno kapaciteta da se udupla proizvodnja a siguran sam da je uprava sposobna naci trzista na kojima ce plasirati toliki broj cigareta. Ako vjerujem u sposobnost neke uprave kod nas onda je to sigurno ova[thumbsup].

Te da zakljucim kako je vrijemeda ADRS-P-A dosegne sadasnju razinu ADRS-R-A. Ako niste primjetili jucer je do kraja pojedeno onih 3000 dionica koje su blokirale rast na 430KN i ako se nastavi rast Crobexa jos nekoliko dana na 500kn smo u trenu.[wink]

xe xe bit ce da si se ti nakupovao 500+ pa sad se ceskas po glavi i molis boga da vratis ulozeno

Ideje naše benzin Vaš!



@mmarkovic

Pa to bi se svakako trebalo osjetiti jer se TDR-ove proizvode dosad nije moglo kupiti u kafićima hotelima i restoranima. Dakle indeks distribucije u HORECA kanalu (kako ga ti zoveš) do sada je bio nula, a koliko će biti to tek treba vidjeti.

tebi mama i tata nedaju da izlazis po kaficima?

Ideje naše benzin Vaš!

Ne mamamarkovicu bas suprotno… ja sam ti sitni spekulant koji je ulazio na nekih 400kn prosjecno. [wink]

Tako da se ne moras previse brinuti za mene, jer kao sto vidis prije nisam pisao na ovoj temi jer nisam bio u ovoj dionici.Međutim ako malo pogledas brojke i stanje na trzistu mislim da je 500kn realna sadasnja vrijednost ove dionice.

Ne laje pas zbog sela.


Ne mamamarkovicu bas suprotno… ja sam ti sitni spekulant koji je ulazio na nekih 400kn prosjecno. [wink]

Tako da se ne moras previse brinuti za mene, jer kao sto vidis prije nisam pisao na ovoj temi jer nisam bio u ovoj dionici.Međutim ako malo pogledas brojke i stanje na trzistu mislim da je 500kn realna sadasnja vrijednost ove dionice.

realna vrijednost = po koliko netko zeli kupiti

trenutno P-A oko 430 kuna

ostalo je ….. [wink]

Ideje naše benzin Vaš!

Nakon Italije, TDR-ove cigarete i u Njemačkoj

ROVINJ TDR je u srijedu potvrdio kako su u Italiju izvezene prve količine najpoznatije hrvatske cigarete, Ronhilla, čime su i realizirane svojedobne najave kompanije o ulasku na talijansko tržište. Ronhill u Italiju ulazi s Rich, White, Slims i Slims Menthol ekstenzijama. “U skladu sa strategijom širenja, TDR u 2008. godini planira dodatno ojačati poslovanje na tržištima zemalja regije, ali i na ostalim tržištima. Planiramo proširenje poslovanja u Njemačkoj te otvaramo ured u Dubaiu”, izjavio je glavni izvršni direktor TDR-a Davor Tomašković.

New Report

Close