Zagrebačka županija objavila je natječaj za dodjelu subvencija poduzetnicima. Oko 200.000 kuna dat će se ženama poduzetnicama te 150.000 kuna onima koji tek počinju poslovati, a prednost imaju mlađe osobe, branitelji domovinskog rata, invalidi i žene. Natječaji su otvoreni do iskorištenja sredstava, odnosno do 31. listopada, izvjestila je Kristina Mamić iz Ureda župana Stjepana Kožića.
Zagrebačka županija će u ovoj godini temeljem javnog natječaja za dodjelu bespovratnih potpora za poticanje razvoja poduzetništva, ukupno dodijeliti 2,03 milijuna kuna. Upravo raspisan natječaj odnosi se na dvije od ukupno devet mjera koje sufinancira županija. Natječaj za žene poduzetnice namijenjen je subjektima malog gospodarstva koji su u većinskom vlasništvu žena državljanki Hrvatske, koji imaju sjedište na području Zagrebačke županije, najmanje jednog zaposlenika na neodređeno vrijeme te koji su pozitivno poslovali u prošloj godini. Prednost će imati tvrtke i obrti kojima je osnovna djelatnost proizvodnja, djelatnost tradicijskog ili umjetničkom obrta te subjekti s većim brojem zaposlenih. Maksimalan iznos subvencije za žene poduzetnice je 15.000 kuna.Na drugi natječaj za početak poslovanja mogu se javiti subjekti malog gospodarstva, također sa sjedištem u županiji, registrirani najranije 24 mjeseca prije objave ovog natječaja. Maksimalan iznos potpore za navedenu subvenciju iznosi 10.000 kuna. Obje subvencije mogu se iskoristiti za izradu poslovnog plana, investicijske studije te plana marketinga, za nabavu opreme za obavljanje osnovne djelatnosti i slično.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu