Rijeka Brodogradilište Viktor Lenac nabavilo je ekološku visokotlačnu opremu za pripremu površina broda pranjem pod visokim tlakom, vrijednu 1,7 milijuna eura.
Riječ je o najnovijoj tehnologiji njemačke tvrtke Hammelmann koja zamjenjuje tradicionalno pjeskarenje broda, koje će se u dijelu brodogradilišta ipak i dalje primjenjivati. Iz Uprave su istaknuli da će nova oprema skratiti rokove dokovanja i omogućiti povećanje prihoda brodogradilišta, ali i smanjiti količine prašine i buku. Nova oprema je učinkovitija i može se primjenjivati 24 sata na dan, za razliku od pjeskarenja koje se obavlja samo u noćnim satima. Novac je osiguran zajmom Hrvatske banke za obnovu i razvoj.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu