6 stvari koje trebate znati o novim pravilima igre za utajivače poreza

Naslovnica Forum Komentari članaka 6 stvari koje trebate znati o novim pravilima igre za utajivače poreza

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Nema veze što nam Slovenci i Bosanci uzimaju teritorij i ne žele platiti dugove, nema veze što nam Mađari otimaju naftu tik do Zagreba, nema veze što nam banke računaju kamate bez mogućnosti povrataka glavnice……

ovo je vrhunac naše Vlade, pa i djeca bi nešto mudrije smislila od ove jeftine i očajnički malumne odluke .

Znači Republika Hrvatska za 60% zaposlenih u javnim i državnim jaslama kao svaka prava Komunistička zemlja koristi Titove metode za demokratske ciljeve.

Što se mora vrititi u glavama naših političara, kao da se takmiče oni i HDZ koji će donijeti nelogičniji i apsurdniji zakon ?

Plovica kavana će zatvoriti vrata.
Još više nezaposlenih!

ima jedan osnovni preduvijet na koji nisu računali …što ako posl. prostor nema tel liniju niti dsl??

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

@Barbosa: svi su pokriveni wireless-om, transakcija ide preko toga bez problema jer se radi o malim transakcijama u blokovima od 50-100Kb. Mjesecno ta veza ne konzumira vise od 2-3 megabyte-a podataka i ne bi trebala kostati vise od 10 kuna mjesecno. Telekom operatera ta veza kosta oko 1 kunu mjesecno tako da bi cijena za ugostitelja mogla biti i oko 5 kuna mjesecno. Vece pitanje od cijene veze je cijena device-a koji ce se na neki nacin povezivati s kasom za gotovinske transakcije kao i mjesecnog najma softvera + supporta. To sto ce im lopovi zatefteriti 100 kuna mjesecno za pristup je druga prica. Ja mislim da se porez mora placati, tu nema ‘sive zone’ jer je to jasno. Jedina stvar s kojom se ne slazem je da netko ima pravo osobu zaustaviti kad izlazi iz kafica i traziti da pokaze racun – to mi nitko nema pravo napraviti i necu nikome pokazivati racun. Skupljanje poreza je poslovni odnos izmedju drzave i pravne osobe – ljude treba pustiti na miru jer oni nemaju nikakve veze s tim procesom i nisu odgovorni ako neki poduzetnik ne placa porez. Nece me nitko zaustavljati na izlazu iz ducana i traziti racun. To je maltretiranje i ogranicavanje slobode.

To je toliko minorno u odnosu na promete ostalih privrednih subjekata da je uopće sramotno da se jedan ministar uopće bavi time i govori o tome.
To samo potvrđuje da mu je SOCIJALIZAM još duboko u glavi jer iz tog doba potjeću uvjerenja da su najveći kulaci i varalice sitni ugostitelji, sitni trgovci, buregđijeske radnje i pekare.
Jedno prosječno BESPOTREBNO javno nadmetanje HEP-a i slične državne tvorevine POJEDE kompletan uprihođeni porez o kojem govori Linić.
Umjesto da sve inspektore koji REKETARE male obrtnike pošalje u državne tvrtke i da se tamo naprave INSPEKCIJSKI RAŠOMON on nam baca pjesak u oći sa dnevnim prometom nekog ugostitelja od par sto kuna…

…"iz Porezne uprave najavljuju i nagradnu igru, odnosno novčano nagrađivanje građana koji prijave račune koji nisu ušli u sustav Porezne uprave. Za prijavu utaje poreza nagrada će navodno biti 500 kuna! "

Hebo te ćuk, da li su ti ljudi uopće pri zdravoj svijesti? Kakve su to crvenokmerske mjere? Sad od naroda očekuju da postanu Jude Iškarijoti. Ti akademici ekonomske nauke, zgubidani, zaista misle da su ljudi mone i trubila.

Može Linić oteti iz usta naroda koliko mu već treba, ovako ili onako, putem efikasnijeg ubiranja poreza ili povećanja istih – uzalud mu trud svirači. Jerbo, što god on narodu otme, to je oteto iz narodne ekonomije, te će biti utrošeno na vraćanje kamata strancima. Ekonomija i narod će tonuti sve dublje i dublje, poduzetništvo bilo kakve vrste bit će sujećeno, depresija i očaj bivat će sve veći. Može Linić i samo narediti da se svakome otme “polovica svega što ima”, no opet će postići to isto.
Najbolje što bi jedan pravi karizmatični vođa Hrvata (kao i Grka, Portugalaca, Španjolaca,…) trebao učiniti je proglasiti ogluhu na plaćanje SVIH stranih dugova. Zatvoriti granice, odoljeti pritiscima i ucjenama masona izvana, okrenuti se svojoj vlastitoj POLJOPRIVREDI i stvaranju, živjeti neko vrijeme izolirano, pa ako treba i kao nekoć Albanija! Vidjet ćete, onaj koji tako učini bolje će u konačnici proći nego da nastavi sa cijeđenjem vlastitog naroda u ime tuđinskog opsluživanja. Svaki je porez nepošten, otimanje i harač. Ne postoji “fer” plaćanje poreza. Svako plaćanje poreza je nefer.

Jedina stvar s kojom se ne slazem je da netko ima pravo osobu zaustaviti kad izlazi iz kafica i traziti da pokaze racun – to mi nitko nema pravo napraviti i necu nikome pokazivati racun. Skupljanje poreza je poslovni odnos izmedju drzave i pravne osobe – ljude treba pustiti na miru jer oni nemaju nikakve veze s tim procesom i nisu odgovorni ako neki poduzetnik ne placa porez. Nece me nitko zaustavljati na izlazu iz ducana i traziti racun. To je maltretiranje i ogranicavanje slobode.

"Ustav RH, clanak 16.:
Slobode i prava mogu se ograniciti samo zakonom da bi se zastitila sloboda i prava drugih ljudi te pravni poredak, javni moral i zdravlje."

Ja bih se rado odrekao slobode da ne uzmem racun i dopustio da me poreznik moze zaustaviti na izlasku iz ugostiteljskog objekta ako cu na taj nacin natjerati ugostitelje da placaju poreze i doprinose, kao sto ih ja placam. Ako ne postoji drugi nacin a s obzirom na rasprostranjenost sive ekonomije, vjerujem da ne postoji, onda podrzavam i ovo jer se time stite moja prava na zdravstvenu zastitu, mirovinu i ostala prava, koja se financiraju iz poreza i doprinosa…

“Ja bih se rado odrekao slobode da ne uzmem racun i dopustio da me poreznik moze zaustaviti na izlasku iz ugostiteljskog objekta ako cu na taj nacin natjerati ugostitelje da placaju poreze i doprinose, kao sto ih ja placam. Ako ne postoji drugi nacin a s obzirom na rasprostranjenost sive ekonomije, vjerujem da ne postoji, onda podrzavam i ovo jer se time stite moja prava na zdravstvenu zastitu, mirovinu i ostala prava, koja se financiraju iz poreza i doprinosa… ”

Ovčice, ti si zbilja prava ovca, naivna i sretna na putu za klaonicu.
Tvoja se “prava” financiraju iz pljačke i otimačine.
Pomisli samo – kravu se može musti samo toliko, vrlo brzo nakon mlijeka počne curiti krv.
Hrvatska ekonomija više u sebi ni krvi nema, te tući po njoj brutalnim porezima i “učinkovitim” utjerivanjima neće pomoći bazičnom problemu. Linić je hrvatski Superhik, a ti znaš što to znači – krade sirotinji i daje europskim masonima. Naivna si, ovčice, ako misliš da će išta od Linićevih utjerivanja pomoći sigurnosti tvoje “zdravstvene zaštite i mirovine”. Samo ćeš i ti, zajedno sa svima, prije k vragu.

Tvoja se “prava” financiraju iz pljačke i otimačine.
Pomisli samo – kravu se može musti samo toliko, vrlo brzo nakon mlijeka počne curiti krv.

Pljacka je kad odem u restoran u okolici Zadra i konobar mi kaze da ne primaju kartice jer je negdje na par tisuca kilometara udaljenom mjestu udario grom pa ne radi aparat, i prisiljen sam platiti gotovinom. Ne sjecam se da sam ikada mogao platiti racun karticom u ijednom ugostiteljskom objektu na moru…Jedini razlog za to je utaja poreza = pljacka…
Zdravstvena zastita i mirovine tih ljudi koji ne placaju poreze, financirat ce oni koji ih placaju…tj ljudi kao sto sam ja…Ne znam za tebe, ali po razmisljanju bih rekao da si i ti obicni kriminalac kao i ostali koji misle da je u redu ne placati poreze…

malo diskutirao sa frendovima iz ugostiteljstva, oni nisu protiv uvođenja fisk. bl. nego baš suprotno, pozdravljaju to i nadaju se uvođenju reda i povečanju kvalitete usluge… eventualnu razliku dobiti bi kompenzirali sa sniženjem pdv na 10% i povečanjem prometa jer računaju da će uvođenjem fisk. bl. otpasti nelojalna konkurencija "ugostitelja" i ugostitelja tipa ovih koje spominje ovchica te očekuju zatvaranje onih koji se održavaju samo zahvaljujući utajai i sivilu…

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


Pljacka je kad odem u restoran u okolici Zadra i konobar mi kaze da ne primaju kartice jer je negdje na par tisuca kilometara udaljenom mjestu udario grom pa ne radi aparat, i prisiljen sam platiti gotovinom. Ne sjecam se da sam ikada mogao platiti racun karticom u ijednom ugostiteljskom objektu na moru…Jedini razlog za to je utaja poreza = pljacka…

Da imam restoran nebi ti i ja dopustio plaćanje karticom.
Jedini razlog je to što od svake transakcije, kartična kuća uzme 7-8% provizije.
Ako se želiš zaštiti državnu blagajnu, onda ponesi sa sobom račun, što ti je i zakonska obaveza.
Koliko sam upoznat ugostitelji sve račune koji ostaju na stolovima skupljaju u posebnu "kantu" i onda na kraju radnog vremena račun se slažu i brišu u nizu do kojega imaju račune, te se napravi inventura.
Ako je zadnji račun 888 i imaju račune 830-888 da nedostaje 829 briše se 830-888 i sljedeći dan je početni 830.

S obzirom koje sve namete moraju plaćati ZAMP, spomenička renta, turistička zajednica, oborinske vode itd. nije ni čudo što to rade.

@ ovchica
Ali od babe na tržnici koja proda 10 jaja i kilo salate bez računa, ovo nije puno strašnije:
Vaš link

Ali nije krajnje licemjerno tražiti od svih strogu poreznu disciplinu, pa da bi se s tim novcem privilegirani uhljebljenici mogli razbacivati kupujući automobile s grijanim kožnim sjedalima i sve to za vrijeme kada se traži stroga štednja.
Zašto porezna uprava ne nudi 500 kn nagrade za građane koji prijave takvo ponašanje?
Odgovor je zato što im to ne odgovara jer porezni novac je plijen koji se rapodjeljuje između državnih službenika, a svi ostali koji nisu u tom krugu mogu crknit što se njih tiče!

…mi radimo po propisima od prvog dana- pa nas POREZNE BLAGAJNE – ne interesiraju previše..
dapače, još više nam odgovara normalna kontrola prometa.

Antiša, pa ja vidim- ti si maher-specijalist, kad sve to znaš s računima….???!! Ti imaš restoran- sam si
rekao- pa ajde, reci nam – koliko se može utajiti- u postocima u ova 2-3 mjeseca – na moru- u jednom
solidnom restoranu koji ima promet …… 30.000 dnevno….

Mene muči druga situacija. Nalazimo se u trgovačkom centru- a računi za STRUJU SU VEĆI
ljeti – nego zimi-kad je promet dvostruko veći….klima slabo radi—pa , mi nije jasno-
kako dobivamo tako velike RAČUNE za struju i ostale režijske troškove….isti problem
imaju i drugi zakupci.
Konobar, koji je radio u istom lokalu – prije 3 godine , tvrdi da su ti isti troškovi bili 3 puta
manji i čudi se urnebesnom računu- danas…….? / održavanje zajednilčkih prostora, zajednička rasvjeta , struja na brojilu , i ostalo……/
Sumnjamo – da sebi trgovački centar OVIM VEĆIM RAČUNIMA – pokušava nadoknaditi
gubitak na LOKALIMA , koji nisu iznajmljeni………. sve je moguće …

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

New Report

Close