Neto dobit Dalekovoda u prvom kvartalu 0,4 milijuna kuna
Autor: Poslovni.hr
02. svibanj 2013. u 10:53
Podijeli članak —
Photo: Marijan Susenj/PIXSELL
Dalekovod Grupa je u prvom kvartalu 2013. godine ostvarila prihode od 256 milijuna kuna te neto dobit od 10,2 milijuna kuna.
Dalekovod Grupa je u prvom kvartalu 2013. godine ostvarila prihode od 256 milijuna kuna te neto dobit od 10,2 milijuna kuna, priopćili su iz te kompanije.
već od 5 € mjesečno
Pretplatite se na Poslovni dnevnik
Pretplatite se na Poslovni Dnevnik putem svog Google računa, platite pretplatu sa Google Pay i čitajte u udobnosti svoga doma.
Dalekovod Grupa je u prvom kvartalu 2013. godine ostvarila prihode od 256 milijuna kuna te neto dobit od 10,2 milijuna kuna, priopćili su iz te kompanije.
Evo što još kažu:
Dalekovod d.d. je u istom razdoblju ostvario prihode od 172 milijuna kuna te neto dobit od 0,4 milijuna kuna.
''Unatoč tome što je poslovanje Društva u prvom kvartalu uobičajeno slabije u odnosu na ostala izvještajna razdoblja tijekom poslovne godine, prvenstveno uslijed otežanih klimatskih uvjeta i posljedičnog usporavanja realizacije projekata, Dalekovod je generirao poslovne tijekove novca.
Kao jedan od važnijih događaja istaknuo bi izglasavanje nagodbe s vjerovnicima u postupku predstečajne nagodbe. Isto tako, iz izvještaja za prva tri mjeseca vidljivo je poboljšanje financijskog poslovanja što nam pokazuje da Dalekovod ide u dobrom smjeru. I dalje ćemo intenzivno raditi na daljnjem restrukturiranju kompanije i smanjenju fiksnih troškova te na internacionalizaciji poslovanja kako bismo ostvarili zacrtane rezultate.“- izjavio je predsjednik Uprave Dalekovod d.d. g.Matjaž Gorjup.
Optimizam za dobru perspektivu Dalekovoda je i u činjenici da su poduzete aktivnosti Društva da se po prvi puta pozicionira i nastupi na pojedinim tržištima Zapadne Europe na kojima je proces pretkvalifikacije za izvođenje radova u tijeku ili je već završen. Uslijed snažne međunarodne aktivnosti Društva za očekivati je dobivanje značajnijih poslova u inozemstvu o čemu će Društvo pravovremeno izvještavati dioničare.
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
Komentirajte prvi
Uključite se u raspravu
Pridružite se najvećoj poslovnoj zajednici u Hrvatskoj!
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu