Austrijski Raiffeisen Centrobank (RCB) pogoršao je preporuku za dionicu Ericssona Nikole Tesle. Ulagačima se tako od sada preporučuje “smanjiti” broj dionica Ericssona NT u vlastitima portfeljima, a do sada je preporuka bila “držati”, piše SeeNews.
“Iako je većina investicija kompanije odgođena, a ne otkazana, privremeno dajemo preporuku ‘smanjiti’”, ističe se u objavi banke. Analitičari RCB-a su snizili i ciljanu cijenu dionice sa 1433 na 1172 kune. “Smanjivanje ciljane cijene rezultat je ozbiljnih rezova kod očekivanih prihoda, pogotovo na domaćem i regionalnim tržištima, kao i zbog očekivanog rasta kamatnih stopa”, navode u RCB-u. Za razliku od RCB-a, Erste banka u svom tjednom izvješću nije mijenjala preporuku te ulagačima preporučuje “držati” dionicu Ericssona NT. Ciljana cijena dionice znatno je viša nego u RCB-u i iznosi 1549,9 kuna. Dionica Ericssona NT na Zagrebačkoj burzi u četvrtak se kretala oko razine od 1240 kuna.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu