Ukupni prihodi od prodaje Ina Grupe dosegnuli su 8,41 milijardu kuna, što je 34 posto više nego u istom lanjskom razdoblju. Prvenstveno je to rezultat viših prihoda od prodaje djelatnosti Istraživanje i proizvodnja te Rafinerije i marketing, uključujući Trgovinu na malo.
EBITDA je u prvom polugodištu porasla za 168 posto, dosegnuvši 1,39 milijardi kuna, dok je neto dobit premašila 850 milijuna kuna, što je najbolji rezultat od prvog polugodišta 2011. godine, ističe se u priopćenju. Neto dobit pripisiva imateljima kapitala matice dosegnula je 861 milijun kuna, dok je u istom lanjskom razdoblju bila 23 milijuna kuna.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.kad kupujemo inu$???
kad kupujemo inu$???
Uključite se u raspravu