EN DE

ENNA Transport počinje s radom i u Mađarskoj

Autor: Poslovni dnevnik
13. siječanj 2026. u 22:00
Podijeli članak —
Tvrtka, koju vodi Petar Glavaš, u Mađarskoj će koristiti lokomotive Vectron i Traxx/Josip Mikačić/PIXSELL

Na mađarskom tržištu koristit će se najsuvremenije lokomotive Vectron i Traxx, dok će se vozni park vagona kontinuirano proširivati i modernizirati.

Nakon Slovenije i Srbije, ENNA Transport u novoj 2026. godini s operativnim djelovanjem počinje i u Mađarskoj. Tvrtka će se baviti kontejnerskim prijevozom, a glavna ruta obuhvaćat će mađarski dio pravca Rijeka – Budimpešta, uz planirano širenje poslovanja na regiju u kojoj je ENNA Grupa već prisutna.

Na mađarskom tržištu koristit će se najsuvremenije lokomotive Vectron i Traxx, dok će se vozni park vagona kontinuirano proširivati i modernizirati. Tvrtka ENNA Transport HU Kft. osnovana je u veljači 2025. godine. Nakon ishođenja operativne dozvole u kolovozu 2025. godine te dobivanja Jedinstvenog sigurnosnog certifikata 12. siječnja 2026., ENNA Transport HU Kft. u potpunosti je spreman za početak operativnog djelovanja.

Jedinstveni sigurnosni certifikat, koji je izdao Odjel za željezničku regulativu Ministarstva graditeljstva i prometa kao dio Nacionalnog sigurnosnog tijela (NSA) Mađarske, prvi je takav certifikat izdan u 2026. godini. Certifikat nosi oznaku HU1020260001, čime je ENNA Transport HU Kft. postao prvi željeznički operater u Europi koji je 2026. godine ishodio ovaj certifikat.

“Otvaranjem tvrtke ENNA Transport HU Kft. u Mađarskoj, koja osim Hrvatske posluje i u Sloveniji i Srbiji, ENNA Grupa nastavlja provedbu strategije regionalnog razvoja”, zaključuju iz kompanije.

Autor: Poslovni dnevnik
13. siječanj 2026. u 22:00
Podijeli članak —
Komentirajte prvi

Moglo bi vas Zanimati

New Report

Close