Holcim Hrvatska prošlu je godinu završio s gubitkom od 13,5 milijuna kuna, čime je poboljšao poslovanje za 34,7 milijuna kuna jer je 2013. završio s gubitkom od oko 48 milijuna kuna.
Ostvarili su tako prvi dio plana "2015 Plus", rekao je predsjednik Uprave Holcima u Hrvatskoj Alan Šišinački na presici u Puli. Prihodi su, zbog nastavka pada vrijednosti građevinskih radova, smanjeni za 11 posto, no ostvarene su značajne uštede i ulaganja u nove proizvode i usluge. U ovoj godini najavljuju i povećanje mase plaća za pola milijuna kuna. Samo su na troškovima administracije lani uštedjeli 8,5 mil. kn, osnovali su i tim za naplatu potraživanja, pa su zbog "uspješne naplate ranije otpisanih potraživanja" uspješno vraćeni svi krediti.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu